TCL Android, znalezione błędy i sugestie ulepszeń

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To co daje kiki nie jest do końca oficjalną wersją androida 7 "Aktualizacja Androida 7.0 jest już dostępna w wersji produktowej tzn. możliwość natychmiastowego pobrania, które wiąże się z powrotem do ustawień fabrycznych telewizora. W celu uniknięcia utraty danych zalecamy poczekać na oficjalną aktualizację, która pojawi się już niebawem. Zespół TCL"
 

sulko

Member
Jakieś 2 tyg temu napisałem do Supportu, ze po upgrade do 7 tv jest niestabilny i proszę o downgrade do 6.
Dostałem odpowiedź:
"Hi Dominik, thank you for your message. We have passed your question to our CS team and they will get back to you soon."

I na tym się skończyło, absolutnie brak dalszego kontaktu.
Musiałem sobie radzić na własną rękę.
Ja też zgłaszałem problem do supportu, przez formularz na stronie internetowej, w sprawie problemu z wifi parę tygodni temu i nie dostałem żadnej odpowiedzi oprócz potwierdzenia przyjęcia. Poradziłem sobie sam. Niezbyt dobrze to świadczy o firmie.
 

domanwrc

New member
Ja też zgłaszałem problem do supportu, przez formularz na stronie internetowej, w sprawie problemu z wifi parę tygodni temu i nie dostałem żadnej odpowiedzi oprócz potwierdzenia przyjęcia. Poradziłem sobie sam. Niezbyt dobrze to świadczy o firmie.

Przez stronkę zgłaszałem i było ok. W ciągu 2-3 dni odezwał się serwis, ale jest akurat u mnie w mieście. Chcieli mi zabrać TV na Święta w celu wymiany matrycy, ale poprosiłem i przesunęli odbiór na po Świętach.
 

domanwrc

New member
To co daje kiki nie jest do końca oficjalną wersją androida 7 "Aktualizacja Androida 7.0 jest już dostępna w wersji produktowej tzn. możliwość natychmiastowego pobrania, które wiąże się z powrotem do ustawień fabrycznych telewizora. W celu uniknięcia utraty danych zalecamy poczekać na oficjalną aktualizację, która pojawi się już niebawem. Zespół TCL"
Zakład, że oficjalna będzie miała ten sam nr?
Ja myślę, że po prostu jej nie udostępnili do pobierania przez TV, co jak obiecywali mają sukcesywnie włączać w kolejnych lokalizacjach.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Optymista bo nie przyjmuję do wiadomości że mogą wypuścić bubla który sypie system w tym telewizorze ale to też jest test czy TCL sobie poradził z androidem i potrafi go zoptymalizować.Jeśli po oficjalnej aktualizacji system zacznie się sypać to znak żeby nic więcej z androidem nie brać i lepiej kupić mi box-a czy nvidia shield gdzie tu żadnych problemów nie ma , szkoda się użerać z producentem...
 

domanwrc

New member
Optymista bo nie przyjmuję do wiadomości że mogą wypuścić bubla który sypie system w tym telewizorze ale to też jest test czy TCL sobie poradził z androidem i potrafi go zoptymalizować.Jeśli po oficjalnej aktualizacji system zacznie się sypać to znak żeby nic więcej z androidem nie brać i lepiej kupić mi box-a czy nvidia shield gdzie tu żadnych problemów nie ma , szkoda się użerać z producentem...
a moze lepiej po prostu kupic tv "normalnej" firmy? :)

optymista, to nie jest ktos, kto nie przyjmuje realiow do wiadomosci...
proponuje, zebys zaczal sie przyzwyczajac do tej mysli, bo jest duza szansa, ze nic nie poprawia.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja na szczęście nie mam tego telewizora ale gdybym miał a nie naprawili by błędów idę do rzecznika praw konsumentów sorry ale nie lubię jak ktoś wciska mi bubel albo producent naprawi błędy w oprogramowaniu albo oddaje kasę albo idę do rzecznika...krótka piłka...innego wyjścia nie ma...tyle problemów tu piszą z tym androidem że producent nie wyrobi się w dwa lata z ich naprawą
 

