TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

Ptasio

New member
Po ok 2 tyg. Użytkowania
Minusy
- Jakość obrazu w trybie sdr niestety tu bardzo na źle wedle Sony
- Pilot niestety nie posiada funkcji przewijania ( klawisze sterowania )
  • czasem przycinki w 4k ?
  • kilka razy tidal grał pomimo wejścia w tryb oglądania tv ( odtwarzane 2 aplikacje na raz)
  • po kilku uruchomieniach od zakupu dźwięk jest teraz od (20) na akceptowalnym poziomie

Plusy
  • dźwięk
  • jakość w 4k
  • kolory (nie czerń)
  • szybko działa
  • 144hz
  • ps5 na prawdę dostała kopa ( porównuje z tv z Sony xf9005) tu czuć różnicę
  • najnowsze standardy obrazu

Testuję nadal .
Testuję 3 dni i... Jest u mnie przynajmniej jeden problem. Mianowicie jak odpalam dolby vision na YouTube to w obrazie przedstawiającym lasy lub skały widoczne jest migotanie. Strasznie to wkurza. Jak znacie na to rozwiązanie to proszę o podpowiedź jak na razie próbowałem różnych opcji on/off i nie wyeliminowałem całkiem problemu. Poza tym mam wrażenie że procesor jest dobrany na styk. Nawet w 4k widać przycięcia obrazu/ brak płynności. Jeszcze mam czas na zwrot tv więc proszę o informację czy ten typ tak ma czy to ja mam pecha i czy mogę to migotanie reklamować.
 

Ptasio

New member
YouTube...tylko HDR10 i HLG.
Nie ma Dolby Vision ani HDR10+.
Nie znam się ale tak jest podpisane :)
Tak na szybko przyklad
Link Video.
W ujęciu np 10:32 budynki na wprost migotają 18:35 krzaki w prawym dolnym rogu Ps.
Porównałem to video na ekranie OLED telefonu i też można zauważyć tego typu niedoskonałości - mrugania również występują. Więc pewnie to nagranie jest tak zrobione.
 
Ostatnia edycja:

Ptasio

New member
Nie znam się ale tak jest podpisane :)
Tak na szybko przyklad
Link Video.
W ujęciu np 10:32 budynki na wprost migotają 18:35 krzaki w prawym dolnym rogu Ps.
Porównałem to video na ekranie OLED telefonu i też można zauważyć tego typu niedoskonałości - mrugania również występują. Więc pewnie to nagranie jest tak zrobione.
Potestowałem trochę więcej:

Ten efekt dobrze jest widoczny w filmie: Best Places in 12k HDR Dolby Vision
czas 2:25 - dolna część ekranu cały pas lasu miga na całości

-nie pomaga wyłączenie wszystkich opcji polepszających obraz lub włączanie ich
-zmiana rozdzielczości nie pomaga
-opcje tj. rozmycie szumów/podświetlanie strefowe itp. również nie pomaga

Sprawdziłem ten sam fragment filmu również na

-tv oled od LG u Braciaka przy włączonych funkcjach polepszających obraz oraz przy podwyrzszonej jasności jest również migotanie pasa zieleni
(przy wyłączonych wszystkich opcjach problem niezauważalny)

-po podpięciu komputera do TV przez HDMI to samo
o dziwo na komputerze z monitorem IPS - brak migotania, na tej samej rozdzielczości (monitor Dell P2419H)

Próbowałem reset do ustawień fabrycznych itp. najlepiej niweluje migotanie wyłączenie wszystkich ulepszaczy + wyłączenie w Expert ustawienia HDR

Podsumowując jak na telewizorze oled tez tak jest to chyba wszystko w "porządku" z TCL?
Z mojego małego śledztwa wynika że nie warto się sugerować filmikami z youtube! czy mam rację?
Dodam jeszcze że w filmach z HBO dolby vision nie zaobserwowałem tego typu migotania - również na filmach ze strony www.demolandia.net odpalanych z pendrive

