TCL Seria C70

lakatus

New member
6
adambe, pisałem o tym wszystkim o czym mówisz :). (np o tym że TCL jest właścicielem CSOT).
Teraz to już dyskusja o nierzetelności :)

chcesz to zyj w swiecie iluzji i wzajemnego poklepywania sie po plecach ja chce znac prawde bo ona kazdemu wydajacemu swoje pieniadze nalezy sie jak psu buda. Dyskusja jak najbardziej jest o modelu c70 i perturbacjach zwiazanych z tym z czego sa montowane
 

uysy

New member
Po części rozumiem Twoje poirytowanie w aktualniej nierzetelności przy zakupie tego telewizora (tutaj) i klepaniu w kółko tekstu "dla niebeiskich taniej, kalibracja bla bla bla" :)

p.s
Skasować się nie da.
 

adambe

Member
Ale tu o nierzetelności to możemy mówić raczej tylko ze strony kikiego, który z uporem godnym lepszej sprawy próbuje wszystkim wmówić że w w 06 jest panel Samsunga , a w w 26 panel CSOT co nie jest całkowitą prawdą , bo niektórzy userzy raportują że w tv. zakupionych u kikiego jest panel CSOT.

Jeśli zaś chodzi o producentów to ci różnie do tego podchodzą, a raczej podchodzą to tego z pewną dowolnością. Taki TCL nie jest tu największym grzesznikiem , bo przynajmniej zamiast tego panelu samsunga wsadził panel o podobnych parametrach. A taki Samsung potrafi w jednym modelu wsadzić 2 różne panele całkiem innego rodzaju , zamiast VA IPS, lub na odwrót.

A kiki mógłby, jako sprzedawca skupić się raczej na wychwalaniu zalet panela CSOT mówiąc że jest lepszy od tego samsungowego, niż wmawiać że u niego jest ten Samsunga. Było by to nawet może bliższe prawdy ( a przynajmniej trudne do zweryfikowania) , niż to co mówi do tej pory
 

slavi

New member
Uysy, w media expert w regulaminie nie ma napisane, że jest 14 dni na zwrot jak zakupi się w sklepie stacjonarnym. Jeżeli Ci sprzedawca tak powiedział to nie wie co mówi. Bo mają możliwość wymiany jeżeli zgodzi się kierownik. Taka informacje otrzymałem z biura "Dzień dobry, ogólnie nie ma możliwości zwrotu, o wymianie może zdecydować kierownik sklepu."

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

W regulaminie media expert nie ma takiego zapisu. Co jakiś czas przy pojedynczych sprzętach pojawia się informacja o możliwości zwrotu w ciągu 14 dni. Jeśli jej nie ma to rzeczywiście trzeba się dogadać z kierownikiem.

Z kolei w sieci euro już drugi rok jest coś takiego jak "zakupy bez obaw". Umożliwia to zwrot w ciągu 15 lub 30 dni w zależności czy ma się założone u nich konto czy nie.

W media markt nie ma za to w ogóle problemu ze zwrotem lub wymianą w ciągu 30 dni od zakupu.
 

lakatus

New member
W regulaminie media expert nie ma takiego zapisu. Co jakiś czas przy pojedynczych sprzętach pojawia się informacja o możliwości zwrotu w ciągu 14 dni. Jeśli jej nie ma to rzeczywiście trzeba się dogadać z kierownikiem.

Z kolei w sieci euro już drugi rok jest coś takiego jak "zakupy bez obaw". Umożliwia to zwrot w ciągu 15 lub 30 dni w zależności czy ma się założone u nich konto czy nie.

W media markt nie ma za to w ogóle problemu ze zwrotem lub wymianą w ciągu 30 dni od zakupu.

dobra sprawa zwrotu wyjaśniona czekam na odzew Kiki jeśli ma 55C7006 z Samsungowym panelem SVA z tym niebanalnym ułożeniem pixeli RGB będę próbował zwracać towar i kupuję u niego sprzęt. Czekam na jego odzew jak również dzew ze strony TCL

poki co:
e0d0485913e74.jpg
 
Ostatnia edycja:

loyd11

New member
Są różne matryce i różne parametry.
Kupujesz model który dostał EIsa Best Buy i to był tylko jeden model C7006 .
Masz też kalibrację gratis, wgranie wtyczek gratis, sprawdzenie przed wysyłką.
Dla niebieskich jest dalej najlepsza oferta w Polsce !
To jak z tą kalibracją serii skoro są różne matryce?
 

lakatus

New member
Ponawiam pytanie do Ciebie Kiki ponieważ pomimo Twojej forumowej aktywności nie doczekałem się odpowiedzi czy to na PW czy oficjalnie w wątku: czy kupując u Ciebie dostaje gwarancje nabycia panela LCD SVA firmy Samsung ? Nie interesuje mnie zakup ciągu cyfr 55C7006 z panelem CTOS a jedynie model z LCD SVA, który wystąpił w Twoim/Redakcyjnym teście czyli Samsungowy wyświetlacz. Proszę o konkretną odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

uysy

New member
Może pomogę, tak na szybko 3 osoby które brały od kikiego - po kliknięciu w linki do postów widać zdjęcia z Menu Serwisowego z informacją o matrycy CSOT :
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-219.html#post1436602
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-216.html#post1435945
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-219.html#post1436380

Są różne matryce i różne parametry.
Kupujesz model który dostał EIsa Best Buy i to był tylko jeden model C7006 .
Masz też kalibrację gratis, wgranie wtyczek gratis, sprawdzenie przed wysyłką.
Dla niebieskich jest dalej najlepsza oferta w Polsce !



Są inne matryce do modeli marketowych.

W innym wątku ludzie napisali ze inny użytkownik (czyli ja) udowodnił że tak nie jest no i Kiki napisał:

Niech będzie, że są idealne równe !
Niech każdy wybiera co chce.

Dla niebieskich jest specjalna cena z pełnym pakietem.


A poniżej, cała trójka ma taka matryce jak ja w 55c7026 kupionym w markecie:

Porownanie matryc Panel Specification Compare - Panelook.com tez mam w55c7006 kupiony u kikiego ST5461D07-2



Matryca: ST5461D07-2 , model TV 55C7006 kupiony nowy u kiki

attachment.php


Na jasnych scenach w 4K obraz jest idealny.

Powiedzcie czy też macie takie reflektory w czterech rogach na czarnym tle z napisami ?

attachment.php


Masakra jak są napisy początkowe lub końcowe.

attachment.php


W trakcie filmu też jest to widoczne.

attachment.php


Jasność ustawiona na 50%.
Czy to jest standard w tych modelach ? Czy ta sztuka tak ma czy trzeba coś poprzestawiać ?
Ma dwa stare ponad dziesięcioletnie TV Toshiba 42ZV635 i LG 42LG2000 a takich efektów nie ma,
nie ukrywam że jestem jakby delikatnie to ująć "lekko zawiedziony".


Zakupiony u Kiki
55C7006 - ST5461D07-2
Która matryca jest lepsza? Samsunga czy ta ich produkcji?
 
Ostatnia edycja:

lakatus

New member
Dobra to mamy jasność sytuacji. W takim razie Kiki podpinam sie do pytania na jakiej matrycy dokonana została kalibracja CTSO czy Samsunga ?
Czy jest tu choć jedna osoba, która kupiła 55C7006 (ewentualnie 55C7026) czy to u Kiki czy to w innym kanale sprzedaży i może potwierdzić że ma Panel Samsunga SVA LSC550FN18-W.
 

klonxxx

Banned
Kalibracja jest do jednej serii.
Ktoś chce próbować na innej matrycy - jego wybór !!!
Na początku może to było zabawne,ale teraz to już nawet nie jest śmieszne.Ta "pseudo kalibracja" serii jest pośmiewiskiem całego internetu:

audiostero

Philips to nie Philips :) - strona 10 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 10

inne strony

https://www.google.pl/search?q=ile+...rome..69i57.4823j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Takie kopiowanie ustawień jest tylko wklepaniem parametrów z innego TV,które nie ma nic wspólnego z profesjonalną kalibracją.Nazywanie takiej czynności kalibracją jest oszustwem i cwaniactwem aby zarobić na tzw:"januszach".
 

uysy

New member
Zakutalizowałem mój poprzedin post i dodałem kilka cytatów :D


Może pomogę, tak na szybko 3 osoby które brały od kikiego - po kliknięciu w linki do postów widać zdjęcia z Menu Serwisowego z informacją o matrycy CSOT :
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-219.html#post1436602
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-216.html#post1435945
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133227-tcl-seria-c70-219.html#post1436380

Są różne matryce i różne parametry.
Kupujesz model który dostał EIsa Best Buy i to był tylko jeden model C7006 .
Masz też kalibrację gratis, wgranie wtyczek gratis, sprawdzenie przed wysyłką.
Dla niebieskich jest dalej najlepsza oferta w Polsce !



Są inne matryce do modeli marketowych.

W innym wątku ludzie napisali ze inny użytkownik (czyli ja) udowodnił że tak nie jest no i Kiki napisał:

Niech będzie, że są idealne równe !
Niech każdy wybiera co chce.

Dla niebieskich jest specjalna cena z pełnym pakietem.


A poniżej, cała trójka ma taka matryce jak ja w 55c7026 kupionym w markecie:

Porownanie matryc Panel Specification Compare - Panelook.com tez mam w55c7006 kupiony u kikiego ST5461D07-2



Matryca: ST5461D07-2 , model TV 55C7006 kupiony nowy u kiki

attachment.php


Na jasnych scenach w 4K obraz jest idealny.

