TCL C70 sortowanie kanałów NC+ CAM CI

piotrrutk

Member
Jak pisałem wcześniej, po edycji za pomocą programu SetEditTCL telewizor nie wczytuje listy kanałów.
Generalnie dziś byłem w salonie NC+ i zdziwienie sprzedawcy, że nasze TV w taki sposób sortują kanały satelitarne. Twierdzi, że z doświadczenia i dotychczasowych opinii klientów wynika, że po wyszukaniu wszystkie polskojęzyczne kanały są na początku a później cała reszta.
W moim przypadku jest taka liczba kanałów, do tego sporo zdublowanych, że nawet ciężko usiąść i to wszystko ułożyć.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Jak pisałem wcześniej, po edycji za pomocą programu SetEditTCL telewizor nie wczytuje listy kanałów.
Generalnie dziś byłem w salonie NC+ i zdziwienie sprzedawcy, że nasze TV w taki sposób sortują kanały satelitarne. Twierdzi, że z doświadczenia i dotychczasowych opinii klientów wynika, że po wyszukaniu wszystkie polskojęzyczne kanały są na początku a później cała reszta.
W moim przypadku jest taka liczba kanałów, do tego sporo zdublowanych, że nawet ciężko usiąść i to wszystko ułożyć.

na forum skargi na niedogodny układ kanałów były wielokrotnie. Nie przypominam sobie by ktokolwiek to rozwiązał i się pochwalił.
Obawiam się, że delikatnie mówiąc sprzedawcy coś się pomyliło.
 

piotrrutk

Member
Zaktualizowałem soft TV do najnowszej oficjalnej wersji 543.
Przy skanowaniu TV Sat pojawił się profil NC+ oraz N na kartę.
Jednakże wynika skanowania raczej takie same jak przed aktualizacją.
Może ktoś wie co oznaczają przy skanowaniu:
-tryb skanowania - wszystkie/sieć
- kanały - wszystkie/dowolne?
 

tekkno100

New member
Odkopuję temat, ale nie mogę nic znaleźć.

O jakich modułach canal+ tu mowa? O tych najstarszych CI 1.3 (po byłej platformie n)?
Czy o module niebieskim nc+ CI+, czy o module czarnym Canal+ CI+ z ECP?

Chce kupić nowy telewizor TCL, np 50P615 i na pytanie o współpracę z modułami, dostałem info od TCLa, że ich tv nie współpracują z modułami CI+ od Canal+, bo telewizory TCL mają gniazda CI+ 1.3, a moduły od Canal+ są CI+ 1.4

No a tu na forum piszecie, że działa. To jak to jest??
Sam mma ten najstarszy moduł CI bez + (po byłej N-ce) i on na przykład nie działa mi z TCL 32s615. Objaw mam taki, że co 10 sekund jest stopklatka i komunikat OSD i potem znowu program leci.. I tak co 10 sekund.
Na necie wyczytałem, że te najstarsze moduły CI nie zadziałają poprawnie z żadnym nowym telewizorem z CI+.

A jak jest z tymi modułami CI+ (niebieskim i czarnym) w nowych TCLach?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
:spam:

Mam wrażenie, że w pełni świadomie spamujesz forum!
Po co to samo w dwóch miejscach?

Kłania się netykieta i regulamin forum

Chcesz mieć pewność - producent i dostawca modułu powinni Ci odpowiedzieć.
A co jeśli po jakiejś aktualizacji przestanie działać?
 

tekkno100

New member
Ok. Przepraszam za spam w dwóch tematach. Wertowałem temat od kilku dni i albo Canal+ mnie zbywa, albo TCL i sprzedawcy modulow lakonicznie tylko odpowiadają. Właśnie przed chwilą dostałem kolejna odpowiedź od TCL i wedle niej modele P615 obsługują karty CI+ 1.4 - czyli w teorii oba moduły niebieski i czarny powinny być OK z P615.
Modele p610 mają obsługę tylko CI+ 1.3. Czyli w grze pozostaje tylko 50P615.
Trochę to dziwne, bo myślałem, że sa to bliźniacze telewizory, a P615 ma tylko na+ androida względem p610
 
Ostatnia edycja:

tekkno100

New member
Gwoli uzupełnienia.
Kupiłem 50P615.
Kupiłem moduł CI+ (niebieski z naklejka nc+).
Działa w tym TCL. Jedyne co mnie zaniepokoiło na poczatku, to to, że po włożeniu modułu Cam do TCLa, nie odkodowalo żadnego kanalu. Zgodnie z sugestią z infolinii, zostawiłem włączony tv na kanale tvp1. Co by moduł załapał uprawnienia. Po 3 godzinach się lekko wkurzyłem, wyjąłem moduł i włożyłem do zewnętrznego tunera Cryptobox (który ma stare CI bez + i w którym teoretycznie ten moduł nie powinien dzialac). Uprawnienia wskoczyły na kartę w dwie minuty.
Włożyłem moduł cam do TCLa i od tej pory świecą kanały kodowane.
Nierozwiązane dla mnie jest to, czy TCL nie chciał przepuścić uprawnień z Sat na kartę, czy po prostu się coś przywiesił. Zobaczymy za 3 miesiące, bo na karcie uprawnienia wskazują mi datę kwietniową.

Co do najstarszego modułu CI bez + (niebieski z naklejka "n"). Na TCL 50P615 sytuacja jest identyczna jak na TCL 32s615. Co 10 sekund stopklatka i parowanie modulu. Teoretycznie telewizory z CI+ powinny obsłużyć moduł CI, ale jak widać praktyka nijak ma się do teorii. Stare Moduły CI 1.3 nie działają w TCL i na pewno w Philipsie z 2020.
Moduł ten mam na codzień włożony właśnie w Cryptobox ie.
 
Do góry