TCL Seria C70

Kalizor

New member
Część, w sobotę wszedłem w posiadanie 55 calowej c7006 i niepokoi mnie clouding. Zdjęcia w załączniku. Myślicie że mam szansę ubiegać się o wymianę telewizora, czy może jest to stosunkowo normalne w tej półce cenowej, jak to wygląda u was?
 

Attachments

  • received_10211972082717988.jpg
    received_10211972082717988.jpg
    7,3 KB · Wyś: 47
  • received_10211972082877992.jpg
    received_10211972082877992.jpg
    7 KB · Wyś: 42

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na pustej matrycy nie sprawdza się podświetlenia
A pierwsze zdjęcie jest poruszone.
Włącz obraz , skróć czas nagrywania zdjęcia i wklej wówczas zdjęcia.
 

DLUGI321

New member
Ten model już tak ma niestety można trochę ustawieniami to zredukować ale niestety całkowicie się nie da. Jeśli chodzi o to czy jest to podstawa do reklamacji ciężko powiedzieć obstawiam że jeżeli chodzi bezpośrednio o TCL to z pewnością stwierdza że wszystko jest OK i tak ma być. Natomiast jeżeli kupowałes u Kikiego to może masz trochę większa szansę niż bezpośrednio u TCL ale też wątpię że ci się uda nawet jak podeślesz mu zdjęcia w super jakości ukazujące twój problem. Już były tu opisywane gorsze przypadki i TCL nie chciał uznać reklamqcji tak to jest jak się człowiek polakomi na tv który w testach jest niby super a w rzeczywistości już taki fajny nie jest. Żeby nie było mam ten TV od dłuższego czasu i podobny problem ale się przyzwyczaiłem jednak drugi raz bym już go nie kupił i nikomu bym go nie polecił mimo że cena kusi i chyba tylko to. Jestem bardzo niezadowolony patrząc przez ten cały czas kiedy go użytkuje co ten tv (oprogramowanie) wyprawia to momentami białej gorączki idzie dostac.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Czarny003

New member
Dobry wieczór,

Panowie, Jak zainstalować nc+ go na tym TV ?

Próbowałem ściągnąć wersję tablet z google, lecz po wrzuceniu na pendriva i podłączeniu TV jej nie "widzi".

Jak dostać się na pendrive z poziomu TV ? Po podłączenie mogę otworzyć eksplorator, natomiast potem w menu nigdzie go niema.

Soft V336
 

wooky35

New member
Witam
tv C7026 od wczoraj mam dziwny problem z internetem.TV widzi sieć Wifi ,pokazuje że ma dostęp do internetu natomiast próba włączenia yotube, netflix showmax za każdym kończy sie komunikatem brak dostepu do internetu.Po podłączeniu kablem dalej to samo
 

adambe

Member
Dobry wieczór,

Panowie, Jak zainstalować nc+ go na tym TV ?

Próbowałem ściągnąć wersję tablet z google, lecz po wrzuceniu na pendriva i podłączeniu TV jej nie "widzi".

Jak dostać się na pendrive z poziomu TV ? Po podłączenie mogę otworzyć eksplorator, natomiast potem w menu nigdzie go niema.

Soft V336

Masz zainstalowany ten eksplorator?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Ja wszystko instaluję właśnie tym
 

AdamWGM

New member
Witam
tv C7026 od wczoraj mam dziwny problem z internetem.TV widzi sieć Wifi ,pokazuje że ma dostęp do internetu natomiast próba włączenia yotube, netflix showmax za każdym kończy sie komunikatem brak dostepu do internetu.Po podłączeniu kablem dalej to samo


Taki urok systemu w tym tv. Czeka Cię teraz zabawa. Wyłącz wifi > potem pełne wyłączanie TV > potem włączenie wifi. Odłączenie ethernetu/podłączenie. Za którymś razem coś załapie.
 

Czarny003

New member
Zainstalowałem eksplolator. Działa, widzi pendriva i aplikacje, lecz po naciśnięciu instaluj zawiesza się lub wyrzuca błąd...
Jakiś pomysł ?
 

AdamWGM

New member
Może plik apk jest skopany, spróbuj ściągnąć z innego źródła, albo zainstaluj na np. telefonie - będziesz wiedział czy plik działa. Jak plik apk jest ok, to może przez innego explorera spróbuj. Ja korzystam z ES FILE EXPLORER.
 

gwidon68

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie.
To mój debiut na forum, więc pozdrawiam, ale do rzeczy.
Kupiłem tcl 49c 7026 i mam kilka pytań do fachowców w temacie.
1.Po przełączeniu z kanału z hlg (dekoder nc+) na inny, obraz jest jak mleko i muszę pstrykać po kanałach az zaskoczy
2. Czy kalibracja w 4k hdr jest osiągalna bo czasami obraz tragedia oprócz sportu
3 Telewizor dziwnie strzela nawet jak jest wyłączony
4 Czy można wyłączyć hdr?
5 Czy można jakos ograniczyc clouding?
6 Czy w waszych tv pilot głosowy nie rozumie po polsku i wypisuje bzdury?
Dzięki z góry za pomoc
Jako ciekawostke dodam, że miaszkam 300m od fabryki tcl-a, ale zabarykadowali się i kontakt tylko mailowy, a odpowiedzi brak.
 

DLUGI321

New member
Ich testowanie jest chyba zbędne bo i tak większość błędów wylapia dopiero użytkownicy a oni i tak z tymi błędami nic nie zrobią tylko dodadzą nowe i jakieś pseudo nowe super opcje dodadzą tak by zwabic potencjalnego klienta a jak już kupi to niech się martwi on tym że kupił tv z niedopracowanym oprogramowaniem i super funkcjami które aby działały trzeba ładnie się nakombinowac by choć w połowie działały tak jak się chwalił sie producent

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

klossowski

New member
...
5 Czy można jakos ograniczyc clouding?
6 Czy w waszych tv pilot głosowy nie rozumie po polsku i wypisuje bzdury?
Dzięki z góry za pomoc
Jako ciekawostke dodam, że miaszkam 300m od fabryki tcl-a, ale zabarykadowali się i kontakt tylko mailowy, a odpowiedzi brak.

ad 5. Można zmniejszyć podświetlenie matrycy.
ad 6. Wejdź w Home > Settings > Speech > Language i ustaw język polski.

A po co chcesz wchodzić do tej "fabryki"? To zwykła montownia jest i to kilku marek.
 

gwidon68

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki
Język polski to ja mam ustawiony, ale np film czyta fala fabularny fabryka itp
Po co do fabryki? pogadac z kimś kto zna tv od podszewki.
Dziś kolejna skucha. Sam sie włącza bez mojej ingerencji
 

ebola1972

Member
Włączanie tv o 3-4 rano to taki mały psikus w softach tcl/ philips ;-)

P.S. Gdyby nikogo nie było w domu w nocy a tv włączy się na cały regulator to kto odpowiada za zakłócenie ciszy nocnej?
 
Ostatnia edycja:
Do góry