TCL Seria C70

urania-marek

New member
TCL 55C70 TV spoko jednak tak jak pisałem brakuje mi softu który nie sprawiał by problemów.
-ciągłego wyskakiwania komunikatu o podłączeniu CONAX-a
-powolne przełączanie kanałów
-częste wyskakiwanie komunikatu o tym że kanał jest kodowany mimo że mam dostęp do niego
-za...biście długie włączanie TV wiem że jest opcja szybkiego włączenia ale wtedy TV jest w trybie uśpienia
-exportu listy kanałów a nie ciągłe ustawienia listy od nowa

witam możesz napisać jaki to jest moduł conax-a i jaki operator postaram się sprawdzić twoje problemy.
problem leży w tym że operator sieci nie daje modułu do certyfikacji.
 

DLUGI321

New member
Witam
Operator sieci kablowej to Inea jednak co do samego modułu Cl będzie ciężko określić model. Jedyne co udało mi się ustalić to producent SMiT www.smit.com.cn na stronie widnieje jako SMIT VECTOR_SMIT_CONAX.Przy wolnej chwili wezmę drugi moduł i zobaczę czy jest ten sam problem
 

AdamWGM

New member
Ja mam moduł z nc+ i po skanowaniu kanałów sporo brakuje, np z paczki canal+ mam tylko c+Discovery, z hbo mam tylko 2 i 3, polsatu w ogóle nie ma.
Sortowanie kanałów rozspypane jak popadnie...

Musze spróbować jeszcze szukanie kanałów po innym kraju niż PL, ponoć przy Finlandi jest ok, sprawdze wieczorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich dostępny pod każdą postacią w sklepach, w specjalnej ofercie z dodatkowym pakietem.
 

AdamWGM

New member
Ja mam moduł z nc+ i po skanowaniu kanałów sporo brakuje, np z paczki canal+ mam tylko c+Discovery, z hbo mam tylko 2 i 3, polsatu w ogóle nie ma.
Sortowanie kanałów rozspypane jak popadnie...

Musze spróbować jeszcze szukanie kanałów po innym kraju niż PL, ponoć przy Finlandi jest ok, sprawdze wieczorem.

Niestety ani Finlandia ani Wlk. Brytania nie pomaga. Generalnie ściąga wszystkie kanały (u mnie pokazało 1930). Jako pierwsze kanały ściąga TVN - czyli tak jak na liście nc+, ale potem już jest wszystko alfabetycznie, canal+ zaczynają się gdzieś powyżej 500...


Czy ktoś zna rozwiązanie? Chciałbym mieć taki układ kanałów jaki natywnie nadaje nc+ (po paru latach znam go już na pamięć). Ręcznie przeorganizować kilkadziesiąt ulubionych pewnie da rade, ale ktoś pisał, że mu się po paru dniach znowu rozsypały. Może wgranie jakimś plikiem?
 

urania-marek

New member
niestety ani finlandia ani wlk. Brytania nie pomaga. Generalnie ściąga wszystkie kanały (u mnie pokazało 1930). Jako pierwsze kanały ściąga tvn - czyli tak jak na liście nc+, ale potem już jest wszystko alfabetycznie, canal+ zaczynają się gdzieś powyżej 500...


czy ktoś zna rozwiązanie? chciałbym mieć taki układ kanałów jaki natywnie nadaje nc+ (po paru latach znam go już na pamięć). Ręcznie przeorganizować kilkadziesiąt ulubionych pewnie da rade, ale ktoś pisał, że mu się po paru dniach znowu rozsypały. Może wgranie jakimś plikiem?

witam postaram się pomóc ale daj mi parę dni. Certyfikacja modułu nc+ jest przewidziana na iv kwartał tego roku postaram się przyśpieszyć o ile będę mógł.jak znajdę rozwiązanie problemu dam znać.pozdrawiam.
 

rumbuc

New member
Cześć,
@urania-marek - jesteś w stanie określić, czy TV dostanie aktualizację jeszcze w tym miesiącu?
Pytam, ponieważ 2 osoby z mojego najbliższego otoczenia są bardzo zainteresowane zakupem tego TV, ale uzależniają to od przyszłej aktualizacji i poprawek, które niesie.
Pozdrawiam!
 

mikecheck

Member
Rozwiązania nie znam, liczę na wsparcie Pana Marka, a swoją drogą dla tych co mają problem rozsypaniem się kolejności, to próbowałem na każdy sposób (nawet ktoś podpowiedział, że to leży po stronie szybkiego uruchomiania telewizora - cóż, nieprawda, bo nawet jak zmienimy kanał na następny to już kolejność może się sypnąć i to dzieje się losowo). Jedyne wyjście aby zachować spokój i nie stosując wybuchu furii to pozostawić alfabetycznie i wyłączyć podgląd niedostępnych kanałów - to przejściowe rozwiązanie aby przynajmniej nie męczyć się po zmianie kanału na niedostępny kanał i przy tym oglądać komunikat telewizora o module CI.

Trzeba czekać na aktualizację, która miejmy nadzieje przyniesie pozytywną zmianę i PVR, które jest również niezbędne.



Niestety ani Finlandia ani Wlk. Brytania nie pomaga. Generalnie ściąga wszystkie kanały (u mnie pokazało 1930). Jako pierwsze kanały ściąga TVN - czyli tak jak na liście nc+, ale potem już jest wszystko alfabetycznie, canal+ zaczynają się gdzieś powyżej 500...


Czy ktoś zna rozwiązanie? Chciałbym mieć taki układ kanałów jaki natywnie nadaje nc+ (po paru latach znam go już na pamięć). Ręcznie przeorganizować kilkadziesiąt ulubionych pewnie da rade, ale ktoś pisał, że mu się po paru dniach znowu rozsypały. Może wgranie jakimś plikiem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie ustawienia kanałów proszę pisać do urania-marek. On będzie indywidualnie pomagał tym co się zgłoszą.
 

gumiś11

New member
Witam szukam nowego telewizora 55 cali do 3,5 tyś wydaje mi się,że ten model by pasował do moich oczekiwań, gdzie go mogę kupić i za ile. Zwróciłem uwagę jeszcze na tego Philips 55PUS6561 jakie są między nimi podstawowe róźnice między tzn który jet lepszy ?
 

urania-marek

New member
ja mam moduł z nc+ i po skanowaniu kanałów sporo brakuje, np z paczki canal+ mam tylko c+discovery, z hbo mam tylko 2 i 3, polsatu w ogóle nie ma.
Sortowanie kanałów rozspypane jak popadnie...

Musze spróbować jeszcze szukanie kanałów po innym kraju niż pl, ponoć przy finlandi jest ok, sprawdze wieczorem.

chyba mam rozwiązanie twojego problemu proszę o kontakt 600059618
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
„Awards” TCL na świecieC70 - RedDot Design Award

59883712ea4a3_awards.jpg

Kolejna nagroda dla TCLa
 
Do góry