TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

maxpio

New member
Szczerze?
Odpuść serwis TCL
Nie warto...
Mój telewizor jest cały czas w naprawie. Status oczekiwanie na części, od dwóch tygodni.
Dostałem ostatnio informację że mają 30 dni na naprawę a czasem i dłużej także nie warto.
 

maxled

New member
NO tak prawo prawem tylko nie mam prawa jeśli tv jest uszkodzony, jak to udowodnię ze nie z mojej winy ? A co to za wada panowie ? bo nie wygląda na badpiksele.
Na dodatek potargałem opakowanie z boku tv :( czy to nie bedzie problemem przy zwrocie ?


Po to są uprawnienia konsumenta byś mógł podjąć decyzję.
Sam wybierz czy chcesz zwrot kasy czy by tv był naprawiony.

Gdyby to był mój tv to bym się nawet nie zastanawiał...
 

firefl

Active member
Bez reklam
NO tak prawo prawem tylko nie mam prawa jeśli tv jest uszkodzony, jak to udowodnię ze nie z mojej winy ? A co to za wada panowie ? bo nie wygląda na badpiksele.
Na dodatek potargałem opakowanie z boku tv :( czy to nie bedzie problemem przy zwrocie ?

Z tego co pamiętam to sprzedawca ma udowodnić ingerencję użytkownika a nie odwrotnie.
Poczytaj - to zasady ogólne a nie szczególna cecha tv.
 

janusz

New member
Bez reklam
Szczerze?
Odpuść serwis TCL
Nie warto...
Mój telewizor jest cały czas w naprawie. Status oczekiwanie na części, od dwóch tygodni.
Dostałem ostatnio informację że mają 30 dni na naprawę a czasem i dłużej także nie warto.

Z tego co pamiętam to nawet 30 dni roboczych, więc więcej, ale na Twoim miejscu bym sie cieszył bo masz bardzo dużą szansę, że nie naprawią i masz zwrot kasy lub wybierasz w sklepie inny model, a ceny TV są coraz niższe. Przy tej samej kasie kupisz lepszy model lub taki sam w niższej cenie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Dzisiaj odebrałem z sieciówki (zamowienie internetowe) swój TCL65EP68 niestety wygląda on tak. Panowie prosze o pomoc co powininem zrobić zwrócić towar z prawem zwrotu do 14dni czy serwis TCL ? Dodam że opakowanie nie było uszkodzone, tv tak samo zero gnieceń

KTO CIĘ NAMÓWIŁ NA TCL-a, te tv to największy badźew na rynku - powinni zakazać sprzedaży tych TV w Polsce. Co do tych uszkodzeń matrycy, które na fotografiach to nie masz szans na reklamację.
Prawy górny róg to uszkodzenie matrycy podczas pakowania lub wyjmowania tv z kartonu. Pozostaje ci "masowanie" uszkodzonej części matrycy - może pomoże. jedyny ratunek na odzyskanie kasy to zamiana bezpiecznika w tv na "przepalony" i odesłanie tv z informacją, że TV nie chce "odpalić" i rezygnujesz z zakupu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwisem TCL teraz kierują zupełnie inne osoby.
Załatwiają wszystko bardzo szybko.
Napisz proszę informacje na PW - pomogę.
 

timetravelpr

New member
Witam,

Próbuję ustawić przekierowanie dzwięku z kina domowego do modelu EP680 za pomocą funkcji ARC. Nie widzę żadnej opcji w TCL do zmiany źródła dzwięku. Ktoś napotkał się z takim problemem? Kino Samsung HT-J5550W
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,

Próbuję ustawić przekierowanie dzwięku z kina domowego do modelu EP680 za pomocą funkcji ARC. Nie widzę żadnej opcji w TCL do zmiany źródła dzwięku. Ktoś napotkał się z takim problemem? Kino Samsung HT-J5550W

t-link musi być włączony w tv i powinno zadziałać automatycznie

Edit: doczytałem... Po co chcesz ten dźwięl przesyłać z kina domowego do tv? Dźwięk z kina to raczej na kolumny ma pójść.
ARC to do przesyłania z tv do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Witam,

Próbuję ustawić przekierowanie dzwięku z kina domowego do modelu EP680 za pomocą funkcji ARC. Nie widzę żadnej opcji w TCL do zmiany źródła dzwięku. Ktoś napotkał się z takim problemem? Kino Samsung HT-J5550W
Rozumiem, że chcesz dźwięk z telewizora (tunera TV, Netflixa, YouTube) przesłać kanałem zwrotnym (ARC) do amplitunera... Muszą być ustawione 2 rzeczy w TV: "T-cast" na ON i "Wyjście spdif" też na ON, dodatkowo w tej drugiej opcji polecam ustawić dźwięk "passtrough" zamiast PCM.
Oczywiście amplituner łączysz kablem HDMI z gniazdem HDMI telewizora oznaczonym "ARC". W twoim przypadku to chyba HDMI1.
W kinie domowym ustawiasz źródło TV.
To tak zgrubsza.

No i oczywiście musisz posiadać odpowiedniej jakości kabel HDMI. Najlepiej HighSpeed HDMI 2.0 18gbps.


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Też uważam, że to dziwne, ale gdy w swoim TCL 65DP600 mam ustawione spdif na OFF, to dźwięku po ARC nie mam. Wogole to ten T-link (CEC) w telewizorach TCL to pomyłka. Kiepsko to działa z moim Onkyo TX-NR686 i resztą urządzeń (PS4 Pro, Blu-ray LG i dekoder tv EVIO). Co prawda czasem któreś z urządzeń załączy tv, ale już nie przełączy na dedykowane wejście HDMI w tv (kiedy miałem je podłączone bezpośrednio do telewizora).
Pamiętam współpracę konsoli z poprzednim moim Panasonic TX-P50GT30E. To była bajka. Mogłem nawet pada nie używać żeby obsługiwać konsolę, wszystko robiłem pilotem od Panasonica. Przelączałem pilotem na HDMI do którego była podłączona konsola, załączała się PS4 i mogłem poruszać się pilotem od tv po menu, uruchamiać aplikacje, zamykać, obsługiwać Netflixa, Youtube itd. Tutaj nic. TCL wogole nie komunikuje się z PS4 Pro.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kknd2

New member
a czy to normalne, że dolby vision czy hdr uzyskuje tylko przez xbox'a? Wbudowane aplikacje w tv (androida), czy to netflix, czy youtube, nie oferują tego trybu... Tak ma być czy musze coś ustawiać?;]
 

Bulawrc

New member
Witam drogie Forum
Jestem na kupnie telewizora i chciałbym Was zapytać który model polecilibyscie bo interesują mnie te dwa Tcl 55DC760 czy właśnie Tcl 55EP680x1?
Z góry dzięki za odpowiedź i za jakieś rady dlaczego właśnie ten wybrali byście.
Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam drogie Forum
Jestem na kupnie telewizora i chciałbym Was zapytać który model polecilibyscie bo interesują mnie te dwa Tcl 55DC760 czy właśnie Tcl 55EP680x1?
Z góry dzięki za odpowiedź i za jakieś rady dlaczego właśnie ten wybrali byście.
Pozdrawiam

Żaden z nich , zastanów się na inną Marką ?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam drogie Forum
Jestem na kupnie telewizora i chciałbym Was zapytać który model polecilibyscie bo interesują mnie te dwa Tcl 55DC760 czy właśnie Tcl 55EP680x1?
Z góry dzięki za odpowiedź i za jakieś rady dlaczego właśnie ten wybrali byście.
Pozdrawiam

NIGDY TCL-a, nie zdążysz rozpakować tego bubla, a już dzwonisz do serwisu, że tv jest niesprawny - odpowiedź serwisu "niech pan się nie denerwuje już szykujemy aktualizację systemu".
TCL - tego nie powinni sprzedawać - te telewizory nie posiadają upłynniacza obrazu - tragedia !!!!
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam drogie Forum
Jestem na kupnie telewizora i chciałbym Was zapytać który model polecilibyscie bo interesują mnie te dwa Tcl 55DC760 czy właśnie Tcl 55EP680x1?
Z góry dzięki za odpowiedź i za jakieś rady dlaczego właśnie ten wybrali byście.
Pozdrawiam
Wsrod LED w tym segmencie cenowym, to 2 najlepsze modele, jedyna konkurencja to Philips z ambilight.
Trudny wybór, ja postawiłbym na ep680, z uwagi na androida 9 z gwarancją aktualizacji do 11.
Mam 60ep660, system jest rewelacyjny, obraz super, bardzo równe podświetlenie i płynność.
Dużo zależy od ceny, warto zapytać Kikiego może mieć w dobrej cenie.

Ciekawą konkurencją mogą być nowe Sharpy z androidem. Kiki obiecał testy.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry