TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
Ok to t-link jest ale nic poza tym :( co z moim pytaniem wcześniej apropo aplikacji?

I ten T-Link na On... I w zasadzie jeśli prawidłowo ustawisz tuner czyli właściwe wejście to powinno działać. SPDIF to niby nadmiarowo i w zasadzie niepotrzebne. Komuś jednak pomogło i tyle.
I nie wiem o co Ci więcej chodzi... Jakiej aplikacje?
To forum - stare wypowiedzi teoretycznie są a praktycznie są jednak trudno dostępne i/lub zapomniane.

Napisz może pełną wypowiedź, co robisz, co znajdujesz, co ustawiasz to może się uda coś pomóc.
Moja czarodziejska kula się zmęczyła.
 

Warson

New member
I ten T-Link na On... I w zasadzie jeśli prawidłowo ustawisz tuner czyli właściwe wejście to powinno działać. SPDIF to niby nadmiarowo i w zasadzie niepotrzebne. Komuś jednak pomogło i tyle.
I nie wiem o co Ci więcej chodzi... Jakiej aplikacje?
To forum - stare wypowiedzi teoretycznie są a praktycznie są jednak trudno dostępne i/lub zapomniane


Napisz może pełną wypowiedź, co robisz, co znajdujesz, co ustawiasz to może się uda coś pomóc.
Moja czarodziejska kula się zmęczyła.

Szukam po prostu w Android tv w sklepie Google play takie aplikacje jak: Cyfrowy Polsat GO, NC+GO, Horizon Go.
Normalnie na telefonie z androidem mam je dostępne a na TV już nie... Ktoś wie czy jest szansa je doinstalować jakimś innym sposobem?

Czy ktoś podłączał dysk zewnętrzny z filmem w formacie MKV w 4k z dźwiękiem DTS i napisami Txt?
Bo u mnie co prawda film czyta ale już dźwięku i napisów nie...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Szukam po prostu w Android tv w sklepie Google play takie aplikacje jak: Cyfrowy Polsat GO, NC+GO, Horizon Go.
Normalnie na telefonie z androidem mam je dostępne a na TV już nie... Ktoś wie czy jest szansa je doinstalować jakimś innym sposobem?

Czy ktoś podłączał dysk zewnętrzny z filmem w formacie MKV w 4k z dźwiękiem DTS i napisami Txt?
Bo u mnie co prawda film czyta ale już dźwięku i napisów nie...

Aplikacje można instalować. Potrzebujesz właściwe pliki apk. Opisane w wielu miejscach
link
Są też apki ułatwiające, chyba aptoide sobie radzi całkiem nieźle - nie sprawdzałem.
Wskazane by instalować aplikacje na android tv a nie android telefoniczny. Telefoniczne też często działają ale niewygodnie się korzysta - przystosowane do interface dotykowego.
HBO Go - jest i sam używam. Są niestety utrudnienia - potrzebujesz tą na rynek PL a nie USA bo są różne.
Polsat i horizon poza moim zainteresowaniem.
 

Warson

New member
Aplikacje można instalować. Potrzebujesz właściwe pliki apk. Opisane w wielu miejscach
link
Są też apki ułatwiające, chyba aptoide sobie radzi całkiem nieźle - nie sprawdzałem.
Wskazane by instalować aplikacje na android tv a nie android telefoniczny. Telefoniczne też często działają ale niewygodnie się korzysta - przystosowane do interface dotykowego.
HBO Go - jest i sam używam. Są niestety utrudnienia - potrzebujesz tą na rynek PL a nie USA bo są różne.
Polsat i horizon poza moim zainteresowaniem.

Dziękuję, sproboje. A apropo dźwięku przerzucanego do amplitunera to jak wyłączyć głośniki w TV? Gdy zrobię wyciszenie z poziomu pilota to po prawej stronie mam ikonkę przekreslonego glosniczka i jest to irytujące...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dziękuję, sproboje. A apropo dźwięku przerzucanego do amplitunera to jak wyłączyć głośniki w TV? Gdy zrobię wyciszenie z poziomu pilota to po prawej stronie mam ikonkę przekreslonego glosniczka i jest to irytujące...

U mnie przy ARC tv sam się dogaduje rozsądnie z amplitunerem i wyłącza głośniki w tv.
Ale ja mam starszy model...
 

firefl

Active member
Bez reklam
ja też mam starszy model a jednak nie wyłącza :)

Czy przy oglądaniu Piłki nożnej też masz co jakiś czas zrywy? tzn piłka nie leci płynnie tylko zrywa?

Oglądam wyłącznie streaming - nie zauważyłem by coś zrywało oprócz unikalnych przypadków z łączem. Ale nie przyglądałem się szczegółowo. To mój cel - oglądać a nie szukać problemów.
 

Warson

New member
Ostatnie pytanie udało się komuś w aplikacji wbudowanej w TV odpalić film z dysku zewnętrznego z dźwiękiem w takim formacie: BluRay. X256 10bit SDR DTS-HDTrue HD 7.1 Atmos?
U mnie brak dźwięku...
 

Warson

New member
Jednak problem z podłączeniem amplitunera przez hdmi ARC pozostaje. Gdy wyłącze TV to znowu przełącza na głośniki na amplitunerze wyskakuje "muting" i muszę się bameczyć po raz kolejny w ustawieniach TV aby znowu przesłał dźwięk do wzmacniacza... Ktoś ma podobny problem?
 

elsismo

New member
Jednak problem z podłączeniem amplitunera przez hdmi ARC pozostaje. Gdy wyłącze TV to znowu przełącza na głośniki na amplitunerze wyskakuje "muting" i muszę się bameczyć po raz kolejny w ustawieniach TV aby znowu przesłał dźwięk do wzmacniacza... Ktoś ma podobny problem?
Połącz amplituner z tv optykiem. U mnie to pomogło

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
 

Warson

New member
Aplikacje można instalować. Potrzebujesz właściwe pliki apk. Opisane w wielu miejscach
link
Są też apki ułatwiające, chyba aptoide sobie radzi całkiem nieźle - nie sprawdzałem.
Wskazane by instalować aplikacje na android tv a nie android telefoniczny. Telefoniczne też często działają ale niewygodnie się korzysta - przystosowane do interface dotykowego.
HBO Go - jest i sam używam. Są niestety utrudnienia - potrzebujesz tą na rynek PL a nie USA bo są różne.
Polsat i horizon poza moim zainteresowaniem.

Jednak TV nie widzi plików. Apk jak ty je doinstalowales?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest nowy soft 218 o który wielu się pytało - już dostępny.
Dla chętnych proszę o podawanie maili.
 

Warson

New member
Dla wszystkich zainteresowanych przed zakupem:

(Tak wiem, nagrywanie TV telefonem komórkowym jest nie na miejscu ale jak w takich nagraniach widać różnicę to oczy krwawą przy opcji ON, powien tak, na moim 10letnim Phillipsie to samo ale o nazwie Pixel Plus HD działało sto razy lepiej jakbym wszystko oglądał w minimum 60klatkach... Mam nadzieję że to tylko wina softu)

Doskonała Płynność Włączona: https://youtu.be/lJUxwGx4m38

Doskonała Płynność Wyłączona: https://youtu.be/KO1yNvOBxU4
 

Warson

New member
Jakiś manager plików uzylem

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Ściągnąłem jakiś zewnętrzny Commander, instaluje aptoide i CP Go, ale tych aplikacji potem nie widać w Android tv za każdym razem muszę je instalować tak w kółko, możesz pomóc jak ty to zrobiłeś tak dokładnie jakimi programami?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Ściągnąłem jakiś zewnętrzny Commander, instaluje aptoide i CP Go, ale tych aplikacji potem nie widać w Android tv za każdym razem muszę je instalować tak w kółko, możesz pomóc jak ty to zrobiłeś tak dokładnie jakimi programami?

Ja używam HBO Go w wersji na android tv - jest widoczne jako aplikacja po instalacji.
Apki w wersji na telefon nie są widoczne. Odnalezienie w google szybsze niż pisanie, ale proszę:
Link
 
Status
Zamknięty.
Do góry