Rafal7

Banned
Panowie, najlepiej to chyba kupić Panasonica, tam Smart jest skompy, co mi się bardzo podoba
Najlepiej jak bym panasonic jako jedyny zrezygnował z tego dobrodziejstwa
Mój następny tv to będzie właśnie Panasonic.
Zawsze można sobie dokupić wewnętrznego Smarta i po kłopocie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Co kto lubi, ja bym nie eksperymentował z Panasonikiem. Miałem kilka produktów tej firmy jeszcze w czasach PRL (w tym Technics). Wtedy to wydawał się cudem bo był w Peweksie. Po 89 roku okazało się, że to najtańsza marka i nawet swego rodzaju wstydem było posiadać, choć tak jeszcze do prawie 2010 roku produkty tej firmy miały całkiem niezłą jakość. Niestety aktualnie to firma zwijająca powoli swoją działalność w wielu dziedzinach (mieli fajne plazmy ale LCD to porażka pod każdym względem w tym głównie słaba jakość obrazu). W porównaniu z nią to TCL aktualnie jest firmą na fali produkującą bardzo dobre produkty o najlepszym stosunku jakości do ceny.
Zdecydowali się n a androida i wygrali (jaka inna firma tak szybko weszła do pierwszej trójki światowych producentów?), bo dali dobre bebechy, stąd system działa lepiej niż w tańszych modelach Sony i Philipsa. To, że android ma wiele funkcji i zdarzają się problemy każdy wie nie od dziś. Jeden woli prosty system w którym nie ma komplikacji, drugi woli bogaty system w którym zdarza się natrafić na jakieś problemy. Warto jednak zauważyć, że android w TCL jest super stabilny i nie zdarzają mu się jakiekolwiek problemy, co mnie bardzo zdziwiło, bo spotykałem się wcześniej z takimi problemami w tańszych playerach z androidem (150-250 zł). Ja osobiście nigdy bym nie zamienił systemu na żaden inny i nie chciałbym wracać do zewnętrznych urządzeń (byłem z nich bardzo zadowolony ale to nie ten sam komfort co system zainstalowany w TV), co ciekawe, każdy kto krytykuje androida w TV potem wskazuje, że sam ma zewnętrznego, więc jakoś ciężko bez tego androida. . Może to wynika z mojego kilkuletniego doświadczenia z takimi playerami, może po prostu lubię jak sprzęt daje więcej możliwości. Bez problemu kupiłbym też taki TV np. rodzicom, choć w tym przypadku korzyść z systemu już byłaby niewielka i korzystaliby tylko z tego co bym im zainstalował.
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Nie porównuj TV z PRL z obecnymi TV i tak samo androida w playerach z tym co jest w TV TCL to są dwie różne rzeczy. Gdyby TCL poprawił te najczęściej wskazywane przez użytkowników błędy to wtedy faktycznie można by było chwalić tą firmę a tak to olali wszystkie błędy o których tu mowa i z pretendenta do bardzo dobrych TV robi się nawet nie przeciętny producent TV
 

janusz

New member
Bez reklam
Nigdzie nie porównywałem TV z PRL, może coś niedoczytałeś lub mój post nie był zbyt czytelny.
Czemu android w playerach (czy jak je zwał) nie porównywać z tym w TCL? Działa identycznie. Miałem kilka i mam jeden w pokoju córki, mogę więc porównywać. Zdecydowanie ten w TCL może konkurować z najlepszymi w cenie do 300 zł.
Co do błędów to nie będę się mądrzył bo dotychczas nie trafiłem na żaden, ale może to wynikać z tego, że z pewnych funkcji nigdy nie korzystałem w żadnym TV (PIP, czy timer, nie korzystam z modułu CI). W każdym razie nie znam żadnej funkcji która działa nieprawidłowo, a z której chciałbym korzystać. Natomiast system jest bardzo stabilny i szybki, oraz posiada wiele możliwości.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Ja mam mieszane uczucia, sprzętowo telewizor jest bardziej niż ok za tą cenę(oprócz lan 100mbit) ale niestety programowo to już nie jest tak różowo. Android 7 nie poprawił sytuacji, wręcz przeciwnie, system jest u mnie jest mniej stabilny zdarzyło się mu kilka razy zrestartować bez powodu, nie zapamiętuje niektórych ustawień. Ktoś pisał że to wina samego androida, z tym bym się nie zgodził mam androida w komórce i pracuje stabilnie tygodniami bez restartu. Mi najbardziej brakuje braku DTS passthrough w innych aplikacjach niż wbudowany player, brak możliwości wyłączenia ekranu podczas słuchania muzyki też w innych aplikach niż dedykowany player(wystarczyło by zrobić tak że po naciśnięciu power otwiera się menu "wyłącz, uśpij, wyłącz ekran" i było by ok) z innych (timer, moduł CI i wielu innych zgłaszanych przez uzytkowników) nie korzystam co nie znaczy ze są mniej ważne. Naprawdę niewiele trzeba by był to bardzo dobry telewizor. Nie chcę być złym prorokiem ale raczej nie doczekamy się dalszych aktualizacji, będzie nowy rok, nowe modele. Tak że na dzień dzisiejszy zastanawiałbym się nad poleceniem tego telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A u nas działa stabilnie również.
Ani razy się zaciął. Nam się w każdym razie nie udało.
Każdy jak widać ma inne potrzeby.
 

k@li111

New member
U Was tzn. gdzie? W sklepie? Chcesz powiedzieć że "używacie" go tak samo intensywnie jak zwykły użytkownik...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

DLUGI321

New member
Kiki nie obrażaj się ale twoje odpowiedzi są coraz bardziej śmieszne wiem że nie możesz nic złego na temat TV TCL powiedzieć bo tym handlujesz. Ale bez przesady że u was działa stabilnie nie sądzę byś w sklepie używał go tak samo jak w domu tak samo jak kiedyś mi odpisałeś że problemu z CI nie ma bo ty nie używasz takie odpowiedzi są żałosne jak chcesz to mogę jeszcze kilka tak błyskotliwych odpowiedzi przytoczyć. Nie da się ukryć że oprogramowanie do tego TV jest schrzanione gdyby nie to to naprawdę można by było przedstawiać ten TV w samych superlatywach a nie tylko że w swojej klasie cenowej jest najlepszy tak ogólnikowo chwalenie tego TV nic nie daje bo to samo można bez mała o każdym TV napisać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, jest jeden włączony i gra na okrągło !!!
Każdy może przyjść , przyjechać i zobaczyć.
Działa na 7,0 .

Dla ludzi którzy maja potrzeby w klasie cenowej 3099 zł lepszego nie kupi !
 
Do góry