Powiedzcie czy też macie takie reflektory w czterech rogach na czarnym tle z napisami ?

attachment.php


Masakra jak są napisy początkowe lub końcowe.

attachment.php


W trakcie filmu też jest to widoczne.

attachment.php


Jasność ustawiona na 50%.
Czy to jest standard w tych modelach ? Czy ta sztuka tak ma czy trzeba coś poprzestawiać ?
Ma dwa stare ponad dziesięcioletnie TV Toshiba 42ZV635 i LG 42LG2000 a takich efektów nie ma,
nie ukrywam że jestem jakby delikatnie to ująć "lekko zawiedziony".


Zakupiony u Kiki
55C7006 - ST5461D07-2
Która matryca jest lepsza? Samsunga czy ta ich produkcji?
 

janusz

New member
Bez reklam
Wojna pomiędzy forami internetowymi ma bardzo ciekawy przebieg i wieloletnią tradycję. Dochodzi nawet do tego, że przeciwnicy tego forum dokonują jakiejś obsesyjnej walki z oferownymi tu TV.
Przykład
Przed zakupem TV marki TCL oprócz tego forum poczytałem też inne. Trafiłem między innymi na bardzo pozytywne testy na hdtv polska, które można podsumować w skrócie: bardzo dobre TV w swojej cenie (ale z modelami konkurecji droższymi o kilkadziesięt procent przegrywają). Przyznaję, że testy dość obiektywne jak na konkurencję. Niestety już niektórzy forumowicze na tamtym forum nie zachowują żadnego poziomu i próbują najmniejsze wady TCL uznać za tragedię, pomijając wady innych TV. Wszystko wygląda na walkę na zasadzie: skoro na hdtv marka jest chwalona to staje sie wrogiem publicznym.
Następnie jeszcze przed zakupem prześledziłem opinie na ceneo. Na pierwszy rzut oka średnio, ale ciekawie było jak zacząłem czytać wszystkie opinie. Okazało się, że około 90% opinii to maksymalna ocena zadowolonych klientów, jest kilka procent użytkowników średnio zadowolonych mających krytyczne uwagi i coi ciekawe kilka wpisów osób moim zdaniem ...chorych psychicznie. Ewidentnie da się, odczuć, że te osoby nigdy nie widziały tych TV. Oczywiście jest wtedy ocena "0" i co ciekawe w opisie często coś piszą negatywnego o Kikim i tym forum. To już jakaś obsesja, pewnie po to by TV TCL-a miało gorszą średnią ocen i wyglądało,że nie są zbyt dobre.

Mam wrażenie, że forumowicz klonxxx też ma jakiś niezrozumiały problem. Cały czas krytykuje modele TCL-a, wszędzie pisze jakie są złe. Pytam się, skoro nie ma tego TV, to po co wpisuje się w wątkach w dziale TCL (wiele wpisów). Jeszcze mógłbym zrozumieć jakby w dziale LCD osobom zainteresowanym zakupem doradzał inne modele wskazując, że TCL ma jakieś wady, ale po co wpisuje się w tematach o TCL o którym się tylko naczytał? Co jeszcze ciekawe to często powołuje się na inne fora. Rozumiem, że może nie lubić Kikiego i krytykować jego sposób sprzedaży, jednak problem wydaje się większy. Nienawidzi TCL z powodu osobistych urazów do Kikiego, ewentualnie zazdrości, że ktoś kupił taniej lepszy TV?
Ślepy nie jestem i widzę, że Kiki chce sprzedać jak najwięcej i jak każdy sprzedawca reklamuje swoje produkty jak może. Wiem, że kalibracja nie zawsze jest w pełni profesjonalna, troszkę ilość idzie nad jakość, ale w większości przypadków efekt jest co najmniej dobry. Natomiast nie zgodzę się z zastrzeżeniami co do bezstronności wobec maral. Jak każdy sklep ma dostęp do praktycznie wszystkich marek i wybiera te które jego zdaniem mają najlepszą relację ceny do jakość bo takie się najlepiej sprzedadzą. Jego opinie co do marek są subiektywne ale na pewno nie stronnicze.

Oczywiście nie tyczy się wpisów merytorycznych np. użytkownika uysy wnoszących wiele do tematu.
 
Ostatnia edycja:

uysy

New member
Żeby nie było, mam TCLa 55C7026 i jestem z niego bardzo zadowolony. Czego mozna wymagac od TV 55" za 3000zł ? :)
Jak widać jestem "świeżak" w HDTV wiec nie ma mowy o tym, że popieram inne forum czy cos :). Po prostu nie lubię niejasności, a że jestem osobą techniczną to zagłębiłem się w temat TCL'a...i wyszła ściema :).
 

janusz

New member
Bez reklam
uysy
Pisz jak najwięcej, mój wpis absolutnie nie był do Ciebie. Pisałem go tym samym czasie co Ty zamieściłeś post. Przepraszam za zbieżność, była przypadkowa.
Temat matryc warto wyjaśnić, pamiętając matryce RGBW LG czy Samsungowe losowania ips/va.
 
Ostatnia edycja:
Do góry