TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
Oto instrukcja aktualizacji z oficjalnego pliku oprogramowania v179
Wg tej informacji nie trzeba nawet rozpakowywac pliku

"Unzip the file ‘RT51_Android P_V179.zip’. You will get a folder in the name of ‘V8-R851T02-LF1V179’. Please open it. Please save the software file ‘V8-R851T02-LF1V179.008029.zip’ at the root of the USB drive formatted in FAT32 (do not save file in any other folder). Insert USB drive in ‘USB 2.0’ slot of the TV. A Pop up information appears on screen, press OK on Cancel. Now press the Home button in the remote: Press OK on the icon: Settings. Scroll down to the line: Device Preferences. Go to the line: About. Then go to the line System update. Select Local update. TV will verify the SW automatically, and shows popup menu to inform the user about the “New upgrade file found, verifying...” After successful verification, Now TV will shows popup menu to inform user about “New update package V8-R851T02-LF1V179.008029.zip is located. Do you want to update now? ” Press OK. Upgrade will take some time (around ~5 to 10 minutes). "

ta instrukcja dotyczy plików przygotowanych do aktualizacji lokalnej. Z różnych wypowiedzi wynika, że Kiki rozprowadza wersję do boot-update czyli jak opisane wcześniej przy włączaniu tv.
To są znacząco różne metody aktualizacji i korzystają z zupełnie inaczej przygotowanych plików.
 

Warson

New member
Tak wygląda proces Update... Zaraz kolejne testy przetrwania dla TCL :)
 

Attachments

  • 15767820550577333155683877636216.jpg
    15767820550577333155683877636216.jpg
    451,6 KB · Wyś: 53

firefl

Active member
Bez reklam
Producent nawet zalecał dodatkowe resetowanie:
Press the Option button in the remote control: Press OK on the icon: picture. Scroll down to the line: contrast. With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5 The special menu appears. Go to the line “reset all” and press OK. Go to the line “reset shop” and press OK
 

Warson

New member
Okej teraz z mojej strony informacje po Update:

Na Plus
- nie wiem czy mi się wydaje czy nie ale obraz jakby jeszcze lepszy, ostrzejszy itp.
- update nie zmienia ustawień kalibracyjnych
- Migotanie mniejsze przy opcji upłynniania obrazu!!! Szok może da się jednak softem wyeliminować to Migotanie w całości?

Na Minus
- podczas oglądania 4k na Youtube, lagi w ustawieniach okropne nie da się nic przełączyć czekam po kilkadziesiąt sekund
- Całkowicie już nie wykrywa kina domowego pod Hdmi ARC, wcześniej działało po przelaczeniach itp, teraz już w ogóle.
- teraz aplikacja wbudowana nie czyta w ogóle plików z napisami SRT czyta tylko wbudowane angielskie które są wewnątrz pliku z filmem.

Także moje spostrzeżenia które opisywałem kilka stron wcześniej zostają wciąż nie rozstrzygnięte, zatem jutro jadę z moim dyskiem HDD do Sklepu i testuje Phillips. Ale już na dziś wyczuwam że TCL idzie do zwrotu szkoda :(
 

Governor

New member
Duplikuję posta z wątku o EP640 bo z tego co rozumiem EP680 to technicznie to samo. Mam 50EP640 i nie działa micro dimming. Na filmach na yt przeznaczonych do testowania tej funkcji nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy ustawieniami off low i high. Podświetlenie jednakowe na całej powierzchni obrazu. Czy u was też tak jest?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Duplikuję posta z wątku o EP640 bo z tego co rozumiem EP680 to technicznie to samo. Mam 50EP640 i nie działa micro dimming. Na filmach na yt przeznaczonych do testowania tej funkcji nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy ustawieniami off low i high. Podświetlenie jednakowe na całej powierzchni obrazu. Czy u was też tak jest?

To nie są te same technicznie telewiory. Oprogramowanie jest wspólne ale soft rozpoznaje sprzęt i działa według sprzętu.

Nawiasem mówiąc moim zdaniem upłynniacze w tym micro dimming lepiej wyłączyć i zapomnieć o nich.
 

Norther86

New member
Ja również poproszę o aktualizację: wrzesinsk@gmail.com

Tak w ogóle mam pytanie do wszystkich. W trybie dolby vision na netflixie, w większości w trakcie ciemnych scen jasność zmienia się w trakcie trwania konkretnego ujęcia. Taki irytujący i trochę nienaturalny efekt jeśli wiecie co mam na myśli. Wiecie może jak to zniwelować?
 
M

mdsfan

Guest
Akurat u mnie w ec78 funkcja micro dimming daje pozytywny efekt w tv. Na YT też. Lepszy kontrast na całym ekranie. Lokalnego wygaszania nie widać. Ale to chyba tylko w local dimming...
 
Ostatnia edycja:

barteksquall

New member
Również poproszę aktualizację - barteksquall@gmail.com

Czy wiadomo, co nowego aktualizacja wnosi? Coś poprawiono, coś zepsuto?

Czy miał ktoś problem z soundbarem podpiętym po HDMI ARC? Tv go wykrywa, pilotem da się sterować głośnością, ale nie ma dźwięku. Po optyku dźwięk działa, chociaż TV nie wyłącza swoich głośników. Trzeba je ściszyć na 1, bo na 0 ciągle wyświetla się ikonka "mute", co jest irytujące.

Czy są jakieś ustawienia pozwalające zminimalizować smużenie? Przy graniu w fifę i dynamicznych scenach niestety jest ono dla mnie mocno zauważalne (o wiele bardziej niż na Panasonicu 58EX700).
 
Status
Zamknięty.
Do góry