TCL Seria C70

szejkus

New member
No i niestety i mnie dopadła aktualizacja rano robocik oczywiście pierwsza rzecz nie można wejść w ustawienia zaawansowane obrazu jest na to sposób bo nie da się zrobić kalibracji?? no i yt tnie co 2 sek. jak wrócić do 6 jeśli nie da się zrobić porządku z tymi rzeczami ??
 

ligeza

Member
Wczoraj rano wróciłem do androida 6, po południu przeczytałem radę aby wyłączyć managera pobierania czy coś takiego, ale niestety było już za późno bo podczas włączania TV zaczęła się już aktualizacja. Na razie zostanę na 7, dopóki ktoś nie da sprawdzonego sposobu na zablokowanie aktualizacji.
 

adambe

Member
To teraz powiedz co się stało?. U mnie też to wywaliło po aktualizacji na 7 gena 😉

Po aktualizacji pilot ( głosowy) umarł. Nic nie można było zrobić poza włączeniem/wyłączeniem tv.
Poskutkowało wyłączenie sparowania pilota, ponownie sparowanie i ponowne uruchomienie tv. Na razie pilot działa bezproblemowo.
 

szejkus

New member
Dzięki Adambe. Poskutkowało. A co do cięcia yt to spróbujcie tv guardem wyczyścić tv. U mnie pomogło.

pomogło na razie yt nie tnie :D dzięki

niestety reset ostawień obrazu pomaga dopiero. tak wiec ustawianie od nowa :D no ale to nie problem bo i tak po każdym twardym wyłączeniu się resetują

Pytanie odnośnie ostawień HDR jakie ustawienia takie same dać dco było kalibrowane pod film ??i gdzie jest funkcja PIP jak tam mówiono ?;]
 
Ostatnia edycja:

lakatus

New member
a mzoesz wejsc w ustawienia zaawansowane obrazu ? czy to tylko u mnie tak ?

u mnie tez nie dzialaja ustaeienia zaawansowane ....ja na prawde dziwie sie jak taki szmelc nogl zoatac dopuszczony do aktualizacji u konsumentow to tak jakby ktoa zupelnie nie sprawdzil czy to dziala poprawnie ten android ma podstawowe bledy ktore na prawde powoduje ze korzystanie normalne z trgo tv staje sie bardzo utrudnione
 

adambe

Member
u mnie tez nie dzialaja ustaeienia zaawansowane ....ja na prawde dziwie sie jak taki szmelc nogl zoatac dopuszczony do aktualizacji u konsumentow to tak jakby ktoa zupelnie nie sprawdzil czy to dziala poprawnie ten android ma podstawowe bledy ktore na prawde powoduje ze korzystanie normalne z trgo tv staje sie bardzo utrudnione

We wszystkich trybach ci nie działają ustawienia zaawansowane? U mnie działają we wszystkich oprócz naturalne
 

lakatus

New member
ehh az tak doglebnie nie sprawdzałem ...podczas ogladania netflix udalo mi sie uruchomic ten tryb ale po chwili wywalil komunikat ze ustawienia obrazu zostana zamkniete o zgrozo a po zamknieciu ustawien obrazu wywalilo blad netflixa i pozamiatane :) Jak ktos mi powie ze to jest sprawny TV to niech go szlag trafi
 

szejkus

New member
jak zrobisz reset ostawień obrazu na naturalne czy na ktorych tam miales kalibracje to zacznie działać tylko musisz później od nowa wszystko ustawić.

dziś tak miałem tylko teraz nie ma balansu bieli jest tylko balans bieli 10p
 

uysy

New member
dziadek-net, z profesjonalną kalibracją jest (dla każdego egzemplarza robi się osobną kalibrację, niestety "kopiuj wklej" ustawień nie zadziała :).
 

Chrascher

New member
I was told by TCL Australia to go onto the factory settings and doing a "factory reset" after updating to the new firmware

After software update please do this reset



• Press settings button

• Select picture

• go to advance settings

• Highlight contrast

• Press 9-7-3-5 as quick as you can

• Factory settings will come up- Select RESET SHOP and press right arrow key

TV will turn off- turn it back on and do the initial set up
 

janusz

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie na wrzucenie z translator powyższego tekstu, bo jest dość ciekawy:

TCL Australia poinformowała mnie, że po aktualizacji do nowego oprogramowania przejdzie do ustawień fabrycznych i "przywróci do ustawień fabrycznych"

Po aktualizacji oprogramowania wykonaj to resetowanie



• Naciśnij przycisk ustawień

• Wybierz zdjęcie

• przejdź do ustawień zaawansowanych

• Zaznacz kontrast

• Naciśnij 9-7-3-5 tak szybko, jak to tylko możliwe

• Pojawią się ustawienia fabryczne - wybierz RESET SHOP i naciśnij klawisz strzałki w prawo

Telewizor się wyłączy - włącz go z powrotem i wykonaj wstępną konfigurację
 

Pneumat2

New member
Pozwolę sobie na wrzucenie z translator powyższego tekstu, bo jest dość ciekawy:

TCL Australia poinformowała mnie, że po aktualizacji do nowego oprogramowania przejdzie do ustawień fabrycznych i "przywróci do ustawień fabrycznych"

Po aktualizacji oprogramowania wykonaj to resetowanie



• Naciśnij przycisk ustawień

• Wybierz zdjęcie

• przejdź do ustawień zaawansowanych

• Zaznacz kontrast

• Naciśnij 9-7-3-5 tak szybko, jak to tylko możliwe

• Pojawią się ustawienia fabryczne - wybierz RESET SHOP i naciśnij klawisz strzałki w prawo

Telewizor się wyłączy - włącz go z powrotem i wykonaj wstępną konfigurację



I co lepiej chodzi android 7 ? Jest tak jak być powinno w końcu?
 

uysy

New member
kiki, wszyscy którzy dostali od Ciebie skalibrowany telewizor, mieli identyczną kalibrację (ustawienia oraz dokument załączony z kalibracji).
A na 7 czy 8 Matryc to chyba coś jednak nie tak. Pozniej dosyłałeś ludziom na maila te same ustawienia (dla wszystkich).
Sprawdziłem kto i jakie ustawienia dostał.

Cytując tylko kawałek z "inteernetu"
"Zacznijmy od tego, że egzemplarze tych samych wyświetlaczy nie są powtarzalne, a często może okazać się, że dosyć mocno się różnią. Nie wierzycie? Wystarczy zwrócić uwagę jak duże bywają różnice chociażby w równomierności podświetlenia matrycy."
 
Ostatnia edycja:
Do góry