TCL Seria C70

speakers_xp

New member
Po aktualizacji do wersji V.526 pojawił mi się w dolnym lewym rogu napis z numerem wersji, wifi itd. Napis pojawia się na parę sekund i znika i tak w kółko. Nie mogę tego wyłączyć. Może ktoś wie jak pozbyć się paskudztwa?

Możesz podesłać zdjęcie jak to wygląda. Mi zdarzyło się kilka razy, że pojawił się monit systemowy zajmujący dużą część dolnego lewego rogu - mrugał tam też jakiś błąd na czerwono.

Na to pomagało wejście w menu serwisowe i wybranie RESET SHOP - to powoduje reset podstawowych nisko-poziomych ustawień telewizora, bez usuwania aplikacji itp.
 

spoko2

New member
Próbowałem reset shop i reset all. Pomogło wejście w ustawienia i dalej Pamięć i resetowanie i przywrócenie ustawień fabrycznych . Teraz jest dobrze
 

themarcus

New member
Witam

Mam problem od kliku aktualizacji, mój c70 nie widzi podłączonego urządzenia, muszę podejść do np tunera lub xboxa odłączyć kabel hdmi i podłączyć ponownie i wówczas pojawia się obraz.

Pozdrawiam
TheMarcus
 

speakers_xp

New member
Z widzeniem urządzeń po HDMI sporo zależy od gniazda HDMI w które urządzenie jest podłączane. U mnie port nr 2 wydaje się dość tolerancyjny, podczas gdy na porcie nr 1 nie każde urządzenie chce bezproblemowo działać.

Co do ustawienia dźwięku stojący/mocowanie do ściany - szczerze trudno odczuć jakąkolwiek różnicę (u mnie telewizor wisi na ścianie).
 
Ostatnia edycja:

Silverek

New member
Czy u Was też w trybie HDR telewizor nie zapamiętuje włączonego kontrastu dynamicznego? U mnie za każdym razem muszę go włączać ręcznie.. inne ustawienia się nie kasują, tylko to.
 

Maciej43

New member
Dobry wieczór - na wstępie zaznaczam ,że jestem osobą z gatunku kup, włącz i oglądaj czyli laik sprzętowo -technologiczny :)
Mam następujące pytanie - po ostatniej jak się domyślam automatycznej aktualizacji bo sam nic z wiadomych względów nie robiłem ( wnioskuję po zmianie ikon , kolejności wyświetlania itp. ) wydaje mi się ,że płynność działania aplikacji i samego TV się poprawiła jednak pojawił się jeden bardzo irytujący mankament - otóż TV uruchamia się 3-4 razy po wybudzeniu go z trybu stand by zanim "załapie" i trwa to jakieś 3 minuty jak nic - poprzednio tv uruchamiał się w miarę jak na android tv szybko , a do tego co było wcześniej można by rzec błyskawicznie. Sytuacja ta ma miejsce po każdorazowym włączeniu TV i zawsze są to minimum 3 próby zanim się faktycznie włączy.
Można coś na to zaradzić czy taki to urok po prawdopodobnej automatycznej aktualizacji?
 
Ostatnia edycja:

dstorm

New member
u mnie jest dokładnie to samo. TV sam pobrał aktualizację do wersji 526.
Od tego czasu:
- nie działa szybkie włączanie (nieważne czy w opcjach włączone czy nie, po prostu nie działa).
- uruchomienie tv trwa strasznie długo, czasami próbuje kilka razy (dochodzi do napisu android, wyłącza się i znowu i tak kilka razy)
- dzisiaj nie mogłem go włączyć, nie reagował na pilota, musiałem odpiąć zasilanie
 

firefl

Active member
Bez reklam
u mnie jest dokładnie to samo. TV sam pobrał aktualizację do wersji 526.
Od tego czasu:
- nie działa szybkie włączanie (nieważne czy w opcjach włączone czy nie, po prostu nie działa).
- uruchomienie tv trwa strasznie długo, czasami próbuje kilka razy (dochodzi do napisu android, wyłącza się i znowu i tak kilka razy)
- dzisiaj nie mogłem go włączyć, nie reagował na pilota, musiałem odpiąć zasilanie
Te telewizory potrafią się dziwnie zachowywać bez pełnego żerowania po aktualizacji. Opcja reset shop z menu serwisowego jest wskazana.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Do góry