TCL Seria C70

bluejeans71

New member
Szanowni. Jestem właścicielem TCL 55c7006 od piątku. Ogólnie jestem zadowolony ale nijak nie mogę ustawić obrazu do sportu. Oglądam mecze na canalplus sport czy Eleven i wyraźnie widać wszystko jedynie na zbliżeniach. Podczas transmisji obraz jest niewyraźny, nieostry a murawa to zielona plama. Próbowałem typu obrazu SPORT i innych. I nic. Poza tym przy każdej zmianie kanału na dekodera nc+ z głośnika wydobywa się pisk. Może ktoś miał podobne przygody i zna lekarstwo na tę przypadłość? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Desverger

New member
@bluejeans71 - tylko nie mów, że się naoglądałeś filmików na youtube jak to on wspaniale w sporcie sobie radzi i zamówiłeś ten TV :) O sensie wstawiania takich filmików oczywiście kurtuazyjnie nie wspomnę. A wracając do tematu to tak jak drosophilia radzi powyłączaj wszystkie cyfrowe triki odnośnie obrazu (ja je nazywam "uprzykrzacze") i zobacz wtedy. Jak nie pomoże to pakuj go odsyłaj i kupuj 100Hz. Innej rady nie ma :-( Też się na niego napaliłem ale jak widać to nie jest to. Obecnie mam 100Hz i czułbym tą różnicę. Ciekaw jestem jak 75'' sobie radzi ale niestety takowego i tak nie dam rady u mnie zamontować.
 

klonxxx

Banned
lata 80/90 dałem jako synonim dobrej jakosci(jak masz 20 lat to nigdy tego nie poczułes i poznales o co chodzi) a nie przykład dochodzenia praw bo to inna sprawa...xhcesz jakosci kup Loewe za 20 kola albo B&O za 50 tys to sa marki ktore sie przykładaja do kazdego aspektu chociaz tez zdarzaja potkniecia...ja juz sie nauczyłem po moich perypetiach z amplitunerem ze cos co kosztuje np:5 tys kompletnie nie musi miec nic wspolnego z brakiem awaryjnosci...produkcja idzie w takim tepie i tyle wszystkiego jest upchane ze nie ma szans w tych budzetach zeby było ok...miniaturyzacja plus ilosc upchanej elktroniki kosztuje kolego...tr zeba konstruowac coraz szybsze i precyzyjniejsze maszyny ktrroe przez to sa coraz drozsze co przeklada sie na koszty...widzialem jak to wszystko pracuje i jak szybko i bledów jest masa korygowanych w fabrykach...
Ty chyba nie rozumiesz co napisałem. Po pierwsze czy kupuje tańszy produkt czy droższy to wymagam jakości bo wydaje swoje pieniądze, które nie leżą na ulicy. Po drugie w latach 80 technika była na zupełnie innym poziomie i pochodziła głównie z Japonii więc o czym ty piszesz.... Obecnie konkurencja jest tak duża że nijak ma się to do lat 80 a podane marki jak np :Loewe to już nie to samo bo nie były konkurencyjne i trafiły pod obcy kapitał pod, którym dla mnie to już zupełnie inna renoma. Co do starego sprzętu korzystam z audio Sansui i nie mam 20 lat a prawie dwa razy tyle. Nie lubię jak ktoś wciska mi że mam godzić się na noeprofesjonalne zagrania producentów bo ich sprzęt jest trochę tańszy od konkurencji. Skoro zbieraja nagrody (choć EISA to lipa od wielu lat mam przykre doświadczenia z kilkoma urządzeniami z nagrodą produktu roku....). Skoro ja traktuje producenta z szacunkiem i zaufaniem to oczekuje od niego tego samego nieważne że płacę 1000 czy 10000 produkt ma być dokładnie taki jak jest w specyfikacji, każde odstępstwo jest wadą i powoduje że czuję się naviagniety i oszukany... Dla mnie jest to jasne.
 

RAF1977

Banned
A jak to się mierzy? Tzn skąd wiadomo, czego oczekiwać. Np jak głośniki nie grają w tv za 2500zl to normalne a w tv za 5000zl, to już powinny grać?
Czy jak ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głośniki w modelu za 2500 zł grają i to bardzo dobrze, lepiej niż inne droższe modele konkurencji.
Jeśli chcesz kupić Małego Fiata do ścigania na torze - to przecież to Twoja kasa, ale nie wymagaj od niego że będziesz wygrywał.
Jeśli kupujesz najtańszy telewizor na rynku z Androidem to nie wymagaj żeby grał jak oled 4 x droższy !.
On ma grać bardzo dobrze w klasie cenowej . I gra !
Dla Ciebie skoro masz inne wymagania może grać słabo, ale dla innych gra - extra !.
 

klonxxx

Banned
Co ma wspólnego ściganie na torze z oglądaniem tv na kanapie.... Alebo produkt jest wadliwy albo pełnowartościowy. Jeśli ma wady to producent powinien o tym uprzedzić i je jak najszybciej usunąć lub obniżyć wartość produktu niepelnowartosciowego(wtedy albo zwracamy albo akceptujemy rabat). Wracajac do porównania to jeśli seria aut ma wadę fabryczna to przeprowadza się akcje obejmująca naprawę bo konsekwencje nieusuniecia w takim przypadku mogą okazać się tragiczne. Skoro stwierdzasz że ten TCL to maluch w twojej ocenie - to świadczy o nim bardzo kiepsko. Dodatkowo maluch z wadami fabrycznym które może nie zostaną nigdy usunięte i przez lata będą męczyć użytkownika - więc nie warto czekać na 75 ". Poszukam innego mniej wybrakowanego malucha...
 

RAF1977

Banned
Kiki.
Ale tu się rozchodzi o kwestię, żeby działało wszystko co jest w specyfikacji, a nie żeby tv za 2500zl był tak samo dobry, jak ten za 5000zl.
Jak już jakaś funkcja, aplikacja tam jest i producent ją wymienia w specyfikacji, to ona ma działać, nawet w telewizorze za 1000zl. O tym były wszystkie posty.
Nie o tym, że tv za 5000zl jest lepszy od tego za 2500zl. Bo to raczej oczywiste.

Jak kupię malucha, to nie chcę żeby rajdy wygrywał, tylko żeby jeździł, szyby żeby się opuszczały, światła działały itp itd.
 
Ostatnia edycja:

rumbuc

New member
Cześć,
może ktoś z Was wie kiedy możemy liczyć na nową aktualizację?
Jest kilka kwestii do po prawy, które wymienialiśmy w tym wątku i producent powinien wprowadzić zmiany do oprogramowania bez zbędnej zwłoki. Z mojego punktu widzenia problemy z jakością dźwięku przy niskich tonach w ramach SPDIF to już poważna wada, która wymaga natychmiastowej naprawy.
Pozdrawiam!
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Ty chyba nie rozumiesz co napisałem. Po pierwsze czy kupuje tańszy produkt czy droższy to wymagam jakości bo wydaje swoje pieniądze, które nie leżą na ulicy. Po drugie w latach 80 technika była na zupełnie innym poziomie i pochodziła głównie z Japonii więc o czym ty piszesz.... Obecnie konkurencja jest tak duża że nijak ma się to do lat 80 a podane marki jak np :Loewe to już nie to samo bo nie były konkurencyjne i trafiły pod obcy kapitał pod, którym dla mnie to już zupełnie inna renoma. Co do starego sprzętu korzystam z audio Sansui i nie mam 20 lat a prawie dwa razy tyle. Nie lubię jak ktoś wciska mi że mam godzić się na noeprofesjonalne zagrania producentów bo ich sprzęt jest trochę tańszy od konkurencji. Skoro zbieraja nagrody (choć EISA to lipa od wielu lat mam przykre doświadczenia z kilkoma urządzeniami z nagrodą produktu roku....). Skoro ja traktuje producenta z szacunkiem i zaufaniem to oczekuje od niego tego samego nieważne że płacę 1000 czy 10000 produkt ma być dokładnie taki jak jest w specyfikacji, każde odstępstwo jest wadą i powoduje że czuję się naviagniety i oszukany... Dla mnie jest to jasne.

głownie z japonii tak?...niemcy w tych czasach robili tyle elektroniki co japonia kolego i to wcale nie gorszej...nie wspomne o reszcie krajow z europy...wtedy to w azji była tylko japonia i troche korea,głownie z goldstarem...o czym pisze wlasnie o tym ze to nie lata 80/90 zebys nie mogł narzekac...owszem teraz masz inna technologie i szesc razy liczniejsza populacje i szesc razy wiecej konsumentów z bogatszym portfelem...myslisz ze wszystko bedzie produkowane jak własnie za tych lat...? otoz nie,teraz to ryzyk fizyk albo cos sie zjebie albo nie...musisz sie z tym liczyc....kiedys fabryki zamykano o 22 a nawet wczesniej a teraz jada 24/7 i produkcja jest bardzo zróznicowana wiec trza sie przyzwyczaic ze 3.500 tys czy nawet 5 to gowno znaczy...owszem powinno byc inaczej...tu masz racje ale nic nie zmienisz...zreszta po co tu sie spierac...
 
Ostatnia edycja:

SEVEN1

New member
Witam otrzymałem dziś model 65C70 jeśli chodzi o przesyłkę i współpracę z kiki to wzorowo. Co do samego TV to świeci jak za tą cenę naprawdę dobrze. Co do sportu napiszę jak pooglądam więcej. Napewno to co już mi się rzuciło i jest do poprawy do dźwięk opuszczony przez SPDIF. Są trzaski jest poprostu "brudny". I rodzi się pytanie czy Soft czy to coś innego. A nie ukrywam że bardzo zależy mi na czystym dźwięku. Pzd
 

urania-marek

New member
witam otrzymałem dziś model 65c70 jeśli chodzi o przesyłkę i współpracę z kiki to wzorowo. Co do samego tv to świeci jak za tą cenę naprawdę dobrze. Co do sportu napiszę jak pooglądam więcej. Napewno to co już mi się rzuciło i jest do poprawy do dźwięk opuszczony przez spdif. Są trzaski jest poprostu "brudny". I rodzi się pytanie czy soft czy to coś innego. A nie ukrywam że bardzo zależy mi na czystym dźwięku. Pzd
witam wszystkich na dniach spodziewam się rozwiązania tego problemu z tego co wiem jest już w fazie testowej.
 

jakub_a

New member
Witajcie
Mam 65" i jedna z przypadłości jest brak reakcji tv na operacje z pilota. TV zamraża się na Ok 15 nawet 40s podczas oglądania TV sat i przełączania , szczególnie kanałów UHD. TV rejestruje akcje na pilocie bo w momencie odwieszenia wykonuje wszystko hurtem co zostało my wysłane pilotem. Czy macie podobne "freeze'y" telewizora?
 

AdamWGM

New member
Witajcie
Mam 65" i jedna z przypadłości jest brak reakcji tv na operacje z pilota. TV zamraża się na Ok 15 nawet 40s podczas oglądania TV sat i przełączania , szczególnie kanałów UHD. TV rejestruje akcje na pilocie bo w momencie odwieszenia wykonuje wszystko hurtem co zostało my wysłane pilotem. Czy macie podobne "freeze'y" telewizora?

Jaką masz wersje softu? Korzystasz z sat poprzez moduł CAM CI?


Jeśli korzystasz z NC+ to podaj na jakich kanałach UHD jest problem to sprawdzę czy u mnie też będzie.
 
Do góry