TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie skomentuję... Bo bym sie musial wyrazic a po co! 😊
Pobranie dwóch softow, skopiowanie na pendrive i zaladowanie do TV trwa... Pewnie nie wiesz ile bo Marek musial by Ci powiedzieć.. Zainstaluj pozniej aplikacje ktore mialeś, skonfiguruj kodi pod siebie a nie to gówno od Marka i czas schodzi... Ale skąd Ty mozesz wiedzieć jak Ci babcia mawiała?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdemu Psu Burek.
Każdy ma swoje zadania i każdy robi to co lubi co chce poprawić.
Nie każdy jest genialny !
Babcia dawała sobie radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Dwie godziny zeszlo zanim doszedłem do ładu 🙄 ale obraz chwale! Jest zajebisty! 😜"
Przywołam klasyka.
Dla mądrego nic trudnego !
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam panowie pytanko...
Czy dalej są problemy z 4k 120hz na Xbox? Czy to już jest historia i teraz wszystko śmiga jak trzeba?
 

kerios83

Member
A gniazda HDMI 2.1 nie są tam nieco wykastrowane, tj. zamiast przepustowości na poziomie 48 Gb/s mają niższą a to ze względu na obniżony maximum pixel clock z 1190 MHz do 600 MHz. Czy ktoś, kto ma ten telewizor i do tego nową konsolę/mocnego PCta byłby w stanie powiedzieć, czy nie obniża to jakości obrazu? Np. niepełne 4K przy 120 Hz, czy może kodowanie kolorów nie w formacie RGB a YUV422? Czy inne problemy z tym związane?
 

luck76

Well-known member
A gniazda HDMI 2.1 nie są tam nieco wykastrowane, tj. zamiast przepustowości na poziomie 48 Gb/s mają niższą a to ze względu na obniżony maximum pixel clock z 1190 MHz do 600 MHz. Czy ktoś, kto ma ten telewizor i do tego nową konsolę/mocnego PCta byłby w stanie powiedzieć, czy nie obniża to jakości obrazu? Np. niepełne 4K przy 120 Hz, czy może kodowanie kolorów nie w formacie RGB a YUV422? Czy inne problemy z tym związane?
Co znaczy niepełne 4K/120hz?
 

kerios83

Member
No to o co chodzi, podalem w poscie info i nawet specjalnie dla Ciebie sprawdzilem jaki model. Sam jednak musis odswiezyc temat, moze jakas aktualizacja to poprawia. Nie wiem co ma znaczyc "No to słabo"? Znajomy ma soniacza, zapytam go moze sie bedzie orientowal.


BTW nie tylko sony ma problemy z pelna przepustowoscia 4K/120Hz, np - https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-tcl-65c825/

Idealnie byloby gdyby TV mialy DP, ktore jest przeciez ZNACZNIE tansze niz HDMI i zapewnia wieksza przepustowosc, no ale monopol monopolem i takie uswiadczysz tylko w monitorach..
 

kerios83

Member
@luck76 dzisiaj przeczytalem watek jeszcze raz i przyznaje, ze zle odebralem twoj wpis, za co przepraszam. Najprawdopodobniej nie miales zadnych zlych intencji a zwrot slabo dotyczyl hardware TV a nie mojego postu - w sensie jakosci podanej informacji.
 
Do góry