TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Tomasz76

New member
+ nie wiem czemu, ale filmy w hdr i na amazonie wyglądają znacznie lepiej niż te na netfliksie z dolby

Strefy wygaszania na netfliksie działają dziwnie, a tryb dolby IQ potrafi przyciąć, a pozostałe tryby dolby vision już nie.
Ściągam to samo z hdr+ w 4k i wygląda lepiej niż na netfliksie, na tym samym TV. Nie czaje tego.

Według mojej obserwacji Netflix bardzo poważnie zmniejszył bitrate swoich materiałów, nie wiem czy w źródle czy po prostu ograniczył ją regionalnie w sofcie. Również uważam że dużo materiałów kodowanych w HDR10+ na platformie Prime wygląda jakościowo dużo lepiej niż na Netflixie.

Co do samych przycięć, mimo że siedzę jeszcze na sofcie v082, nie mam żadnych przycięć w Dolby IQ, czy to na auto czy jeśli ręcznie zmienię na dark czy light.

Czy ktoś z was ma problemy z przycinaniem się obrazu podczas oglądania filmów/netflixa ? W ogóle mam, wrażenie jakby płynność była gorsza niż w moim starym tv. Trochę mnie już to martwi, bo na każdym sofcie tak jest.

Miałem sporo takich mikro przycięć na sofcie v076, odkąd mam v082 już ich nie doświadczam.
Jaki masz soft ? Robiłeś po updatecie resert shop i reset all ?

Niestety to nie tylko netflix, bo filmy puszczane z kompa też się przycinają może ciut mniej. Soft V083 ale na wcześniejszych też to było dlatego mam obawy, że to już niezostanie poprawione. Ktoś pisał na reddicie że Tcl ma problemy z płynnością.

Widzisz i to mnie dziwi ja mam troszkę starszy soft a przycięć brak, także przy streamowaniu filmów z kompa przez VLC ( przez sieć lokalną ).

Właśnie obejrzałem część konferencji TCL z CES 2022 i jedna rzecz mnie zaciekawiła: przy prezentacji Game Master Pro pokazali na TCL C825 tzw Game Bar, czyli belkę na dole ekranu z szybkimi ustawieniami gry. W moim TV ni ch... nie mogę tego namierzyć. Czyżby wersja EU była wykastrowana z niektórych opcji?

Na pokazie prawdopodobnie mieli nowszą wersję softu lub wersję specjalnie przygotowaną na ten pokaz, tym bym się specjalnie nie sugerował, chcieli pokazać nad czym pracują coś co może już jest funkcjonalne ale wcale takie być nie musi. Marketing rządzie się własnymi prawami.
 

grivder

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tej chwili mam v083 restart shop robiłem, a restart all to chyba robi się sam jak wgrywasz nową wersje z pendriva to zawsze wszystko od nowa trzeba ustawiać.
 

bolofantcl

New member
Witam. Mam od miesiąca TCL 55C825. Jestem bardzo zadowolony i wszystko OK. Jedynie ale bardzo czasami, przy odtwarzaniu YT, w momencie wyświetlenia wymuszonej reklamy, TCL wtedy przełącza na stronę początkową androida i trzeba od nowa wybrać, to co się oglądało. Wyszukiwanie głosowe, także w j. polskim działa idealnie. Jedynie czego nie mogę pojąć, to wg AIDA64, pokazuje, że "wyświetlacz: współczynnik odświeżania jest 60Hz". Także na tym portalu w teście tego telewizora 65C825 jest pokazany zrzut ekranu i także wyraźnie widać, że jest to samo, czyli 60Hz. Mam pytanie? Czy częstotliwość odświeżania TCL zależy od sygnału podawanego? W moim przypadku, jest to dekoder telewizyjny Vectry. Czy można ustawić samemu częstotliwość odtwarzania 50/100HZ. Jak to podejrzeć?. Oczywiście "zaawansowany standard HDMI - jest włączony" i tam nie ma już innych ustawień. Pozdrawiam mądrzejszych ode mnie.
 

Tomasz76

New member
W tej chwili mam v083 restart shop robiłem, a restart all to chyba robi się sam jak wgrywasz nową wersje z pendriva to zawsze wszystko od nowa trzeba ustawiać.

Zawsze przy update software stosuję te same, polecane przez wielu ludzi czynności, i myślę że jeśli ma to uchronić mnie przed jakimiś nieoczekiwanymi problemami to warto to robić. Zajmuje to niewiele czasu i raczej nie zaszkodzi a zyskujemy dodatkową pewność ze zrobiliśmy wszystko z największą starannością. U mnie kolejność czynności, przy update z IMG, wygląda tak:

1. W opcjach TV wyłączam szybki start
2. Power off, na pilocie przytrzymuje przycisk wybierając wyłącz.
3. Wyciągam wtyk przewodu zasilania TV z gniazda i czekam 2m ( mówią że minuta wystarczy ).
4. Wkładam Pendrive z nowym IMG
5. Trzymając wciśnięty przycisk Power w TV i wkładam wtyczkę zasilania TV do gniazdka prądowego.
6. Puszczam Power gdy pojawi się informacja o aktualizacji z ostrzeżeniem "...don't power off TV..."
7. Po aktualizacji wchodzę do menu serwisowego i wykonuję reset shop, a następnie reset all.
8. Aktualizuję TV i konfiguruję najważniejsze serwisy, programy itd... bawię się TV.
9. Gdy wstępnie widzę że jest ok i wszystko mi hula dobrze, ponownie włączam szybki start.


Witam. Mam od miesiąca TCL 55C825. Jestem bardzo zadowolony i wszystko OK. Jedynie ale bardzo czasami, przy odtwarzaniu YT, w momencie wyświetlenia wymuszonej reklamy, TCL wtedy przełącza na stronę początkową androida i trzeba od nowa wybrać, to co się oglądało.

U mnie na sofcie v082 również występuje ten błąd, co prawda dość rzadko i tylko w miejscach gdy jest wstawiona reklama właściciela filmu ale jednak potrafi czasem zirytować. Liczę że poprawią to w którejś z przyszłych aktualizacji, do tego czasu polecam zainstalować smartTube albo YTNext i problem znika ;)
 

tycobb

New member
Mam pytanie do posiadaczy i specjalistów.
Wczoraj znajomy odpalił telewizor. Pomagałem mu wszystko poustawiać i kiedy cieszyliśmy się pięknym obrazem nagle...pstryk!...czarny obraz. Telewizor nie reagował na przyciski na pilocie, brak reakcji na włącznik. Ekran cały czas był czarny. Dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu i ponowne jej podłączenie spowodowało, że telewizor ożył.
Czy ktoś może powiedzieć co może być za problem? Jakieś rozwiązania? Czy może być to wina softu? Sytuacja się powtórzyła (dziś do mnie znajomy dzwonił by poinformować o tym fakcie)
 

Agrisz

New member
Mam pytanie do posiadaczy i specjalistów.
Wczoraj znajomy odpalił telewizor. Pomagałem mu wszystko poustawiać i kiedy cieszyliśmy się pięknym obrazem nagle...pstryk!...czarny obraz. Telewizor nie reagował na przyciski na pilocie, brak reakcji na włącznik. Ekran cały czas był czarny. Dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu i ponowne jej podłączenie spowodowało, że telewizor ożył.
Czy ktoś może powiedzieć co może być za problem? Jakieś rozwiązania? Czy może być to wina softu? Sytuacja się powtórzyła (dziś do mnie znajomy dzwonił by poinformować o tym fakcie)

Sytuacja miała miejsce na tv naziemnej czy yt i inne aplikacje? Jeśli to drugie to wina softu. A co do szybkiego startu to nie wyobrażam sobie czekać z każdym włączeniem tv 3min..
 

bolofantcl

New member
Przy TCL jeszcze mi się to nie zdarzyło, mimo, że mam "szybki start". Za to w poprzednim wypasionym tv Sony, taka sytuacja się czasem zdarzała. Zawsze spowodowane było to aktualizacją jakiegoś oprogramowania (ale nie każdego). Ekran pozostawał czarny i nie reagował na żadne polecenia. Dopiero wyciągnięcie na chwilę wtyczki zasilania, przywracało wszystko do normy.
 

tycobb

New member
Sytuacja miała miejsce na tv naziemnej czy yt i inne aplikacje? Jeśli to drugie to wina softu. A co do szybkiego startu to nie wyobrażam sobie czekać z każdym włączeniem tv 3min..

Od początku telewizor testowany na Netflixie oraz Tivimate. Jeśli jest to problem z softem jakie było by sensowne rozwiązanie tego problemu?
 

Agrisz

New member
Od początku telewizor testowany na Netflixie oraz Tivimate. Jeśli jest to problem z softem jakie było by sensowne rozwiązanie tego problemu?


Sprawdź jaka wersję masz, najnowsza to v083 która można zainstalować normalnie poprzez aktualizacje sieciowa w tv. Jeśli masz właśnie ten najnowszy to tu problem, mam to samo.. Można zainstalować inną wersję z neta, pobrać na pendrive i jest sposób ale wolę ppoczekkac na jakaś oficjalną poprawkę
 
Do góry