TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Morison6

New member
..
Przeszedłem na soft 414 i według mnie strefowe wygaszania działa lepiej, jednakże odpalając gwiaździste niebo przy takiej ilości stref nie da rady tego ogarnąć.To tylko OLED ogarnie albo wyższe modele posiadające 2000 stref wygaszania.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Nie zależy mi na efekcie jakościowo porównywalnym do OLED (jestem realistą). Skoro przy liczbie stref jaką posiada 825, nie ma szans na sensowne ogarnianie obrazu z gwiazdami na tle czarnego nieba, chcę by w takich scenach soft automatycznie wyłączał lokalne podświetlenie w całości (oczywiście na czas trwania sceny) , w tej chwili zmuszony jestem robić to ręcznie lub oglądać obrzydliwą mozaikę migających stref.
 

Morison6

New member
Kolejny argument za zwrotem kasy. Obiecywali Google tv. Jeśli naprawdę nie będzie tego to czuję się oszukany. Może i tv ma potencjał ale bez przesady. Nigdy więcej takich eksperymentow

Obiecali, ale nie precyzowali w jaki sposób owa aktualizacja będzie dostępna.
W sumie obietnicy dotrzymali, soft z Google Tv jest dostępny, inną kwestią jest czy z takiej formy aktualizacji
zadowoleni będą konsumenci.
 

starkdam

New member
Obiecali, ale nie precyzowali w jaki sposób owa aktualizacja będzie dostępna.
W sumie obietnicy dotrzymali, soft z Google Tv jest dostępny, inną kwestią jest czy z takiej formy aktualizacji
zadowoleni będą konsumenci.

Wydaje mi się że kwestia to będzie taka że jak sobie wygrasz taki soft i oddasz tv na gwarancję to go dostaniesz spowrotem za dwa dni. Bo powiedzą że nieautoryzowany soft został wgrany.
 

Gorbi

Member
Nie zależy mi na efekcie jakościowo porównywalnym do OLED (jestem realistą). Skoro przy liczbie stref jaką posiada 825, nie ma szans na sensowne ogarnianie obrazu z gwiazdami na tle czarnego nieba, chcę by w takich scenach soft automatycznie wyłączał lokalne podświetlenie w całości (oczywiście na czas trwania sceny) , w tej chwili zmuszony jestem robić to ręcznie lub oglądać obrzydliwą mozaikę migających stref.
Nie wiem jak te telewizory zdobywają te wszystkie nagrody w jaki sposób są one testowane.Czy bazują tylko na suchych danych od producenta?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam niższy model C815 , od bliska roku czekam na aktualizację do Android 11 .
Jutro powinienem wjechać Google Chromocast TV 4 , mam dość czekania .
Ostatni TCL pod moim dachem !
 

starkdam

New member
Na razie Google TV jest do C825 i C728.
Do innych nie wiem .

A jeszcze kilka postów wcześniej piszesz że sami dodajecie Google tv do zakupionych telewizorow. Co tu są za brednie wypisywane. Nie ma go wgranego po wyjęciu z pudełka, tylko ktoś go wgrywa więc tak jakby go nie było. Soft wrzucony gdzieś na neta na jakieś megafile itp to żaden oficjalny soft. Wytłumacz coś takiego w serwisie
 

Dilo81

Member
Ten TV trzeba potrzymać dwa lata, a później oddawać go na podstawie niezgodności towaru z umową, jeśli nie dodadzą obiecanego Google TV, może to ich czegoś nauczy.
 

Agrisz

New member
A jeszcze kilka postów wcześniej piszesz że sami dodajecie Google tv do zakupionych telewizorow. Co tu są za brednie wypisywane. Nie ma go wgranego po wyjęciu z pudełka, tylko ktoś go wgrywa więc tak jakby go nie było. Soft wrzucony gdzieś na neta na jakieś megafile itp to żaden oficjalny soft. Wytłumacz coś takiego w serwisie


Z tym pudełkiem to bez przesady żeby od razu był, No ale chociaż żeby dali normalną aktualizację sieciowa z pokładu tv. Trochę strach wgrywac coś na własną rękę z pendrive bo można tv uwalic..
 

starkdam

New member
Z tym pudełkiem to bez przesady żeby od razu był, No ale chociaż żeby dali normalną aktualizację sieciowa z pokładu tv. Trochę strach wgrywac coś na własną rękę z pendrive bo można tv uwalic..

Nie rozumiem. Na str 191 Kiki sam napisal że osobiście wgrywają Google tv do zakupionych sztuk. Więc skąd biorą ten soft. Skoro nie ma żadnego na oficjalnej stronie tcl. A no z serwerów pokroju megafile i inne.
 

Dilo81

Member
Nie rozumiem. Na str 191 Kiki sam napisal że osobiście wgrywają Google tv do zakupionych sztuk. Więc skąd biorą ten soft. Skoro nie ma żadnego na oficjalnej stronie tcl. A no z serwerów pokroju megafile i inne.
Na grupie o telewizorach TCL niektórzy piszą, że mają Google TV już po wyjęciu z pudła, a niektórzy ni z tego, ni z owego dostają aktualizację do tej nakładki. Nie wiem od czego to zależy, ale jak widać jest szansa, że wrzucą aktualizację oficjalną drogą.
 

Gorbi

Member
Zależne to pewnie jest od regionu, tak samo jak pewne funkcje.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem. Na str 191 Kiki sam napisal że osobiście wgrywają Google tv do zakupionych sztuk. Więc skąd biorą ten soft. Skoro nie ma żadnego na oficjalnej stronie tcl. A no z serwerów pokroju megafile i inne.
Są też oficjalne serwery serwisowe. Tam są wypuszczane wersję korygujące zgłaszane problemy i czasem inne/rozwojowe.
Te wersję nie są publiczne i czasem taki soft jest kopiowany w sposób nieoficjalny, moim zdaniem na zasadzie trochę kontrolowanego wycieku.
Niepubliczny mimo wszystko jest oficjalny...

Soft jest zabezpieczony przed wgraniem błędnych wersji. Bootloader aktualizujac soft prawie nigdy nie jest nadpisywany. To daje szansę wgrania ponownie nawet jeśli aktualizacja się nie powiedzie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

bumbum

New member
Ja po wyjęciu z pudła 3 dni temu, od razu miałem system od google. System kazał właczyc Google Home na smartfonie i cała konfiguracja przebiegała z poziomu smartphona. Po skonfigurowaniu wskoczyła mi jeszcze jakaś aktualizacja. Dla mnie TV pierwsza klasa. trzeba tylko poustawiać obraz w zakładce Ruch, bo duze szybkie obiekty szarpie i robi się aureola w niektórych przypadkach na krawędziach obiektów. Ale idzie to wyeliminować niemalże do minimum. Kontrast, lokalne wygaszanie to bajka. Nie ma mowy o nawet najmniejszym cloudingu który miałem w poprzednim 65" Sony.
 

Gorbi

Member
Kupowałeś od Kikiego ?
Jak masz ustawione parametry w zakładce ruch ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ja po wyjęciu z pudła 3 dni temu, od razu miałem system od google. System kazał właczyc Google Home na smartfonie i cała konfiguracja przebiegała z poziomu smartphona. Po skonfigurowaniu wskoczyła mi jeszcze jakaś aktualizacja. Dla mnie TV pierwsza klasa. trzeba tylko poustawiać obraz w zakładce Ruch, bo duze szybkie obiekty szarpie i robi się aureola w niektórych przypadkach na krawędziach obiektów. Ale idzie to wyeliminować niemalże do minimum. Kontrast, lokalne wygaszanie to bajka. Nie ma mowy o nawet najmniejszym cloudingu który miałem w poprzednim 65" Sony.

Gdybyś mógł zrobić zrzuty ekranu swoich ustawień ;) Chodzi mi o temat ruchu i paramterów obrazu.
 

Gorbi

Member
Jak coś to podeślij zdjęcia na priv to nikt tego nie usunie

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Gorbi

Member
Jak nie miałeś wgranego nowego softu to raczej nie masz TV od Kikiego [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

stasiof

Member
Ja po wyjęciu z pudła 3 dni temu, od razu miałem system od google. System kazał właczyc Google Home na smartfonie i cała konfiguracja przebiegała z poziomu smartphona. Po skonfigurowaniu wskoczyła mi jeszcze jakaś aktualizacja. Dla mnie TV pierwsza klasa. trzeba tylko poustawiać obraz w zakładce Ruch, bo duze szybkie obiekty szarpie i robi się aureola w niektórych przypadkach na krawędziach obiektów. Ale idzie to wyeliminować niemalże do minimum. Kontrast, lokalne wygaszanie to bajka. Nie ma mowy o nawet najmniejszym cloudingu który miałem w poprzednim 65" Sony.


Tak, czy możesz opublikować wersję oprogramowania.
 
Do góry