TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

SDman

Banned
Technologia OLED jest świetna i bezkonkurencyjna nie oznacza to jednak, że nowoczesne LCD odstają od niej jak niektórzy "śmieszni forumowicze" piszą o różnicach lat świetlnych, deklasacji, czy innych meeega różnicach pokroju 29:1.
Jak jednak da się zauważyć cały czas problem wypaleń jest i dla mnie osobiście mocnych refleksów, których z laptopów nie znoszę.
 

gustawlimo

New member
Ludzie nie rozśmieszajcie mnie. Ile razy można powtarzać OLED to organiczne diody led - ich fizyczną cechą jest zużywanie się. Nie da się tego oszukać, to tak jakby ktoś wam wciskał kit, że opony w waszych autach nigdy się nie zetrą. Producenci stosują różne metody żeby wydłużyć ich życie ale NIGDY nie sprawią, że przestaną się wypalać. Wypalenie zawsze nastąpi, ale czy w ciągu miesiąca, roku, kilku lat tego nikt nie wie. Na ten moment to loteria, nie da się nikomu z czystym sumieniem powiedzieć: użytkuj tv tak i tak to nie wypali Ci się minimum przez 5 lat. Tego nikt nie wie ani nie jest w stanie przewidzieć.
 

gustawlimo

New member
Bo jedynym zużywającym się elementem we współczesnych TV jest matryca OLED ������
Nie ma to jak golenie frajerów.

A Ty wiesz wgl co piszesz? Oczywiście ze nie ale co z tego, skoro jeśli matryca Ci się wypali to jedynym sposobem jest wymiana na nową, co równa się z kosztem praktycznie takim samym jak nowy tv. W zwykłym LCD jak padnie Ci podświetlenie albo dowolny inny element można go wymienić za dużo niższa kwotę. Chyba ze rozwalisz mechanicznie matryce to wtedy koszt podobny, ale oczywiście ten przypadek nie zalicza się do zużywania elementu tylko zniszczenia z winy użytkownika. Także tekstem, że wszystko się zużywa możesz sobie straszyć raczej mniej wiedzących.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Ty wiesz wgl co piszesz? Oczywiście ze nie ale co z tego, skoro jeśli matryca Ci się wypali to jedynym sposobem jest wymiana na nową, co równa się z kosztem praktycznie takim samym jak nowy tv. W zwykłym LCD jak padnie Ci podświetlenie albo dowolny inny element można go wymienić za dużo niższa kwotę. Chyba ze rozwalisz mechanicznie matryce to wtedy koszt podobny, ale oczywiście ten przypadek nie zalicza się do zużywania elementu tylko zniszczenia z winy użytkownika. Także tekstem, że wszystko się zużywa możesz sobie straszyć raczej mniej wiedzących.

W praktyce nie spotkałem się z sytuacją, by po wymianie jakiegokolwiek drobiazgu w uszkodzonym TV sprzęt był sprawny dłużej niż pół roku.
Oznacza to, że jeśli w TV zepsuje się cokolwiek, to szkoda pieniędzy na jego naprawę.
Kiedyś można było naprawiać bo byli fachowcy którzy się na tym znali. Dzisiaj technika idzie szybciej niż są w stanie się nauczyć czegoś nowego.
Oznacza to, że i owszem, wymienią jakiś walnięty podzespół. Tylko nie zauważą że kilka innych też dostało rykoszetem i jadą już na oparach. No i z powodu jednej banalnej dupereli jeśli będziesz uparty, to w 1,5 roku wydasz na naprawy niemal tyle ile wart nowy TV . Pomijając już fakt że w tym czasie przynajmniej przez 3 miesiące nie będzie go u Ciebie w domu.
 
Ostatnia edycja:

gustawlimo

New member
W praktyce nie spotkałem się z sytuacją, by po wymianie jakiegokolwiek drobiazgu w uszkodzonym TV sprzęt był sprawny dłużej niż pół roku.
Oznacza to, że jeśli w TV zepsuje się cokolwiek, to szkoda pieniędzy na jego naprawę.
Kiedyś można było naprawiać bo byli fachowcy którzy się na tym znali. Dzisiaj technika idzie szybciej niż są w stanie się nauczyć czegoś nowego.
Oznacza to, że i owszem, wymienią jakiś walnięty podzespół. Tylko nie zauważą że kilka innych też dostało rykoszetem i jadą już na oparach. No i z powodu jednej banalnej dupereli jeśli będziesz uparty, to w 1,5 roku wydasz na naprawy niemal tyle ile wart nowy TV . Pomijając już fakt że w tym czasie przynajmniej przez 3 miesiące nie będzie go u Ciebie w domu.

Mojej znajomej rok temu padła płyta główna w tv Samsunga, serwis jej wymienił i do tej pory działa. Nie mówię ze to znaczy ze wszystkie tv po naprawie musza długo działać ale uogólnianie do własnych doświadczeń (tak jak to zrobiłeś Ty i w tym momencie ja) nie znaczy ze coś jest prawdziwe. Z chęcią zobaczyłbym jakaś ankietę dotycząca tego. To wszystko jednak nie zmienia faktu, ze jak OLED Ci się wypali to jesteś w dupe cenę nowego tv, a większość bolączek zużywających się części w LCD można naprawić w granicach opłacalności.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mojej znajomej rok temu padła płyta główna w tv Samsunga, serwis jej wymienił i do tej pory działa. Nie mówię ze to znaczy ze wszystkie tv po naprawie musza długo działać ale uogólnianie do własnych doświadczeń (tak jak to zrobiłeś Ty i w tym momencie ja) nie znaczy ze coś jest prawdziwe. Z chęcią zobaczyłbym jakaś ankietę dotycząca tego. To wszystko jednak nie zmienia faktu, ze jak OLED Ci się wypali to jesteś w dupe cenę nowego tv, a większość bolączek zużywających się części w LCD można naprawić w granicach opłacalności.

Ty piszesz o naprawie gwarancyjnej, a ja o tym co po gwarancji.
Serwis gwarancyjny ma wsparcie producenta.

Jednak zwykły fachman od RTV nie ma nawet książki serwisowej do każdego modelu ze wszystkich firm. Wspomaga się wobec tego internetem i takimi forami jak np elektroda. Pełnej wiedzy zazwyczaj nigdy nie ogarnie. Oczywiście z pewnością są wyjątki, ale tak nieliczne że spokojnie można je pominąć.
Z własnego doświadczenia to mogę Ci podać dobitny przykład tego o czym piszę.
Lat temu wiele oddałem do naprawy magnetowid. Zacinała się sekwencja wysuwania kasety. Fachman był na tyle uczciwy, że nie skasował za wymianę mechanizmu, tylko za nasmarowanie trybików ponieważ fabryczny smar już mocno zgęstniał.
Niby OK. Tylko że nasmarował o jedną krzywkę za dużo bo robił to na czuja a nie według instrukcji (a akurat ta jedna krzywka musiała pracować na sucho by się nie kleić). W efekcie po kilku dniach trzeba było wymienić cały mechanizm ponieważ się całkowicie rozregulował. Oczywiście fachman się nie przyznał że to jego sprawka.
Liczne doświadczenia moich znajomych potwierdzają taki wniosek.
Ale skończmy już ten temat.
Każdy ma prawo wierzyć w co chce.
 

gustawlimo

New member
Ty piszesz o naprawie gwarancyjnej, a ja o tym co po gwarancji.
Serwis gwarancyjny ma wsparcie producenta.

Jednak zwykły fachman od RTV nie ma nawet książki serwisowej do każdego modelu ze wszystkich firm. Wspomaga się wobec tego internetem i takimi forami jak np elektroda. Pełnej wiedzy zazwyczaj nigdy nie ogarnie. Oczywiście z pewnością są wyjątki, ale tak nieliczne że spokojnie można je pominąć.
Z własnego doświadczenia to mogę Ci podać dobitny przykład tego o czym piszę.
Lat temu wiele oddałem do naprawy magnetowid. Zacinała się sekwencja wysuwania kasety. Fachman był na tyle uczciwy, że nie skasował za wymianę mechanizmu, tylko za nasmarowanie trybików ponieważ fabryczny smar już mocno zgęstniał.
Niby OK. Tylko że nasmarował o jedną krzywkę za dużo bo robił to na czuja a nie według instrukcji (a akurat ta jedna krzywka musiała pracować na sucho by się nie kleić). W efekcie po kilku dniach trzeba było wymienić cały mechanizm ponieważ się całkowicie rozregulował. Oczywiście fachman się nie przyznał że to jego sprawka.
Liczne doświadczenia moich znajomych potwierdzają taki wniosek.
Ale skończmy już ten temat.
Każdy ma prawo wierzyć w co chce.

Istnieje coś takiego jak serwis autoryzowany. Jak chce się zapłacić bezcen to wszyscy idą do mirka z bloku obok, ale kończy się to tak jak napisałeś. Oczywiście w autoryzowanym będzie drożej ale i tak w większości przypadków taniej niż zakup nowego tv/wymiana matrycy której musiałbyś dokonać po wypaleniu matrycy w OLEDzie.
 

Gorbi

Member
Mam pytanie odnośnie odpalania TV.
Mam ustawiony szybki start i raz TV odpala się, że pojawia się napis android a następnym od razu są widoczne wszystkie aplikacje.
Od czego to zależy ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Istnieje coś takiego jak serwis autoryzowany. Jak chce się zapłacić bezcen to wszyscy idą do mirka z bloku obok, ale kończy się to tak jak napisałeś. Oczywiście w autoryzowanym będzie drożej ale i tak w większości przypadków taniej niż zakup nowego tv/wymiana matrycy której musiałbyś dokonać po wypaleniu matrycy w OLEDzie.

Nie zgodzę się z tobą bo nie każdy "Mirek " naprawia tak jak nazwałeś , Ja nie pracuję w autoryzowanym serwisie a zajmuje się konsolami ps4 i telewizorami , czasami laptopami i musze przyznać że robię to z podejściem profesjonalnie ,

Ile razy już miałem przypadek iż kupując uszkodzoną konsolę osoba mi pisze że miał w profesjonalnym serwisie i że konsola ma uszkodzoną płytę itp , to na części ją kupiłem za parę złotych .Podał nawet nazwę : Virtual Future z Kielc bodaj że .

Rozebrałem , płyta w idealnym stanie a że miała zimne luty pod APU to ją na maszynę bga , układ na nowe kulki i konsola śmiga jak ta lala . I to nie był jeden przypadek z takimi diagnozami !!! Także jak to nazwałeś , nie każdy Mirek , robi fuszery .

Jak mu napisałem że zrobiłem reball układu i konsola wstała i działa prawidłowo to chłop za głowę się złapał i napisał jedno : To ma być profesjonalny serwis dotyczyło Virtual Future .
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Istnieje coś takiego jak serwis autoryzowany. Jak chce się zapłacić bezcen to wszyscy idą do mirka z bloku obok, ale kończy się to tak jak napisałeś. Oczywiście w autoryzowanym będzie drożej ale i tak w większości przypadków taniej niż zakup nowego tv/wymiana matrycy której musiałbyś dokonać po wypaleniu matrycy w OLEDzie.

1- Do autoryzowanego trzeba mieć łatwy dostęp, w końcu taki TV to niezły klocek. No i trzeba zachować opakowanie do transportu, a ilu ma taki luksus by gdzieś upakować takie pudło ?
2- Oddając do autoryzowanego trzeba też obfotografować wszystkie ryski i otarcia (a nowoczesnymi aparatami z gigantycznymi algorytmami poprawiania obrazu to nie jest takie proste). Inaczej wróci szrot. Przerabiałem to już kilka razy. Niestety.

Więc tak. Mamy wybór. Między dżumą a cholerą.

Ponawiam więc pytanie - czy są dostępne dane statystyczne odnośnie awaryjności poszczególnych podzespołów w TV różnych marek ? Taki raport TÜV dla TV.
Nie ma ?
No to możemy tylko gdybać.
 

Gorbi

Member
Tak się właśnie domyślałem tylko pytanie dlaczego ?
Czy po instalacji lub odinstalowywaniiu aplikacji TV może się restartować ?


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Adresik84

Member
Tego Ci nie powiem ale ten tv potrafi się restartować od własnego widzi mi się. Ogólnie oprogramowanie w tym tv to porażka. V083 stał się ich oficjalnym softem i pewnie niebawem będzie dostępny jako aktualizacja tv. Szkoda że ten soft w dalszym ciągu ma masę błędów na które ludzie narzekają. Ogólnie tv fajny ale oprogramowanie leży po całości.
 

Gorbi

Member
Jaką macie zainstalowaną przeglądarkę www.
Zainstalowałem Puffin ale każą płacić [emoji849]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Gorbi

Member
Tego Ci nie powiem ale ten tv potrafi się restartować od własnego widzi mi się. Ogólnie oprogramowanie w tym tv to porażka. V083 stał się ich oficjalnym softem i pewnie niebawem będzie dostępny jako aktualizacja tv. Szkoda że ten soft w dalszym ciągu ma masę błędów na które ludzie narzekają. Ogólnie tv fajny ale oprogramowanie leży po całości.
Zauważyłem, że jak dioda pod napisem TCL mruga to wtedy uruchamia się że wszystkimi aplikacjami a jak dioda świeci się w sposób ciągły to wtedy jest restart.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przejmujcie się takimi drobiazgami.
Wystarczy by jeden Chińczyk wcisnął jeden guziczek i cała elektronika u nie Chińczyków wyłączy się na stałe.
Co tam codzienny drobny restart w niemal flagowym modelu TV za ponad 5 tysięcy.
Drobiazg. Przynajmniej można w tym czasie delektować się jakością wykonania obudowy.
 

Adresik84

Member
Jaką macie zainstalowaną przeglądarkę www.
Zainstalowałem Puffin ale każą płacić [emoji849]
Ja mam weeb on tv

Android ma to do siebie że coś mu się nie spodoba i walnie restartu, chociaż u mnie nigdy tak się nie zdarzyło.

Jak Ci tak pięknie wszystko chodzi to napisz na jakim sofcie jedziesz może to my mamy zły zainstalowany.

Co tam codzienny drobny restart w niemal flagowym modelu TV za ponad 5 tysięcy.
Drobiazg. Przynajmniej można w tym czasie delektować się jakością wykonania obudowy.

Lepiej bym tego nie ujął kolego. Jak bym kupił tv za 2 tys to bym nie marudził ale ten tv kosztował ponad 5tys a system ma jaka z manty za 2 tys. Mój stary 15 letni Samsung go bije na głowę stabilnościa. YouTube się nie wywala, radził sobie bez problemu z sortowaniem ponad 130 kanałów i włączenie jakiej koleiek funkcji nie powodowało wywalenia dźwięku w kosmos. W końcu to flagowy model okrzyknięty mianem telewizora roku czy jakoś tak.
Zaraz ktoś napisze że ma potencjał tylko zrobisz aktualizacje. Ok tylko od pewnego czasu coś stanęło a wcześniejsze latki nic nie wnoszą nas plus. A kolejny rok pewnie nowe modele i ... zostaniemy z softem działającym jak działającym ale jak że z zacnym potencjałem. :D skoro tcl zaczyna soft v083 ładować jako oficjalny (a jak wiadomo jest on pełen błędów ) tak że polityka napaja optymizmem względem tego tv.
 
Do góry