TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

luka80

New member
miał ktoś problem z kamerą? Duo nie widzi kamery, reinstalacja, restart tv dalej to samo, przy uruchamianiu tv widzę że obiektyw otwiera się i zamyka więc teoretycznie kamera sprawna, uprawnienia dla duo przypisane

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

mike127

New member
Koledzy mam pytanie, czy po podłączeniu soundbara po hdmi do tego tv, będą grały również głośniki wewnętrzne czy tylko samego soundbara?
 

mike127

New member
Przepraszam, że post pod postem ale nie mogę już edytować poprzedniego posta. Doradzcie mi proszę, który tv wybrać:
1) 65c825 zamówiony za nieznacznie ponad 5 tys. zł
2) 65c728 też zamówiony za 3,7 tys. zł + soundbar Philips TAB8805 za 1,5 tys. zł.
Wymagań jakichś szczególnych nie mam. Chciałbym, żeby całościowo to przyjemnie grało w niedużym salonie 22 m2. Planuję podłączyć UPC TV Box 4k. Do c728 od razu założyłem, że konieczne jest zewnętrzne audio więc dobrałem do zestawu soundbar TAB8805. Cenowo ten zestaw wychodzi podobnie jak sam c825. I teraz nie wiem, na którą opcję się zdecydować, szczególnie jeśli do c825 musiałbym jednak dokupić soundbara co przekroczy mój zakładany budżet. A i też nie chciałbym brać obu bo jednak to problemy ze zwrotem takich gabarytów, bez kuriera się nie obejdzie.
 

deejayx

New member
Przepraszam, że post pod postem ale nie mogę już edytować poprzedniego posta. Doradzcie mi proszę, który tv wybrać:
1) 65c825 zamówiony za nieznacznie ponad 5 tys. zł
2) 65c728 też zamówiony za 3,7 tys. zł + soundbar Philips TAB8805 za 1,5 tys. zł.
Wymagań jakichś szczególnych nie mam. Chciałbym, żeby całościowo to przyjemnie grało w niedużym salonie 22 m2. Planuję podłączyć UPC TV Box 4k. Do c728 od razu założyłem, że konieczne jest zewnętrzne audio więc dobrałem do zestawu soundbar TAB8805. Cenowo ten zestaw wychodzi podobnie jak sam c825. I teraz nie wiem, na którą opcję się zdecydować, szczególnie jeśli do c825 musiałbym jednak dokupić soundbara co przekroczy mój zakładany budżet. A i też nie chciałbym brać obu bo jednak to problemy ze zwrotem takich gabarytów, bez kuriera się nie obejdzie.

Do c825 nie musisz kupować soundbara :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Każdy zewnętrzny soundbar będzie lepszy niż ten w tv. Wiadomo że dźwięk jest lepszy niż w tradycyjnych ale z zewnętrznym nie ma porównaniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Marios82

New member
Jak podłączysz soundbar światłowodem to masz w opcjach wybór graj tv+system zewnętrzny czy coś w ten deseń.
Ale nie sprawdzę ci tego bo na chwilę obecną nie mam przewodu .
 

mike127

New member
No trudny mam chyba wybór. Z jednej strony za te same pieniądze lepszy obraz (c825), z drugiej dźwięk (c728 + soundbar). Mógłbym ostatecznie odżałować te 1,5 tys. zł na soundbara do c825 (lub trochę mniej jeśli wybiore TCL zamiast Philipsa), tylko nie wiem czy jest sens, bo dźwięk będzie taki sam jak w połączeniu z c728 (jeśli ma grać tylko soundbar), a dopłacam praktycznie tylko za jakość obrazu, pytanie czy jest ona tyle warta.

@Dilo81 A czemu soundbar Ray-Danz a nie Philips TAB8805?
 
Ostatnia edycja:

mike127

New member
Troche nie w tym temacie, ale wciąż kontynuując wątek, może zamiast któregokolwiek z tych modeli TCL dobrym wyborem byłby Sony XR-65X90J? Obecnie jest w promo w MM za 4999 zł - 450 zł w bonach, choć chyba był już w lepszej cenie. Lub Samsung QE65Q80A tez w promo 4499 zł - 400 zł w bonach
 
Ostatnia edycja:

deejayx

New member
C825 upgrade do google TV i masz genialny telewizor, strefowe wygaszanie zostało ładnie dopracowane.

Dźwięk jest bardzo dobry z subbasem jak Ci będzie brakowało to najwyżej dokupisz soundbara, ale raczej będziesz w pełni zadowolony z dźwięku i mówi Ci to gość który jest DJem i zajmuje się produkcją w studiu ;)
 

Marios82

New member
GoogleTV będzie dostępne w aktualizacji sieciowej, czy tylko ręcznie, bo nie wiem czy to dobrze zrozumiałem?
Czekać czy nie ma sensu i robić ręcznie?
 

Gorbi

Member
Chyba się nie doczekasz [emoji16]
Zrób upgrade we własnym zakresie

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Marios82

New member
Nie mogę znaleźć tego opisu, podrzućcie podpowiedź, albo numer strony z opisem
Wiem ze był opis, bo przeczytałem cały temat, tylko teraz gdzieś mi się to straciło.
deejayx, proste wiem, przygotowałem pendrive i nie znalazłem opisu

Jak już się rozpisuje, to do nie zdecydowanych, moje subiektywne, odczucia
Miałem do wyboru Sony x90j, oleda i c825
Olędy lux ale mam pokój od południa i trochę mi odradzano trochę sam nie miałem przekonania ale obraz miód
Sony bajka ale ten tcl go troszkę zdeklasował , parę testów next too i wybrałem tcl 65c825
Mam od grudnia, clouding jest ale ponoć google tv poprawia,
Coś się tam parę razy zawiesił, wyłączylem za podpowiedzią szybki start i pomogło
Strefy i wygaszanie ma potencjał MiniMed, są sceny gdzie wygląda to blisko oleda a jasność matrycy miód
Onkyo dla mnie bomba, estetyczne, schludne, mam 7.1 nie miałem soundbar ale wiem ze rzadziej wlączam amp, dźwięk jest poprostu przyjemny

Szkoda że nie 75 ale gdybym miał wybierać jeszcze raz to na grudzień 2021 nie miałby konkurencji ponownie.
 
Do góry