TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

profeta

New member
Chyba coś z tym TV jest do bani skoro test zrobiony a publikacji nie ma...

Coś w tym musi być ... Kikiemu też bardzo zależało na szybkim teście skoro ma sporą grupę potencjalnych klientów ...:-?
Wygląda na to jakby ten test miał wyjść wiadomo jak ... całe szczęcie, że są też inni testerzy i wynik będzie można porównać ... ;-)
 

syberka

New member
kiki pytanie- jaka jest jakość obrazu w x2? Chodzi o porównanie do OLED lub C70. Wiadomo, że ma większą paletę barw, ale z opisów wygląda , że to QLED w innej technologii. Jaka jest czerń w x2 i do " czego " można ją przyrównać? I jak w którymś z wątków lepszy od OLED?
Czy będzie u Was dostępny od ręki czy na zapisy?
 
Ostatnia edycja:

aqu

Member
Potrzebna jest mi odległość od dolnej krawędzi tv 65" do dolnych śrub mocowania uchwytu ściennego.
Nie ukrywam że w przyszłym tygodniu chciałbym już zakończyć etap zakupu tego TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55XE or 55X9002 Xess - test, czyli pierwszy w historii Qled TV TCLa. Jest Moc !

22195569_1548280181900434_7380923703430830858_n.jpg

Nowa seria, nowy produkt, nowy dział w historii firmy TCL.
Czyli Qled TCLa wkracza na salony.

21270820_1510879662307153_4605511816766855676_n.jpg

Co to jest Quantum Dot ?
Kropki kwantowe znane są od lat siedemdziesiątych XX wieku.
Są to bardzo małe kryształy (nano kryształy - nano, miliardowa część metra) absorbujące światło jednej długości fali a emitującej innej o niezwykle czystej barwie.


Quantum Dot .

22279547_1548281965233589_3181544840517180194_n.jpg

Co to jest Qled TV i z co technologia wnosi do rozwoju telewizorów ?

Qled
Niebieska dioda led emituje niebieskie światło (bez żółtego fosforu), które przechodzi przez kwantowe kropki. Teraz kropki emitują inny kolor światła i dopiero te światło dochodzi do filtrów RGB, które emitują oczekiwany kolor.
17991131_1374712749257179_5307636571423847001_n.jpg

Zastosowanie kropek kwantowych pozwala więc na odpowiednie zbilansowanie jasności obszarów ciemnych i jasnych oraz zachowanie gradacji, co zapewnia głębszy i bardziej realistyczny obraz niż w urządzeniach konwencjonalnych.

59a8329187041_59a4103318a03_usp3.png

Wprowadzone udoskonalenia umożliwiają uzyskanie głębszej czerni, ostrzejszej bieli i bardziej precyzyjnych barw, niezależnie od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Dzięki temu obraz widziany przez klienta spełniać powinien wysokie wymagania.
59a832ff4caaf_59a6e006b21f7_x2_stage_gre.png

Teraz telewizor wyświetla znacząco rozszerzoną paletę barw z maksymalną jasnością, oddając przy tym o wiele więcej szczegółów niż tradycyjne telewizory.
Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/13...ierwszy-w-historii-qled-tv-tcla-jest-moc.html
 

profeta

New member
widzę, że trzeba sobie dać święty spokój z tym TV skoro testy i ich wyniki są tajemnicą ... podejrzewam że skoro nie są opublikowane to nie ma się czym chwalić...
Lepiej wybrać coś droższego a pewnego albo zejść z 65 cali na dobre 55!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko jest opisane.
Nie wiem co to chwalić - test zawiera ocenę możliwości !
Niebieski - ma wiele zalet i przy kalibracjach i przy głosowaniu.
Do poniedziałku też daleko nie jest ...
 

bagieta

New member
mnie tylko interesuje czy będzie on lepszy od Samsunga Mu 700...
czy nie bedzie znowu takiej ściemy jak jest z C70,który jest tylko chwalony na tym forum....
no to poczekamy....do Gwiazdki coś się zakupi...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
C70 jest chwalony bo mało wymagających on w 100% i jeszcze z nadwyżką zadowoli ale też nie rozumiem ludzi którzy mają telewizory 120hz i się nim interesują,50hz to nie jest i nie będzie 120hz...w tej kwestii NA PEWNO mu7002 wygra z tym TCL-em
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jaką ściemę masz na myśli?
TV TCL 55C70 to najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości i tak już zostanie !
Kto kupił , ten wie.
 

bagieta

New member
opinie są i testy w necie trochę inne...łatwo można poszukać...

ale ja pytałem czy X2 będzie lepszy od MU 7002

MU-4349 na Alegro
X2-4599 u Kikiego

poczekam na testy...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
jak na tę półkę cenową C70 nie ma rywala...ale moim zdaniem lepiej dołożyć 700zł do mu7002 ale nie każdy chce dokładać.Co do płynności ruchu no to nie będzie lepszy bo 120hz z upłynniaczem robi robotę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , masz rację - łatwo można wpisać głupoty szczególnie wtedy jak wpisywano gdy telewizorów nie było jeszcze na rynku.
Przez długi okres mieliśmy je w Polsce na wyłączność i nasi kupujący byli zadowoleni w 99% ( jedna wymiana na LG 55SJ850).
A wpisy dalej były ...

Nie wiem czy lepszy - muszę je ustawić obok siebie.
Jeśli fabryka podkręci algorytmy o które ję prosiłem , to Samsung będzie wyraźnie odstawał.
Na dziś TCL ma lepiej :
- kolory
- dźwięk
- aplikacje
- skalowanie
- obsługę Głosową
- lepsze multimedia

Samsunga ma
- lepszą płynność
- ciemniejszą matrycę
 
Do góry