TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

deejayx

New member
Ja mam weeb on tv



Jak Ci tak pięknie wszystko chodzi to napisz na jakim sofcie jedziesz może to my mamy zły zainstalowany.



Lepiej bym tego nie ujął kolego. Jak bym kupił tv za 2 tys to bym nie marudził ale ten tv kosztował ponad 5tys a system ma jaka z manty za 2 tys. Mój stary 15 letni Samsung go bije na głowę stabilnościa. YouTube się nie wywala, radził sobie bez problemu z sortowaniem ponad 130 kanałów i włączenie jakiej koleiek funkcji nie powodowało wywalenia dźwięku w kosmos. W końcu to flagowy model okrzyknięty mianem telewizora roku czy jakoś tak.
Zaraz ktoś napisze że ma potencjał tylko zrobisz aktualizacje. Ok tylko od pewnego czasu coś stanęło a wcześniejsze latki nic nie wnoszą nas plus. A kolejny rok pewnie nowe modele i ... zostaniemy z softem działającym jak działającym ale jak że z zacnym potencjałem. :D skoro tcl zaczyna soft v083 ładować jako oficjalny (a jak wiadomo jest on pełen błędów ) tak że polityka napaja optymizmem względem tego tv.

Ciężko to się czyta, banda malkontentów :-?

Jeden restart na miesiąc i już rozprawki na trzy strony :D
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko to się czyta, banda malkontentów :-?

Jeden restart na miesiąc i już rozprawki na trzy strony :D

Nawet jeśli tylko jeden restart czy zwiecha na miesiąc, to i tak żona zjechałaby mnie od skończonych idiotów, że wywaliłem tyle kasy na coś co sprawia tyle kłopotów. Moja akurat seriali dla bab nie ogląda, ale jakby taki np dom z papieru jej się zawiesił, to byłaby niezła awantura.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moja babcia też tak mówiła - Trochę techniki i się gubimy co ?
Czasy teraz takie , że niw wystarczy mieć telewizor , ale trzeba jeszcze wiedzieć, co zrobić, jak ustawić, jak skorzystać z aplikacji , czego nie powinno się robić aby system się nie zawieszał.
Soft dobry proszę pisać do Marka - pomoże.
I jest spokój i jest radość.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Technika nie jest problemem. Chwila moment i człowiek obczaja.
Problem jest w definicji sprzętu użytkowego.
Dam taki przykład.
Kto weźmie na wojnę super nowoczesny, nieprawdopodobnie celny, mocny i generalnie fulwypas karabin, który ma niestety tylko taką jedną drobną wadę. Taką tyci, tyci. Czasem się zacina. Zupełnie sporadycznie.
Osobiście jeśli miałbym wybierać między takim szczytem techniki a peemem, to wybrałbym pm. Wystarczy poczytać. Wszyscy zawsze tak wybierali.
Że TV to nie karabin snajperski ?
No fakt, ale emocje często identyczne.
Czekasz na meczyk jak snajper w pokrzywach i już już, a tu restarcik softu. I sobie nucisz - nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.....
Z takim TV nie ma więc problemu, jeśli obok stoi drugi. Inaczej coś może spaść na głowę komuś kto akurat przechodzi pod oknem.
 
Ostatnia edycja:
Problem z netflixem

Mam problem z Netflix,wolno się ładuje...bądź wcale... zatrzymuję się na 24% albo na 76 ...albo się załaduje poleci film 1min i się zatrzymuję...net jest ok w teście na netflixie 76 mb/s....robiłem factory reset ale nic to nie daje ..
 

Gorbi

Member
Jest takie powiedzenie, "G..o chlopu nie zegarek" to moj 2 TCL, w żadnym nie miałem jakichś dziwnych restartów itp
Tv sam z siebie się nie restartuje tylko czasami po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu startuje z logiem TCL a czasami od razu jest widoczna strona główna z aplikacjami.
Android jest tak dobry jak osoba która go programuje pod konkretne urządzenie [emoji39]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
No i czar prysł ;(

po 5 miesiącach użytkowania pojawiły się przebarwienia, szczególnie widoczne przy szarym i kolorach szarych pastelowych, przy jasnym obrazie tego tak nie widać, jak są kolory jaskrawe nasycone to tego tak nie widać.
Soft 72 , czy wgranie nowego coś pomoże, czy może to być podstawą zgłoszenia gwarancyjnego ?
 

Attachments

  • IMG_20211204_212142.jpg
    IMG_20211204_212142.jpg
    215,2 KB · Wyś: 87

glimi

New member
Kupiłem w końcu OLED-a od LG i ku mojemu zaskoczeniu wszystkie filmy z DTS-em normalnie mają dzwięk. Odtwarzam je za pomocą PS5 i normalnie TV odtwarza, mimo że pokazane jest że audio to DTS.
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam panowie, czy korzysta ktoś z was z kodi? Mam problem z ustawieniem, mam filmy z dolby atmos, odtwarzacz fabryczny od tcl odtwarza mi w tych filmach dolby atmos, a kodi nie chce. Nie chodzi mi o przesyłanie dźwięku do aplitunera czy soundbar-a. Tylko aby dolby atmos był w głośnikach tv. W kodi jest multum ustawień...
 

AG100

New member
Ja bym zgłosił na gwarancji.

Zgłosiłem na gwarancję - zobaczymy jak działa obsługa gwarancyjna i co powiedzą.

Mam nadzieję że uznają gwarancję i wymienią, z dnia na dzień wydaje się być coraz gorzej, skóra zamiast jasnobrązowej- beżowej jest fioletowa !!!

Czy ktoś zauważył coś podobnego na swoim TV ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy kalibracji nic takiego nie występowało.

=============
W sprawie Kodi dzwoń do Marka On wie wszystko na ten temat i CI pomoże.
 

AG100

New member
W sobotę zgłoszenie usterki -online, w poniedziałek przed 12 tel. z serwisu o przyjęciu zgłoszenia i informacja, że następnego dnia najpóźniej nastąpi kontakt z serwisu.
Dzisiaj zjawił się serwis, porobił zdjęcia i diagnoza - padnięta matryca ;(.
Teraz oczekiwanie, czy wymiana matrycy w chodzi w grę, jest opłacalna i będzie dostępna, lub będzie wydany certyfikat o wymianie na nowy w sklepie.
Podobno powodem usterki matrycy jest fakt, że są to te same matryce co w QLED, w miniLED - te matryce nie wytrzymują poziomu HDR - przegrzewają się i efekt jak na zdjęciu. A że ja mam TV w jasnym pokoju gdzie podświetlenie jest na często na maksa - efekt jest taki jak na zdjęciu wcześniej wstawionym.
Nawet jak wymienią na nową matrycę to pewnie kwestia czasu kiedy to się powtórzy ( ktoś kto nie ma jasnego pokoju raczej nie powinien mieć z tym problemu.
 

Gorbi

Member
Czyli nie można za dużo treści HDR oglądać albo jakiś system chłodzący trzeba ogarnąć [emoji39].
No cóż zobaczymy jak to dalej się potoczy.
Będziemy wiedzieć jak postępować jak u nas się to samo pojawi.
Też mam jasny pokój ....



Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i okazuje się, że LCD ma też ograniczenie jak OLED - czyli transmisja energii załatwia matryce.

Im jaśniejsze tym krótsze życie, czyli nie wiem np posiadacze LG C1 płacąc więcej nacieszą się bardziej niż np LG B1.

Czyżby HDR jest pomysłem na zwiększenie obrotów producentów TV ?
 

AG100

New member
No i okazuje się, że LCD ma też ograniczenie jak OLED - czyli transmisja energii załatwia matryce.

Im jaśniejsze tym krótsze życie, czyli nie wiem np posiadacze LG C1 płacąc więcej nacieszą się bardziej niż np LG B1.

Czyżby HDR jest pomysłem na zwiększenie obrotów producentów TV ?


Sam zamysł podwyższenia HDR przez miniLED jest super, ale chyba nie przewidzieli że matryca QLED była projektowana dla innego podświetlenia ;(

Pytanie czy w miniLED od LG i Samsunga będzie to samo ?
Czy pozostaje szukać coś pomiędzy OLED a miniLED - czyli Full Array LED
 
Ostatnia edycja:
Do góry