Jak ktoś znajdzie sposób na ta dolegliwość to proszę o informację.
pozdrawiam i Szczęśliwego nowego roku życzę :)
 

galazka87

New member
Cześć, chce kupić 75c845 tylko mam montaż na ścianie na możliwie najmniejszym uchwycie nie regulowanym w specjalnym miejscu pod to. Tv będzie mocno widoczny z boku od otwartej jadalni i kuchni. Czy jego nieregularny boczny widok nie będzie wyglądał nienaturalnie kiepsko?
Screenshot_20240102_102442.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Typowy układ/widok w wielu pomieszczeniach. Sam mam podobnie (otwarta przestrzeń z boku)
Tv będzie odstawał na swoją grubość + grubość wieszaka, na rynku są też minimalistyczne i nic po za tym nie zrobisz.

Natomiast masz tu duże pole do popisu - wieszak przykręcasz do ściany (nie do niebieskiej zabudowy), kupujesz tv, przymierzasz/robisz pomiary i tam gdzie tv odstaje z tyłu wycinasz w tej niebieskiej zabudowie otwór. TV się jeszcze bardziej cofnie i przytuli maksymalnie do ściany z pasami, a reszta zacznie się licować z niebieską zabudową.

Mam taką zabudowę na ścianie, w jednym tv schowałem go idealnie na płasko. TV wyglądał jak plakat.

Ps. Dołóż do 85", te 75" tam szybko zginie.
 

galazka87

New member
Układ typowy, ale nie wszędzie mamy widok z boku telewizora. A ten model ma nieregularny kształt - jak poniżej.

Chodzi mi o to czy to nie będzie straszyć z boku. Niby detal, ale nie chce się później wkurzać przy obiedzie że wygląda to słabo:D

1704195582560.jpeg
 

emisiu

Member
Po kilku ładnych latach przyszedł czas na zmianę zakupionej u KIKI'ego plazmy Panasonica 55" z której cały czas jestem mega zadowolony. Ale oczy już nie te więc chcę zwiększyć rozmiar do 65" i po dłuższych analizach zarówno wątków na forum jak i innych testów upatrzyłem sobie dwa modele: TCL 65C805(9) oraz przedmiotowy TCL 65C845.
Przy czyn ten pierwszy w duecie z tanim soundbarem TCL S643WE. Wtedy zakup jednego i drugiego wychodzi podobnie cenowo.
Jednak mam dylemat, czy oprócz maksymalnej jasności (nieco większej w 845 vs 805) są jeszcze jakieś różnice w jakości obrazu obu telewizorów? Jak doczytałem to 805 nieco nowsza konstrukcyjnie wersja (chyba) panelu mini-led. Może są jakieś subtelne różnice między nimi (np. kąty widzenia, przestrzeń barwna, efekt halo czy coś innego)?
Czy w waszej ocenie 1300 nitów vs 2000 nitów to jest w ogóle istotna różnica czy bardziej marketingowa?

@kiki - czy mogę prosić o ofertę na oba warianty?
 

spiero

New member
Serio tak podświetla ten model? Każdy C845? Jeżeli tak to słabo to wygląda i mój ponad 8 letni stary Samsung LED lepiej wygasza te czarne strefy.
 

Attachments

  • TCL_poswietlanie.jpg
    TCL_poswietlanie.jpg
    469,9 KB · Wyś: 170

Slay75

New member
U mnie to tak wygląda, ale TV to Hisense 65U8KQ , na górze zdjęcie z włączonym strefowym wygaszaniem podświetlaniem na wysoki, na dole zdjęcie z wyłączoną funkcją strefowego podświetlania.

hisense02.jpg
 

Ptasio

New member
Serio tak podświetla ten model? Każdy C845? Jeżeli tak to słabo to wygląda i mój ponad 8 letni stary Samsung LED lepiej wygasza te czarne strefy.
coś to porównanie wypaczone - taki efekt mamy gdy jest wyłączone przyciemnianie strefowe - czyli to co jest de facto odpowiedzialne za kolor czarny w LCD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zła manipulacja.
I widać że niektórzy dają się nabrać - wow.
Zapraszam na pokaz

Cena 65c845 bez zmian 5099 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 
Do góry