TCL Seria C70

whiteak

Klub HDTV.com.pl
vip
[QUOTE = kiki; 1467358] whiteak - what you soft?


=============================== [/ quote]


373, ale próbowałem wielu innych 369,364,353 i 186. Wszyscy mają ten sam problem, Z tego, co mogę zebrać, to ładowanie europejskiego oprogramowania, a nie mojej lokalnej Australii / Nowej Zelandii, jak w ustawieniach I teraz jak Motion Clarity, który wcześniej nie miałem.
 

kiko1980

New member
Po kliku dniach użytkowania 49C7006 zauważyłem jedną irytująca rzecz związaną z dźwiękiem. Generalnie jak tu czytałem to wiele osób się zachwyca głośnikami, mój stary Panasonic as650 gra o niebo lepiej. Ale nie w tym rzecz chodzi mi o co innego, często się zdarza przy przerzucaniu kanałów że nagle na jednym z kanałów dźwięk jest dużo głośniejszy tak jak kiedyś było to z reklamami. i nie ma zasady ze to tylko jeden kanał po prostu losowo co jakiś czas dany kanał jest dużo głośniejszy. Czy Wy mieliście może coś takiego? Nie jest to wina kablówki bo testowo podłączałem stary tv do dekodera i nic takiego się nie działo.
 

DLUGI321

New member
Miałem to samo i bardzo mnie to irytowało jedyne co możesz zrobić choć to jest i tak połowiczne rozwiązanie to w opcjach dzwięku przełączyć kodowanie na PCM to trochę powinno pomóc innego rozwiązania chyba nie ma.
 

ronin78

New member
Witam
mam pytanie dotyczące modelu 55c7026 który właśnie zakupiłem, w narożnikach na ekranie widać nie wielkie prześwietlenia matrycy (clouding), w jednym z rogów jest nieco większy.
Jak wygląda to u Was, czy też macie miejscowo nierówno podświetloną matrycę.
Mam 14 dni na zwrot lub wymianę tylko pytanie czy jest sens wymieniać i czy nie trafię na jeszcze gorszy egzemplarz (czy porostu te typy tak mają).
 

DLUGI321

New member
Chyba ten typ tak ma. W moim TV też to widać ale akurat do tego zdążyłem się przyzwyczaić na forum też chyba dużo osób o tym pisało.
 

DLUGI321

New member
Z modułem CAM CI nic się nie zmieni bo oni nie widzą problemu chodź jest on znany od samego początku kiedy pojawiły się modele TCL z androidem a KIKI korzysta z zewnętrznego tunera więc problemu też nie widzi. Więc nie ma co liczyć że cokolwiek zmieni się pod tym względem
 

strami

New member
Szybkie pytanie, w jakim języku jest google asystent w najnowszej wersji androida v373? I czy oprócz tego, że dodali asystenta coś jeszcze się zmieniło?
 

DLUGI321

New member
Co się zmieniło? Nikt ci na to pytanie nie odpowie bo nie ma żadnego changelog-u a asystent jest w języku angielskim teoretycznie do końca roku ma być polski

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

rik81

New member
Good evening, I write from Italy. I have now signed up for the club. I hope to make a contribution. could I kindly have the settings of this TV? image setting, color setting, white points, and more? I would like to have a base on which to do my calibration tests with my patterns. thanks in private it's okay I own this TV and also the 55p60.
 

rik81

New member
good evening Kiki, I sent you in private message, my mail. could you send me the picture and color settings for this TV? I own both the 55p60 tcl and the TCL 55c70. Tanks
 

axelmateuss

New member
Jeśli macie dostęp do Hotbirda bezpośrednio w TV, to zerknijcie jeszcze dzisiaj na kanał Hotbird 4k1, gdzie ZDF nadaje swoje seriale z okazji promocji na targach - zastanawia mnie dlaczego nasz telewizor tak słabo radzi sobie z materiałem w HDR HLG - zobaczcie na czernie - które są szare, niezależnie od ustawień... Kolory też ciężko dobre uzyskać... A przy HDR10 nie ma problemu... Ciekawe, nie? Błąd softu?
 

axelmateuss

New member
Nie ma go chyba na liście (chociaż 100% pewności nie mam, bo mam Mediaboksa, a na jego liście nie ma żadnych kanałów 4K, nawet C+4k, bo i tak by go nie odebrał...) - trzeba podłączyć kabel sat bezpośrednio do tv i wyszukać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

pioterek9

New member
Po kliku dniach użytkowania 49C7006 zauważyłem jedną irytująca rzecz związaną z dźwiękiem. Generalnie jak tu czytałem to wiele osób się zachwyca głośnikami, mój stary Panasonic as650 gra o niebo lepiej. Ale nie w tym rzecz chodzi mi o co innego, często się zdarza przy przerzucaniu kanałów że nagle na jednym z kanałów dźwięk jest dużo głośniejszy tak jak kiedyś było to z reklamami. i nie ma zasady ze to tylko jeden kanał po prostu losowo co jakiś czas dany kanał jest dużo głośniejszy. Czy Wy mieliście może coś takiego? Nie jest to wina kablówki bo testowo podłączałem stary tv do dekodera i nic takiego się nie działo.


Hej a nie jest to może przypadkiem opcja języka audio dla danego kanału ustawionego w TV (przycisk lang na pilocie) niektóre kanały mogą korzystać z dźwięku Dolby wówczas będą grał ciszej niż te nadawane w stereo.
 

AdamWGM

New member
Nie ma go chyba na liście (chociaż 100% pewności nie mam, bo mam Mediaboksa, a na jego liście nie ma żadnych kanałów 4K, nawet C+4k, bo i tak by go nie odebrał...) - trzeba podłączyć kabel sat bezpośrednio do tv i wyszukać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Mam podłączony bezpośrednio do tv (korzystam z modułu CAM CI).
Jak dodać ten jeden kanał? Nie wiem jak go wyszukać.
 
Ostatnia edycja:

axelmateuss

New member
Musisz wyszukać go ręcznie w menu kanały. Jest na transponderze 12539 mhz, polaryzacja pozioma, sr 30000 :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry