TCL 75C735 4K QLED 144Hz TV with Google TV and Game Master

luck76

Well-known member
Witam mam dylemat przed kupnem tv
1.Philips 75PUS8807 cena 1600€
2.TCL 75C835 cena 1444 €
3. TCL 75C735 1199 €

Mam bardzo mocny dylemat od dłuższego czasu. Zawsze marzyłem o Philips ze względu na ambilight ale jest drogi i obsługuje system android a nie google tv czy jest duża w tym różnica? Na papierze TCL wygląda naprawdę solidnie ale dużo osób się skarży na niedopracowany system ale za to jest google tv a nie android jak w Philips. Kusi mnie cenowo C735 czy mocno będzie odstawać od reszty jeśli chodzi o stosunek ceny/jakości?
TCL dwa piloty - Philips jeden wyglądem jak trochę starego typu ale wykonany bardzo solidnie.
Otwarty salon z kuchnią w miarę mocno doświetlony 35 m2. Planuje dokupić fajny soundbar do 300€ Pomocy ! Co byście wybrali?
Aktualnie w PL 75pus8807 za 5949 PLN
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Cześć. Byłem dziś u brata (kupił nowego TCLa 65C735) o ile rzecz jasna treści HDR wyglądają bardzo dobrze, to SDR bez kalibracji bardzo słabo. Czy jest zatem szansa, aby dostać od kogoś ustawienia obrazu do 65C735? Pozdrawiam
 

GChmurka

Member
Ktoś wie jak w tym modelu odpalić "hands free". Na dole jest mikrofon, po jego włączeniu i ustawieniu niezbędnych opcji w settings->system->power energy->Quick start i Sceeenless service

Mogę wołać do niego "ok Google" czy "hey Google" i zero reakcji.

Jak przytrzymam guzik na pilocie to ładnie wprowadza dane z głosu.
W telefonie hey Google czy ok Google działa, więc kurcze czemu tutaj nie chce.

Próbowałem zmienić język na uk i też zero reakcji. Po prostu ta funkcja nie chce działać...

 

GChmurka

Member
Zrobiłem, że działa.

W telefonie język na eng, w aplikacji Google włączenie detekcji "ok/hello google", ustawienie języków szukania na eng i pl.

W tv factory reset, ustawienie połączenie z kontem Google przez telefon i ustawienie angielskiego.

Potem w telefonie dodanie w apce Google opcji:
Ok Google i voice match - inne urządzenia i pozwolenie dla telewizora.

Potem nacisnąć na tv guzik szukania głosowego. I tutaj zapytało czy korzystać z ok Google ze stałą detekcja (przy polskim nic nie pytało).
Dajesz zezwól i działa możesz gadać nawet po polsku dzięki temu że na telefonie masz 2 języki szukania (widać jak najpierw coś próbuje po eng a potem jak nie rozpoznaje to to wrzuca pl hasła). Aby nie szukało w telefonie to sobie wyłączasz ok Google na tel. Czyli masz tylko na TV.

Działa wszystko włącz tv, wyłącz, uruchom netflix, możesz nawet szukać czegoś w YouTube czy powiedzieć "tytuł netflix" i od razu odpala, działa to nawet na wyłącznym można zapytać o godzinę i pogodę czy włączyć netflix. Ale są problemy:

1. Jak przestawisz w tv język na pl to przestaje działać.

2. Jak postanowisz żyć z ustawieniem w tv języka eng to w aplikacjach sobie możesz zmieniać język menu i filmów na pl ale np. Disney+ wejdziesz w szukajke dasz mika aby dyktować to nie działa po polsku i musisz mówić tytuły angielskie (pomimo że ok Google sobie radzi, to apki nie ogarniają czegoś takiego jak szukanie po 2 językach) ... Czyli dziecko czy osoba starsza nie powie tytułu po polsku.

Dodatkowe niektóre polskie apki vod czy streamingowe przy wyborze języka w tv eng nie dodają się do asystenta w "searchable apps on Google TV". Jak ustawisz pl w tv to się tam pojawiają, ale nie działa hands free :) Ba nawet w ogóle w szukajka głosowa nie działa w polskich vod np. w viaplay musisz pisać, przy polskim można szukać głosem.

Ogólnie albo full eng albo brak hands free... No chyba że korzystasz tylko z YouTube i Google Movies.

Na stronie sony jest opis jakie kraje obsługuje ok google:

 
Ostatnia edycja:

yaro137

New member
O co tam chodzi z tą kalibracją? Monitor to kiedyś kalibrowałem pod zdjęcia z ColorMunki, ale, że to się robi w TV to pierwsze słyszę. To jakieś urządzenie specjalne do tego jest?
 

GChmurka

Member
To takie nowoczesne czary mary gdzie sprzedawca lub osoba znająca cudowne zaklęcia ustawi ci tv aby kolory wyświetlane na ekranie odwzorowywały te z natury. I na kartce papieru poda jakie masz w przyszłości ustawiać wartości...

Taka magia aby wyciągnąć dodatkowa kasę, jak chesz to pogoogluj i znajdziesz jak ludzie ustawiają, jak ci się nie chce to ustaw sobie kolory aby tobie jak najbardziej odpowiadały (bo czasami te gotowe schematy od producentów typu standard, film, sport, etc) są dziwnie przerysowane. Np. biały człowiek z naszej części Europy w świetle dziennym potrafi wyglądać jak ciapaty a "zieloność" trawy wypala oczy....
 

yaro137

New member
To takie nowoczesne czary mary gdzie sprzedawca lub osoba znająca cudowne zaklęcia ustawi ci tv aby kolory wyświetlane na ekranie odwzorowywały te z natury. I na kartce papieru poda jakie masz w przyszłości ustawiać wartości...

Taka magia aby wyciągnąć dodatkowa kasę, jak chesz to pogoogluj i znajdziesz jak ludzie ustawiają, jak ci się nie chce to ustaw sobie kolory aby tobie jak najbardziej odpowiadały (bo czasami te gotowe schematy od producentów typu standard, film, sport, etc) są dziwnie przerysowane. Np. biały człowiek z naszej części Europy w świetle dziennym potrafi wyglądać jak ciapaty a "zieloność" trawy wypala oczy....
Faktycznie z tego co powyszukiwałem to zabawa suwakami i wyłączenie pewnych ustawień. To mnie uspokoiło hehe. Dzięki
 

yaro137

New member
Z pierwszych wrażeń to powiem, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku w tym TV. Teledyski całkiem ładnie na tym brzmią. Dzieci i żona zachwycone choć jedyne porównanie jakie mają to wiekowy 32" TV u babci :) Zaznaczam od razu nie jestem audiofilem. YT jednak wybiera nie optymalną rozdzielczość, a choć pokazuje się kółko ustawień, to nie to samo, co to na pilocie i za nic nie mogę na to youtubowe najechać, żeby ustawić ręcznie. Jest tu jeszcze możliwość, że ruter WIFI, który mam na parterze słabo nadaje bo widać to też na telefonach. Zobaczę co będzie, jak podepnę po kablu jak się gdzieś jakiś znajdzie.
 

GChmurka

Member
Ja mam teraz zastępczo za mojego oled philipsa który poszedł na gwarancję 43C735 i jest całkiem ok (docelowo ten tcl ma trafić do teściów), więc mam świeże i dobre porównanie z TV:

55 OLED Philips 705 - nie będę oszukiwał miażdży tego TLC (dźwięk Philips ma wbudowany 30W głośnik basowy, jakos obrazu ale to oled więc wiadomo, prędkość działania androida, choć mam tylko 9 a nie 11)

TCL 43P715 (mój drugi tv) - tutaj ten 43C735 jest lepszy (lepszy dźwięk, lepszy obraz, android działa tak samo ślimaczo)

PS. A youtuba wywal i zainstaluj

Ciesz się brakiem reklam i pomjaniem treści sponsorowanych... (to jedyny powód dla którego kupuje tv z androidem, a nie jakieś Samsungi czy LG)
 

yaro137

New member
Ten STN to świetna sprawa. Dzięki za info. Przy okazji ustawiania kolorystyki (Jeszcze raz dzięki Kiki za wskazówki) znalazłem, że ma to opcje puszczania audio bez obrazu, co też mi się bardzo podoba. Jeszcze jak by potrafił wysyłać dźwięk na dwie pary słuchawek bluetooth było by całkiem pozmainatane :) Do filmów i muzki puszczam dźwięk przez wzmaka więc nawet nie ma co porównywać, jednak przy jakichś dokumentach, czy serialach uważam, że tu nawet nie ma co.
 
odswieze temat
ma ktos 85 cali z wersja z tego watku c735. chcialem zapytac jak wrazenia bo mysle aby Philipsa 65OLED804 wrzucic do sypialni a do salonu dac co wiekszego.
Na media wjechala promocja na 85 cali za 8500, Kiki jak u Ciebie wyglada cenowo ten model o ile jest dostepny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny.
Zmieścisz się w cenie i to z pełnym pakietem .
I zyskasz dwa razy i w sypialni i w salonie.
Dobry pomysł.a w klasie cenowej masz z palnym wyposażeniem.
 

yaro137

New member
Wie ktoś czy jest gdzieś opcja żeby obraz się nie zatrzymywał kiedy się wchodzi w jakieś ustawienia? Wkurzające przy muzyce :)
 

andyd970

Member
Panowie mam problem z tym tv i soundbarem Tcl raydanz , brak dźwięku przez HDMI arc wszystko podpięte prawidłowo, w telewizorze wybrany dźwięk po arc i na auto , dźwięku brak , po bluetooth wszystko ok dźwięk jest , firmware w tv to Google tv v503 ktoś wie co z tym zrobić?
 
Do góry