TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

grivder

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak wgrałem v407 następnie v414 potem restart shop i na koniec restart all
chyba że najpierw powinien być restart all a potem shop
 

Rowitt777

Member
tej kolejności z tym resetami to nie znam.
Też się zastanawiam czy wgrać te nowe software.
A ten V407 wgrałeś poprzez odłączenie kabla i przycisk zasilania ?
A ten drugi to podobno poprzez lokalną aktualizacje normalnie na telewizorze.
A na samym V407 pracował normalnie ?
I dopiero V414 uwaliło go ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
trzeba wyłączyć coś co jakoś p-sita w którymś menu serwisowym (albo podobnie się ta opcja nazywa).
Wiele razy było na forum. Jak pomyliłem - szukaj

ten komunikat to żadne uwalenie. Czasem się włącza jakby samoistnie
 

grivder

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak v407 wgrywałem poprzez odłączenie kabla i przycisk zasilania a drugi już normalnie.
Nie wiem jak pracował bo zaraz wgrałem v414 zrobiłem jeszcze raz restart shop i jest ok ale nie wiem czemu ten błąd był.

Ja czekałem na ten update bo przy oglądania filmów co jakiś czas obraz się przycinał/tracił płynność.

Ktoś pisał o że ma efekt spowolnienia może chodzi o to samo tylko inaczej to nazywamy.
Będę teraz testował tv zobaczę czy coś się poprawiło.
 

Rowitt777

Member
Daj znać jak działa , bo ja cały czas mam jedynie (lekki) problem z przycinaniem na module CI (V083). Może coś poprawili. Nie jest to tragedia ale zdarza się.
 

stasiof

Member
[QUOTE = grivder; 1651901] Gentlemen, I did a shop reset and reset all after uploading the latest software and I have this message.
https://zapodaj.net/d54120b370864.jpg.html
Turning on, off, nothing gives all the time appears and blinks. [/ QUOTE]

In the service menu (9735) .....
- Select "9-Sieve P mode" and turn it off -

Or
-Factory menu-> Factory hotkey ... turn it off

BTW,

some C728 / C825 models (depending on project ID) already get V414, as an automatic network update.
 
Ostatnia edycja:

Adresik84

Member
Automatyczna z 083 na v414?

Po pół roku jeden przycisk od pilota się zaczyna wycierać coś dość szybko a nie korzystam przesadnie dużo z tv. Jakość trochę kijowa stary Samsung 12 lat a pilot zero wytarc.
 
Ostatnia edycja:

stasiof

Member
[QUOTE = Adresik84; 1651914] Automatic from 083 to v414? [/ QUOTE]
No.
V083 to platform T615T01.
V414 is T615T03 platform, so you need to (change platform) flash V407 IMG file first.

Myślę, że pisałem wcześniej.....
T615T01 platform....Android TV
T615T03 platform....Google TV
 
Ostatnia edycja:

Agrisz

New member
[QUOTE = Adresik84; 1651914] Automatic from 083 to v414? [/ QUOTE]
No.
V083 to platform T615T01.
V414 is T615T03 platform, so you need to (change platform) flash V407 IMG file first.

Myślę, że pisałem wcześniej.....
T615T01 platform....Android TV
T615T03 platform....Google TV


Znaczy sie nie bedzie aktualizacji sieciowej z v083 na google tv ?
 

grivder

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety u mnie na v414 wywala netflixa co 10min. A problem ze spowolnieniem/przycinaniem obrazu występuje dalej więc albo inni tego nie dostrzegają, albo z moim egzemplarzem jest coś nie tak, bo nie wierzę, że jakiś update to jeszcze poprawi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sieciowej na razie nie ma. Mam nadzieję że będzie.
Na razie wgrywamy przy zakupie.
I cały czas sprawdzamy różne rzeczy.
Na razie wszystko ok.
 

Morison6

New member
Jeśli zmiana wersji z android 11 na Google tv (083>414) wymusza ponowne instalowanie wszystkich aplikacji oraz ustawień obrazu to jestem bardziej niż pewien że aktualizacja przez OTA nigdy się nie pojawi. Aktualizacja resetująca do ustawień fabrycznych jest zwyczajnie zbyt problematyczna.. Osobiście czekam na poprawki poprawiające płynność obrazu (mikroscinki) na v083 jest lepiej niż na v072 ale w dalszym ciągu są one na tyle zauważalne ze potrafią przypomnieć o błędnej decyzji przy wyborze tv. Czekam także na poprawę działania stref lokalnego wygaszania przy scenach z gwiaździstym niebem (wystarczy by algorytm rozpoznawał takie sceny i automatycznie wyłączał tę funkcje w scenach takich jak powyżej).
 

Gorbi

Member
Tv ma potencjał ale wydaje mi się, że spece odpowiedzialni za soft nie są w stanie tego ogarnąć tak jak się należy.
Niestety ale jest to bolączką wielu nowych produktów.Podobne problemy dotyczą nowych gier ...


Przeszedłem na soft 414 i według mnie strefowe wygaszania działa lepiej, jednakże odpalając gwiaździste niebo przy takiej ilości stref nie da rady tego ogarnąć.To tylko OLED ogarnie albo wyższe modele posiadające 2000 stref wygaszania.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

starkdam

New member
Kolejny argument za zwrotem kasy. Obiecywali Google tv. Jeśli naprawdę nie będzie tego to czuję się oszukany. Może i tv ma potencjał ale bez przesady. Nigdy więcej takich eksperymentow
 

stasiof

Member
For C728 / C825, no official firmware has been posted on TCL website,
8 months have now passed since we entered the market.
Only auto update..if you are lucky ....
And the 2022 models are coming ... haha :eek:

Blocking or deleting TCL servers to download software (which has been working for years!) At present,
TCL digs its own grave ...... :(

@kiki,
send this post to Marek ......
 
Ostatnia edycja:
Do góry