TCL Seria C70

urania-marek

New member
mam kilka pytań do właścicieli tego modelu:
-gdzie z menu mogę wymusić próbę aktualizacji tv?, czytałem, że pojawiają się takie, ale nie mogę znaleźć tej funkcji
-jak zmienić nazwę dla wbudowanego chromecasta? - aktualnie jest salon i chcę to zmienić
-w android tv i sklepie android nie mogę znaleźć player.pl i amazon prime video, istnieje sposób na doinstalowanie tych aplikacji?

aplikację amazon video mam tvn player najlepiej przez kodi zadzwoń 600059618
 

rumbuc

New member
Cześć,
dziękuję za odpowiedzi.
Znalazłem miejsce gdzie mogę wymusić aktualizację jak i zmianę nazwy uzrządzenia dla Chromecast:)
Rozumiem, że po instalacji Kodi mogę w łatwy sposób dodać brakujące aplikacje streamujące?
 

k42loo

New member
dobrze rozumiem że macie jedną kalibrację dla całej serii TV? Czy przypadkiem kalibracja nie powinna być robiona na każdym tv osobno ?

Witam, też kupiłem u Kikiego i pewnie jest tak jak piszesz tzw. gratisowa kalibracja.

U mnie po kalibracji w trybie film ewidentnie żółte zabarwienie tak wyraźne, że nawet laik by zauważył. Nie wiem czy tv jest uruchamiany przed wysyłką czy tylko ustawienia zdalnie kopiowane bo jak można coś takiego do klienta wysłać. Szybko trzeba było wprowadzić poprawki.

A poza tym bądźmy szczerzy - ten TV nie jest jakiś niesamowity. Jest dobry ale jak weźmiemy pod uwagę cenę i nie ma co oczekiwać ze będzie lepszy od TV o połowę droższych. Moja kilkuletnia plasma Panasonica 65ST60 zjada go we wszystkim oprócz szybkości i jasności.

Ładny design i głośniczki ale kiepskie kąty widzenia (czerń robi się biała idąc w bok już o 1 metr od tego co widzimy na wprost)

Tutaj czerń i nienaturalne kolory (proszę kliknąć w zdjęcie tak żeby było wdać góry czarny pas, pod kątem jest tylko gorzej)

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.ne...=d976551853c11cefa9e811973fb42728&oe=59C87428


Wyświetla ładny obraz statyczny (zdjęcia), ale w ruchu jak się dużo dzieje to już pojawią się przekłamania (SAT Cyfra+)

Równomierne podświetlenie aż dziwne w tej klasie cenowej.

Soft szybki ale mając go 1,5tyg już się 2 razy zawiesił tz. po nocy nie chciał się uruchomić.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głównym projektantem serii C70 jest Duńczyk Flemming Møller Pedersen … czyli człowiek który projektował modele telewizorów Bang@Olufsen

P1130209.jpg
 

josephson

Member
U mnie z kolei wszystko zielonkawe po tej zwał jak zwał kalibracji. Macie jakieś lepsze ustawienia? Podejrzewam, z resztą, że każdy egzemplarz bardzo się różni optymalnymi ustawieniami obrazu.
 

lukaszkrk

New member
zupełnie tego nie rozumiem, ten model dostał nagrodę Big Deal od Readakcji HDTV.com.pl za spójność pracy matryc w 10 wyjętych kolejnych telewizorach

czyli jednak nie są tak spójne te matryce w ramach tej samej gratisowej kalibracji ?
 

MadHat

New member
Czy już można kupić model c70?. Jak się ten model sprawuję ?. Interesuje mnie 65 calowiec. Czy w tym przedziale jest bardzo dobrym telewizorem, czy odstaje od konkurencji?
 

k42loo

New member
TV fabrycznie był ustawiony tak ze android włączał się za każdym razem od nowa, co trwa ok 1min. Przestawiłem w Standby i problem mam taki, że jak postoi sobie tak to kilkunastu godzinach nie reaguje na ani jednego pilota, pomaga jednynie wyciągnięcie wtyczki. Software najnowszy, początkowo myślałem że to przez HDMI CEC ale jedak nie. Swoja drogą to TV usypia tuner SAT ale odwrotnie już nie działa.. i trzeba korzystać z 2 pilotów :/ Proszę o sprawdzenie tego u innych użytkowników.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że to android , jak szybko przełączasz kanały to Ci się zawiesi , do tego systemu trzeba mieć cierpliwość i nie zapychać go zbytnio aplikacjami bo one działają w tle
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ktoś wie czy ten telewizor ma upłynniacz?jak go włączyć?najlepszy tryb do oglądania sportu?
 
Ostatnia edycja:

josephson

Member
Z tego co wiem to nie ma żadnego wygładzania ruchu. Jest tryb sport ale on zmienia ustawienia dźwięku podkręca kontrast i cholera wie co jeszcze robi.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
teraz znalazłem test tego telewizora na sąsiednim forum no i jego główną właściwie wadą jest smużenie czy ktoś te smużenie potwierdza?bo on nie ma upłynniacza...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń bardzo dobra w klasie LCD - oczywiście nie w klasie OLED. Telewizor posiada „local dimming” (oparty na oprogramowaniu), który działa dobrze bez niepokojących skutków ubocznych. Jeśli chodzi o ruch, są one również gładki i delikatny, a test „piłka nożna” przeszedł śpiewająco.
Test av TCL U55C7006 | Ljud & Bild
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Tak tak czytałem to ale na forum jest podkreślane te smużenie bo nie ma upłynniaczy i to podobno gorsze od innych w tej cenie to też nie wiemy na jakich ustawieniach testował sport.Nie chce mi się też jakoś wierzyć że TCL wypuścił taki telewizor , który poważnie by smużył.Czytałem opinie tutaj że piłka nożna nie smuży czy ktoś kto ma ten telewizor dalej to potwierdza?bo to kluczowe jednak dla wielu przy zakupie tego telewizora
 
Ostatnia edycja:
Do góry