TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

Bulawrc

New member
No właśnie też zastanawiam się nad nim bo wydaje mi się że jest chyba w nowszym oprogramowaniu. Jedyny minus to nie ma soundbara ale w sumie mam kino domowe z Yamahy więc aż tak mocno mi na nim nie zależy..
 

janusz

New member
Bez reklam
W poprzednim modelu, kupiłem P6046 ponad 2 lata temu u Kikiego był android 6, potem było wiele aktualizacji oraz nowy android 7 potem 8. Nie śledziłem wszystkich informacji, ale w chwili zakupu obiecywali tylko 7-ke. Android 9 jest chyba powiązany z nowym procesorem stąd we wszystkich opisach jest informacja o gwarancji aktualizacji do 10 i 11. Podobnie jest u Philipsa i Sony, modele 2019 mają androida 9, starsze nie (Być może google przygotowało androidaTV 9 nie kompatybilnego ze starymi procesorami?).

Osobiście nie widzę strasznych problemów bo android 8 w moim starym P60 jest super i będzie przez długi czas. Jedyne i to małe problemy miałem w pierwszych wersjach 7-ki. Także nie skreślałbym 55DC760, wszystko zależy od tego jak są te modele wycenione u Kikiego.
Android 9 nie jest lepszy od 8, niemniej chyba nowy procesor lepiej działa, napisałbym nawet, że doskonale, ale na taką opinię poczekam jak dłużej go będę używał.
 
Ostatnia edycja:

kknd2

New member
Napisz na PW - kolega Ci poda.

Poszło i cisza

...Mam 60ep660, system jest rewelacyjny, obraz super, bardzo równe podświetlenie i płynność....

Czy system jest rewelacyjny (680)? Zdarzają mu się dość częste lagi (nawet podczas zgłaśniania i ściszania), ze 2 razy się zawiesił.., ale da się z tym żyć... Jak już pisałem nie działa na androidowych apkach Dolby Vision i HDR (jedynie przez konsole). Obraz? Na wielu scenach widać takie poziome pasy podświetlenia.... Ogólnie jakość obrazu określiłbym na średnią. Być może w tych pieniądzach nie ma nic lepszego, a nawet bywa jeszcze gorzej.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pisałem wcześniej ��Chodzi mi o TCL 55 Dc760 czy TCL 55EP680x1 wybieram między tymi modelami

robisz fałszywe założenie, że jak kiedyś gdzieś coś pisałeś to wszyscy o tym wiedzą. Na forach zawsze lepiej pisać pełne pytanie, nawet jeśli ponawiasz lub nawiązujesz do starej wypowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bulwarc
Wybrałbym 55DC760. To wyższa klasa.
Napisz proszę na PW - masz je w programie pilotażowym dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny.

Jakie masz pytania ?
Nie czytam wszystkich wpisów we wszystkich wątkach !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
C7026 jest dostępny od ręki w programie pilotażowym , gdzie sam ustalasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę.
 

Warson

New member
Witam, jako że jestem świeżym posiadaczem tego TV proszę o pomoc, jak ustawić dźwięk z tego TV na amplituner? Podłączony amplituner mam Do Hdmi 1 ARC a co dalej?
A i jeszcze jedno, macie jakąś ściąge na najlepsze ustawienia w tym TV?
Dziękuję za pomoc.
 

Warson

New member
Rozumiem, że chcesz dźwięk z telewizora (tunera TV, Netflixa, YouTube) przesłać kanałem zwrotnym (ARC) do amplitunera... Muszą być ustawione 2 rzeczy w TV: "T-cast" na ON i "Wyjście spdif" też na ON, dodatkowo w tej drugiej opcji polecam ustawić dźwięk "passtrough" zamiast PCM.
Oczywiście amplituner łączysz kablem HDMI z gniazdem HDMI telewizora oznaczonym "ARC". W twoim przypadku to chyba HDMI1.
W kinie domowym ustawiasz źródło TV.
To tak zgrubsza.

No i oczywiście musisz posiadać odpowiedniej jakości kabel HDMI. Najlepiej HighSpeed HDMI 2.0 18gbps.

Powiem Ci ze u mnie nie ma czegoś takiego jak T-cast, nie ma czegoś takiego jak SPDIF oraz nie ma takich opcji jak passtrough. Coś nie tak?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Powiem Ci ze u mnie nie ma czegoś takiego jak T-cast, nie ma czegoś takiego jak SPDIF oraz nie ma takich opcji jak passtrough. Coś nie tak?

A my mamy czarodziejską kulę i widzimy co sprawdzasz a czego nie sprawdzasz...
Kolega od wskazówki się mógł pomylić - poszukiwana opcja to raczej T-Link W menu/system.
Menu a nie ustawienia
 
Status
Zamknięty.
Do góry