TCL Seria C70

ziolkopl

New member
2 dni temu mój TV otrzymał nową aktualizację sieciową. Żadnej poprawy w funkcjonowaniu szybkiego uruchomiania. Ponadto, teraz TV za każdym razem jak go włączam uruchamia się dwukrotnie czyli najpierw "TCL", później "android" i drugi raz to samo i dopiero jest dostępny. Uważam, że to niedopuszczalne. Czy ktoś ma podobnie, czy ktoś z Was rozwiązał problem?
 

Silverek

New member
2 dni temu mój TV otrzymał nową aktualizację sieciową. Żadnej poprawy w funkcjonowaniu szybkiego uruchomiania. Ponadto, teraz TV za każdym razem jak go włączam uruchamia się dwukrotnie czyli najpierw "TCL", później "android" i drugi raz to samo i dopiero jest dostępny. Uważam, że to niedopuszczalne. Czy ktoś ma podobnie, czy ktoś z Was rozwiązał problem?


Zrób downgrade do V519. Tutaj nie ma takiego problemu.
 

syma753dfx

Member
2 dni temu mój TV otrzymał nową aktualizację sieciową. Żadnej poprawy w funkcjonowaniu szybkiego uruchomiania. Ponadto, teraz TV za każdym razem jak go włączam uruchamia się dwukrotnie czyli najpierw "TCL", później "android" i drugi raz to samo i dopiero jest dostępny. Uważam, że to niedopuszczalne. Czy ktoś ma podobnie, czy ktoś z Was rozwiązał problem?

Have you restored your Tv? Try for it before downgrade.
 

speakers_xp

New member
Problem z VPN rozwiązany, poprzez wgranie v511 i OTA do v526.
VPN działa OK, nawet z szybkim włączaniem, także na razie jest OK.

Ciekawa rzecz, że telewizor nie łapał żadnej aktualizacji OTA z v376 (komunikat 'aktualizacja nie jest potrzebna').
Konieczna była ręczna aktualizacja do v511, a później od razu znalazł v526.

Przy okazji pytanie do użytkowników - jakie prędkości maksymalne osiągacie po Wi-Fi 5Ghz?
Na v373 sięgały 170-180 Mb/s, na nowym v526 maksimum jakie widziałem to 85 Mb/s.
Jak to wygląda u Was?

Jeżeli ktoś jest chętny do zabawy z softem v526 to można pobrać z:
https://www49.zippyshare.com/v/gtEGIGfN/file.html
https://www49.zippyshare.com/v/9aH4sXHD/file.html
https://www49.zippyshare.com/v/YNC5lHPa/file.html

Soft przechwycony z OTA z oficjalnego serwera, kompletny ZIP - jego forma jest podobna jak ta, która była udostępniona w wersji v500.
 

jakub_a

New member
Czy to oznacza, że 526 przez OTA z v519 nie zadziała? Czy potrzebny jest downgrade?

Miałem zainstalowaną wersję 519 z forum - aktualizacja do 526 nie pojawiła się. Zrobiłem kilka dni temu downgrade do 511 również z forum - i zaskoczenie, również brak aktualizacji.
Dziś rano niespodzianka - aktualizacja do wersji 526 przez OTA.
Jednak działa.
 

speakers_xp

New member
Na zagranicznych forach widziałem informację, że v519 nie jest wersją autoryzowaną (oficjalną) dla europejskich modeli telewizorów TCL. Dlatego nie znajduje pasującej aktualizacji.
 

Deggial

New member
Problem z VPN rozwiązany, poprzez wgranie v511 i OTA do v526.
VPN działa OK, nawet z szybkim włączaniem, także na razie jest OK.

Ciekawa rzecz, że telewizor nie łapał żadnej aktualizacji OTA z v376 (komunikat 'aktualizacja nie jest potrzebna').
Konieczna była ręczna aktualizacja do v511, a później od razu znalazł v526.

Przy okazji pytanie do użytkowników - jakie prędkości maksymalne osiągacie po Wi-Fi 5Ghz?
Na v373 sięgały 170-180 Mb/s, na nowym v526 maksimum jakie widziałem to 85 Mb/s.
Jak to wygląda u Was?

Jeżeli ktoś jest chętny do zabawy z softem v526 to można pobrać z:


Soft przechwycony z OTA z oficjalnego serwera, kompletny ZIP - jego forma jest podobna jak ta, która była udostępniona w wersji v500.

Jeżeli masz ten soft to wrzuć go na google a nie na ten spamerski syf.
 

speakers_xp

New member
Co do prędkości, to po kablu mamy techniczne ograniczenie (port Fast Ethernet) do ~95 Mb/s, także najszybsze połączenie będzie po Wifi 5GHz AC - u mnie na sofcie v373 sięga możliwości mojego łącza internetowego 180 Mb/s.

W temacie oprogramowania - wróciłem do v373.

Zauważone problemy z v526:
- niestabilne działanie Wifi w trybie AC 5Ghz, regularne zrywanie połączenia, ograniczona prędkość,
- brak funkcji lewego przycisku myszy na Airmouse (oryginalny RC602S TCL), zarówno przycisk OK jak i przycisk funkcyjny myszy wywołują zatwierdzenie operacji 'ENTER', co w przypadku aplikacji WEB, nawet zwykłych stron internetowych jest bardzo irytujące i bardzo utrudnia korzystanie z map itd.,
- subiektywnie gorsza jakość obrazów ruchomych (U55C7026) - większe smużenie.

Mam wątpliwości, czy w ogóle ten soft jest kierowany dla serii C70 (dlaczego nie aktualizował OTA z fabrycznego softu v373???).

Użytkowo, choćby z uwagi na dużo bardziej stabilne Wifi na ten moment wybieram v373. Z połączeniem VPN będę jeszcze walczył, może uda się znaleźć prowizoryczne rozwiązanie.

Na serwerze OTA pojawiła się aktualizacja V528. Czy ktoś już dostał tą aktualizację?

Cały czas uczę się tego telewizora, nie jest dla mnie zupełnie zrozumiała polityka TCL w zakresie nazewnictwa i dystrybucji oprogramowania. Wydaje się, że ta sama platforma sprzętowa jest używana w telewizorach z Polski, Rosji, Australii itd. już od kilku lat - jednak same telewizory się potrafią różnić między sobą. Różni programiści naprawiają błędy w telewizorach na dany rynek - pojawiają się kolejne wersje softu, z kolejnymi numerkami - telewizor pozwala na ich wgranie, gdyż bazują na tej samej platformie i bazowo wszystkie modele telewizorów są TEORETYCZNIE zgodne i ujęte w sofcie.
Sądzę jednak, że tylko pierwsze softy mogły być identyczne na różne rynki, później mamy zwyczajne forki, gdzie nie wiemy czy są w jakikolwiek sposób synchronizowane (mam wątpliwości) na różne rynki i wyścig na numerki, gdzie nawet nie wiadomo który soft jest bezpieczny dla naszych telewizorów.

Aktualnie mamy v519 prawdopodobnie z Australii i nasze V526/v528. v519 wcale nie musi być gorsze od naszych v526/v528, ale też nie było kierowane do telewizorów na rynek EU i może mieć zupełnie inne przypadłości w naszych TV.

Z tego co do tej pory ustaliłem, dla EU były 'udostępnione' do tej pory takie wersje softu:
v100, v104, v114, v143, v146, v161, v177, v315, v336, v342, v358, v364, v369, v373, v500, v511, v526, v528 (?)

I teraz najciekawsze - nawet jak wgrywamy dany zgodny numerek, jest możliwe, że istnieje różny soft o tym samym numerze (oznaczeniu wersji) na różne rynki - skąd więc pewność, który jest faktycznie dedykowany do naszych telewizorów?
Mając na uwadze powyższe, trudno uniknąć uczucia, że aktualizowanie softów w naszych telewizorach jest jednak ryzykowne - z tego powodu mamy prawdopodobnie bardzo ograniczoną dostępność oprogramowania na publicznych stronach TCL.
 

Silverek

New member
@speakers_xp
Osobiście korzystam z V519 i nie narzekam, według mnie wszystko jest OK. Z tego co kojarzę to oprócz Australii ten soft był wypuszczony jeszcze na Rosję.
 

spoko2

New member
Po aktualizacji do wersji V.526 pojawił mi się w dolnym lewym rogu napis z numerem wersji, wifi itd. Napis pojawia się na parę sekund i znika i tak w kółko. Nie mogę tego wyłączyć. Może ktoś wie jak pozbyć się paskudztwa?
 
Do góry