TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

BwQTNdWwr9aX

New member
Hej,

Też kupiłem sobie TCL 65EP640 z oferty za 2200.
I teraz tak - odnalazłem linki do softu, ale nie umiem go zainstalować.
Nowy soft jest albo w ZIP albo w ISO.
ZIP rozpakowuje się na pendrive, wkładam pendrive, local update i nic.
ISO nie instaluje mi się jako bootable, więc rozpakowuję, na pendrive, nic. Jeśli wrzucę ISO jako ISO w całości, też nic.

Ktoś tu pisał, żeby wyłączyć przewód sieciowy, wcisnąć przycisk włączania i podłączyć prąd ponownie. Super, tylko... nie znalazłem przycisku włączania, a obmacałem całą ramkę. Czego nie zrozumiałem?

No i jedna wada, która prawdopodobnie przekreśli telewizor - nie umie poprawnie odtworzyć filmu z DLNA. Duże UDHki pokazuje jako 30 minutowe i po tych 30 minutach po prostu wychodzi do home, a zwykłe po jakiejś godzinie tak samo przerywa. Wielu filmów też nie umie przewijać. Jest szansa, że nowy soft to poprawi?
Ale najpierw trzeba umieć go zainstalować.

Ktoś wyjaśni, czego nie łapię z procesu intalacji softu?

Miłego, Urhak
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pomimo Twoich starań nie wiem jaki masz plik. Co w zasadzie rozumiesz przez format ISO?

Jeśli w zip jest dużo plików - aktualizacja z zip przez ustawienia - aktualizacja lokalna.
Jeśli 1 plik w zip to boot update, opisy są wielkokrotnie na forum np chyba ti
Działa też bezpośrednio z Update.img

Napisz dokładnie co znalazłeś. Najlepiej w formie linku do tego co chcesz zainstalować.
Co wgrywałeś na pednrive
Czarodziejska kula mi się rozbiła i nie wiem co robisz.

Czym próbujesz odtwarać z DLNA? To adroid, można to robić na kilkadziesiąt sposobów. I znowu problem z moją czarodziejsą kulą...
 

BwQTNdWwr9aX

New member
Ech chwilę mi zajęło logowanie, bo okazuje się to forum ucina nazwy użytkowników, a nie zauważyłem, żeby o tym informowało.



Pomimo Twoich starań nie wiem jaki masz plik. Co w zasadzie rozumiesz przez format ISO?

Jeśli w zip jest dużo plików - aktualizacja z zip przez ustawienia - aktualizacja lokalna.
Jeśli 1 plik w zip to boot update, opisy są wielkokrotnie na forum np chyba *
Działa też bezpośrednio z Update.img

Napisz dokładnie co znalazłeś. Najlepiej w formie linku do tego co chcesz zainstalować.
Co wgrywałeś na pednrive
Czarodziejska kula mi się rozbiła i nie wiem co robisz.

Czym próbujesz odtwarać z DLNA? To adroid, można to robić na kilkadziesiąt sposobów. I znowu problem z moją czarodziejsą kulą...


Strona tutaj: (niestety forum nie pozwala mi dodać linka, ale jest to google drive, który w tym wątku się już pojawia...)
drive-u-0-folders-1K5MiRPwuZ1zCZXeu31UBSAKfGQT5AqZa


Najnowsza wersja 2.88 spakowana RARem, a po rozpakowaniu otrzymuje się pojedynczy plik ISO.

Wcześniejsze wersje są w ZIPach z wieloma plikami w środku.


Pendrive mam sformatowany w NTFS.


Czy dobrze rozumiem to co piszesz, że po prostu wgrywam ZIP bez rozpakowywania?


DLNA odtwarzam z Media Center, fabrycznie dostępnego w telewizorze.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak tam znalazłeś plik ISO w tym co podałeś dla v288 w zip jest Update.img
I ten plik należy wgrać na pendrive, aktualizacja w trybie boot.
Opis w linku, który podałem. Po aktualizacji reset all i reset shop z menu serwisowego.
 
Ostatnia edycja:

BwQTNdWwr9aX

New member
Nie wiem jak tam znalazłeś plik ISO w tym co podałeś dla v288 w zip/zip jest Update.img
I ten plik należy wgrać na pendrive, aktualizacja w trybie boot.
Opis w linku, który podałem. Po aktualizacji reset all i reset shop z menu serwisowego.


Tak, dzięki - trwa kopiowanie img na świeżo sformatowany w FAT32 pendrive. Dam znać.
 

BwQTNdWwr9aX

New member
Tak, dzięki - trwa kopiowanie img na świeżo sformatowany w FAT32 pendrive. Dam znać.


OK, nie rozumiem, co znaczy:
"Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać."



Jedyny przycisk zasilania, jakim dysponuję, to przycisk power w pilocie. Naciskam i trzymam, nie udało mi się doprowadzić do stanu migania diody przedniej. Telewizor się po prostu włącza.
 

mixol

New member
OK, nie rozumiem, co znaczy:
"Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać."



Jedyny przycisk zasilania, jakim dysponuję, to przycisk power w pilocie. Naciskam i trzymam, nie udało mi się doprowadzić do stanu migania diody przedniej. Telewizor się po prostu włącza.
Przycisk włączania masz od spodu telewizora, pod "podświetlanym" elementem. Wkładasz pendrive do portu USB, wyłączasz telewizor z gniazdka, wciskasz i przytrzymujesz przycisk pod spodem telewizora, a drugą ręką wsadzasz wtyczkę do gniazda. Zaczyna się update i puszczasz przycisk.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

BwQTNdWwr9aX

New member
Przycisk włączania masz od spodu telewizora, pod "podświetlanym" elementem. Wkładasz pendrive do portu USB, wyłączasz telewizor z gniazdka, wciskasz i przytrzymujesz przycisk pod spodem telewizora, a drugą ręką wsadzasz wtyczkę do gniazda. Zaczyna się update i puszczasz przycisk.


Faktycznie, nieźle go tam ukryli. Dzięki.
Aktualizacja do 2.88 poszła poprawnie, widzę niewielkie różnice, ale:
Media Center nadal nie umie przewijać plików video, nie odtwarza wielu formatów i po kilkunastu minutach zrywa i przechodzi do następnego.


Czy polecacie jakiś lepszy player do DLNA?
 

MrRight

New member
Takie szybkie pytanie. Na teraz. Mam do wyboru TCL 65EP680 lub 65EP640. Różnica w cenie 600 zł. Jak czytam wypowiedzi na forum to w zasadzie obydwa mają "coś" do czego można się przyczepić że nie działa.
Warto dopłacać do droższego? Niby tam Dolby Vision, ale są też głosy że tylko teoretycznie, bo nie włącza się w ten tryb pomimo prawidłowego materiału.
 

Coolek33

Member
Na 55ep680 nie dopatrzyłem się większych zmian w v302. No może poza lepszym działaniem Google Play store. Może ktoś coś więcej?
 
Do góry