TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

mixol

New member
Miesiąc, może dwa i będą nawet w marketach, i to niekoniecznie tylko tych z elektroniką, nie krytykuje tu marki TCL sam bym już zamówił gdyby nie brak DVR, póki co zapytałem na Facebooku czy model 55EC78 ma funkcje nagrywania - obiecali odpowiedzieć.


Ja zdecydowałem się na EP680 - brak DVR jest dla mnie obojętny. Parę lat temu kupiłem na Allegro odtwarzacz BlueRay Samsung BD-E8500 z wbudowanym podwójnym tunerem DVB-T/C i dyskiem twardym 500GB. Do nagrywania równocześnie dwóch kanałów DVB-T jest jak znalazł, dodatkowo oczywiście odtwarzanie płyt BD, DVD, CD, odtwarzanie DivX, funkcje Samsung Smart TV, Wi-Fi, LAN - jest to naprawdę niezły kombajn multimedialny.
 

Yahoou77

Member
Witam. Pytanie do właścicieli TV z serii EP... Posiadam TCL 50DP600 z którego jestem bardzo zadowolony (tv działa w sypialni). W salonie mam plazmę Panasonica TX-P50GT30E z której też jestem zadowolony, ale pora na wymianę na rozmiar 65". Czy kupując 65EP640 zyskam coś na jakości obrazu w stosunku do serii DP600? I wreszcie, czy kupując 65EP680 zyskam coś na jakości obrazu w stosunku do EP640? Pytam tylko i wyłącznie o zastosowaną matrycę i jakość obrazu. Nie obchodzą mnie bajery typu Dolby Vision, Atmos itp., jakość wykończenia, wygląd tv itd.
Będę oglądał na tym głównie filmy z Netflix 4k HDR, tv full HD z dekodera Evio (po światłowodzie) i gry na PS4 pro.
Będę wdzięczny za pomoc...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zyskasz
- wielkość
- wydajność
- skalowanie
- dźwięk
- W programie pilotażowym jest extra cena , podaj maila to Ci wyślę.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak sobie porównywałem i zastanawiam się gdzie TCL "zaoszczędził" ponad 7kg. https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4897d5b7c - 12,4kg. do 19,7kg.:niewiem:

W podanym linku jest 12,2 i 17,2kg a nie wartości, które podałeś
zwykle takie różnice to plastik zamiast metalu, czasem głośniki.
Po co o to pytasz? Dlaczego zakładasz, że "zaoszczędził"? Może unowocześnili...
Waga nie jest jednoznacznym parametrem oceny konstrukcji.

Mój stary tv LCD 49'' był znacznie cięższy nawet od Samsunga a jestem daleki by z góry założyć, że Samsung "zaoszczędził".
 

adam80

Member
Fakt mój błąd bez podstawy jest 5 kg. różnicy - To ta sama technologia i wymiar, a 5 kg. to i tak dużo (40% różnicy) to już prędzej zakładam że to błąd w specyfikacji. Nie miałem zamiaru krytykować produktu TCL, ale ta różnica mnie na tyle zaciekawiła, że uznałem że warto się tym spostrzeżeniem podzielić na forum.
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
Witam. Pytanie do właścicieli TV z serii EP... Posiadam TCL 50DP600 z którego jestem bardzo zadowolony (tv działa w sypialni). W salonie mam plazmę Panasonica TX-P50GT30E z której też jestem zadowolony, ale pora na wymianę na rozmiar 65". Czy kupując 65EP640 zyskam coś na jakości obrazu w stosunku do serii DP600? I wreszcie, czy kupując 65EP680 zyskam coś na jakości obrazu w stosunku do EP640? Pytam tylko i wyłącznie o zastosowaną matrycę i jakość obrazu. Nie obchodzą mnie bajery typu Dolby Vision, Atmos itp., jakość wykończenia, wygląd tv itd.
Będę oglądał na tym głównie filmy z Netflix 4k HDR, tv full HD z dekodera Evio (po światłowodzie) i gry na PS4 pro.
Będę wdzięczny za pomoc...

Zyskasz Wide Color Gamut w materiałach UHD. Zyskasz Dolby Vision np. w Netflix.
 

Yahoou77

Member
Zyskasz
- wielkość
- wydajność
- skalowanie
- dźwięk
- W programie pilotażowym jest extra cena , podaj maila to Ci wyślę.

Dzięki. Poproszę te ceny 65" na email jacek.bielicki@int.pl. Tylko się zastanawiam czy warto dopłacać do ep680 czy wystarczy Ep640 lub 660 skoro i tak będzie lepiej (a przynajmniej nie gorzej) niż na DP600. Doradz proszę i prześlij ceny wszystkich 3 nowych modeli w rozmiarze 65".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model jest w programie pilotażowym w specjalnej ofercie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila na PW to CI wyślę cały program.
Sam najlepiej wybierzesz. Przedstawię Ci tylko najkorzystniejsze rozwiązania.
Ale decydujesz sam.
 

leon245

New member
Witam


Otrzymałem dzisiaj telewizor 65EP680 i zauważyłem przy górnej krawędzi 2 przyciemnienia, są one widoczne bardziej niż na zdjęciach. Proszę mi poradzić co mam zrobić.
 

Attachments

  • P1020110.jpg
    P1020110.jpg
    17,8 KB · Wyś: 82
  • P1020111.jpg
    P1020111.jpg
    20,5 KB · Wyś: 58
  • P1020115.jpg
    P1020115.jpg
    10,8 KB · Wyś: 58
  • P1020118.jpg
    P1020118.jpg
    11,6 KB · Wyś: 76

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam


Otrzymałem dzisiaj telewizor 65EP680 i zauważyłem przy górnej krawędzi 2 przyciemnienia, są one widoczne bardziej niż na zdjęciach. Proszę mi poradzić co mam zrobić.

Gdzie kupowałeś ? Reklamować !!! Jak można wypuścić do sprzedaży taki tv z taką wadą ??? To jest nie do przyjęcia , Nie sprawdzają ?!!!! Co za szmelc
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry