TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

adam80

Member
Czy to możliwe że ten telewizor przez USB odtwarza tylko max 1080p ?, nie ma też informacji czy tuner DVB-T2 jest z kodekiem HEVC/AC4 , A już miałem pytać Kikiego o cenę 55 calowego EP680 :)
 

xgrey

New member
Czy to możliwe że ten telewizor przez USB odtwarza tylko max 1080p ?, nie ma też informacji czy tuner DVB-T2 jest z kodekiem HEVC/AC4 , A już miałem pytać Kikiego o cenę 55 calowego EP680 :)

Czy możliwe ? pewnie tak, ale mało prawdopodobne, żeby było założone ograniczenie na port USB.
Jak już to problemem może być sama prędkość podpiętego urządzenia do portu, albo programowym ograniczeniem fabrycznej aplikacji do odtwarzania multimediów.
Zawsze możesz zainstalować inny player który nie dość, że odtworzy więcej formatów plików, to jeszcze będzie dużo bardziej funkcjonalny od tego fabrycznego.
Co do DVB-T2 to nie wiem, więc się nie wypowiem.
 

adam80

Member
Tylko czy inny player da radę - skoro na oficjalnej stronie TCL jest info że USB telewizora EP6800 odtwarza max 1080p ?
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Tylko czy inny player da radę - skoro na oficjalnej stronie TCL jest info że USB telewizora EP6800 odtwarza max 1080p ?

Opisy na stornie TCL są raczej na szybcika na kolanie pisane i tłumaczone, więc bym ich nie brał 1:1.
Obstawiam, że jest to błąd na stronie, a nie faktyczne ograniczenie.
Poza tym skoro na poprzednim modelu dało się odtwarzać na fabrycznym odtwarzaczu filmy w 4K, to nie widzę powodu, żeby w nowszym miało być inaczej.
 
Ostatnia edycja:

pewu

New member
Czy możliwe ? pewnie tak, ale mało prawdopodobne, żeby było założone ograniczenie na port USB.
Jak już to problemem może być sama prędkość podpiętego urządzenia do portu, albo programowym ograniczeniem fabrycznej aplikacji do odtwarzania multimediów.
Zawsze możesz zainstalować inny player który nie dość, że odtworzy więcej formatów plików, to jeszcze będzie dużo bardziej funkcjonalny od tego fabrycznego.
Co do DVB-T2 to nie wiem, więc się nie wypowiem.

Bardziej funkcjonalny odtwarzacz może często oznaczać bardzej problematyczny.
Jeszcze nie spotkałem się z TV, w którym "dodatkowy" player (kodi i inne), byłby lepszy od wbudowanego biorąc pod uwagę jakość obrazu. Niestety odtwarzacze nienatywne są zewętrzną aplikacją, która musi np. dostosować skalowanie, rozdzielczość, itp. to zawsze powoduje utratę jakości.
Nie testowałem tego w tegorocznych TV, ale bazując na poprzednich, uważam, że natywny player to podstawa.
Niezależnie czy to USB, DLNA, sieć, jeśli faktycznie istnieje takie ograniczenie do 1080p, to jest to dla mnie nie do przyjęcia. Jeśli ktoś może to faktycznie potwierdzić, to byłbym wdzięczny.
 

adam80

Member
Opisy na stornie TCL są raczej na szybcika na kolanie pisane i tłumaczone, więc bym ich nie brał 1:1.
Obstawiam, że jest to błąd na stronie, a nie faktyczne ograniczenie.
Poza tym skoro na poprzednim modelu dało się odtwarzać na fabrycznym odtwarzaczu filmy w 4K, to nie widzę powodu, żeby w nowszym miało być inaczej.

Rozumiem że masz starszy model i odtwarza 2160p przez USB, też mi się wydaje to raczej niemożliwy taka ułomność. Żebym go kupił to muszę mieć pewność, no i ten kodek HEVC przy tunerze DVB-T2, jest jeszcze jedna rzecz którą muszę sprawdzić przed zakupem, czy nagrywając program da sie równocześnie korzystać z sygnału przez HDMI - miałem kiedyś Hisense 4K i tam nagrywając, korzystanie z innego sygnału nie było możliwe.
 

xgrey

New member
Bardziej funkcjonalny odtwarzacz może często oznaczać bardzej problematyczny.
Jeszcze nie spotkałem się z TV, w którym "dodatkowy" player (kodi i inne), byłby lepszy od wbudowanego biorąc pod uwagę jakość obrazu. Niestety odtwarzacze nienatywne są zewętrzną aplikacją, która musi np. dostosować skalowanie, rozdzielczość, itp. to zawsze powoduje utratę jakości.
Nie testowałem tego w tegorocznych TV, ale bazując na poprzednich, uważam, że natywny player to podstawa.
Niezależnie czy to USB, DLNA, sieć, jeśli faktycznie istnieje takie ograniczenie do 1080p, to jest to dla mnie nie do przyjęcia. Jeśli ktoś może to faktycznie potwierdzić, to byłbym wdzięczny.

Zależy co masz na myśli pod pojęciem "lepszy".
Taki Kodi na pewno obsługuję więcej formatów, ma dużo większą funkcjonalność itp.
Inną sprawa jest, że nie każda aplikacja zewnętrzna będzie dobrze działała z daną kompilacją Androida, często producenci sprzętu na siłę chcą uszczęśliwiać klientów i dodają do SDK swoje nierzadko pokraczne pomysły i później cierpi na tym kompatybilność.
Wbudowane odtwarzacze są często bardzo prostymi aplikacjami do podstawowych tylko zastosowań typu odtwarzanie filmu z telefonu czy oglądania zdjęć z wakacji.
Słabo jednak zwykle sobie radzą jako pełnoprawne odtwarzacze do filmów i to jeszcze z jakimiś wymyślnymi kodekami itp.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Rozumiem że masz starszy model i odtwarza 2160p przez USB, też mi się wydaje to raczej niemożliwy taka ułomność. Żebym go kupił to muszę mieć pewność, no i ten kodek HEVC przy tunerze DVB-T2, jest jeszcze jedna rzecz którą muszę sprawdzić przed zakupem, czy nagrywając program da sie równocześnie korzystać z sygnału przez HDMI - miałem kiedyś Hisense 4K i tam nagrywając, korzystanie z innego sygnału nie było możliwe.

Skoro musisz mieć taką pewność, to musisz poczekać aż ktoś się podzieli informacją.
Ja sam czekam na aż mi kiki wyśle moją szt. :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Rozumiem że masz starszy model i odtwarza 2160p przez USB, też mi się wydaje to raczej niemożliwy taka ułomność. Żebym go kupił to muszę mieć pewność, no i ten kodek HEVC przy tunerze DVB-T2, jest jeszcze jedna rzecz którą muszę sprawdzić przed zakupem, czy nagrywając program da sie równocześnie korzystać z sygnału przez HDMI - miałem kiedyś Hisense 4K i tam nagrywając, korzystanie z innego sygnału nie było możliwe.
W starszych modelach nagrywania nie ma. Dla nowych - nie jest zapowiedziane czyli raczej nie będzie

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

mixol

New member
Skąd takie info że nie ma funkcji DVR Kiki podał tu że jest, według TCL w modelu EP680 jest DVR.
O ile pamiętam ze specyfikacji, to chyba nie było w EP680 opcji DVR. Nie wiem też co z PIP, bo też czytałem różne informacje - na niektórych stronach pisano, że jest, na innych że nie. Ograniczenie na USB tylko do 1080 byłoby nieciekawe. Cóż, na razie także czekam na dostawę od kikiego.


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

adam80

Member
Jest tutaj : http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/14...-modele-hdr-dolby-vision-i-android-9-0-a.html ale chyba jednak Kiki się pomylił, na stronie MediaExpert jest info że DVR brak, Jeśli rzeczywiście nie mogli w 2019r. wyposażyć telewizor w DVR (mają to nawet tunery za 90zł.) to i brak odtwarzania 2160p przez USB nie dziwi - szkoda ale chyba muszę poszukać czegoś innego. Poczekam jeszcze na potwierdzenie kogoś kto kupi ten model , może Kiki się wypowie ?
 

xgrey

New member
Jest tutaj : http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/14...-modele-hdr-dolby-vision-i-android-9-0-a.html ale chyba jednak Kiki się pomylił, na stronie MediaExpert jest info że DVR brak, Jeśli rzeczywiście nie mogli w 2019r. wyposażyć telewizor w DVR (mają to nawet tunery za 90zł.) to i brak odtwarzania 2160p przez USB nie dziwi - szkoda ale chyba muszę poszukać czegoś innego. Poczekam jeszcze na potwierdzenie kogoś kto kupi ten model , może Kiki się wypowie ?

Przejrzałem instrukcje dostępna na stronie tcl i nie ma tam nic o DVR.
Dla mnie to akurat bez znaczenia, używam od lat zewnętrznego tunera satelitarnego, ale faktycznie obecnie to już praktycznie standard także dziwna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Ja mam kablówkę i korzystam z karty CI+, zdarza mi się nagrać jakiś film, telewizor w tym czasie służy jako monitor do komputera, na stronie TCL rzeczywiście nie ma słowa o DVR, chyba zasugerowałem się wpisem Kikiego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/143597-tcl-ep68-ep66-i-ep64-android-tv-pie-z-hdr.html - tu masz wszystkie informacje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy-f38.html


2002687656.jpeg
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Prawdopodobnie dopiero TCL 55EC78 ma funkcję DVR - tak na marginesie to zapowiada się ciekawy telewizor 55 cali startuje od 2999 zł. Szkoda że EP680 nie ma tak podstawowej funkcji.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Prawdopodobnie dopiero TCL 55EC78 ma funkcję DVR - tak na marginesie to zapowiada się ciekawy telewizor 55 cali startuje od 2999 zł. Szkoda że EP680 nie ma tak podstawowej funkcji.

Byłoby zupełnie nielogiczne, żeby C78 miał DVR, a EP68 nie.
Jestem prawie pewien, że jeżeli będzie w C78, to będzie tak samo w EP68.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Z danych dwóch sklepów w których są dostępne oba modele wynika że właśnie tak jest - ale masz rację, logiczne to nie jest. Napisz proszę jak już dostaniesz EP680 jak jest w rzeczywistości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry