TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Yahoou77

Member
Podobno ma działać Atmos w Netflix i Amazon:)) jeśli ktoś wierzy w cuda!!!
Nie wiem jak w Netflixie, bo ostatnio rzadko oglądam ten syf, ale mi Atmos działa na PrimeVideo na sofcie v623. Ostatnio oglądałem jakiś film, (bodajże "The Aeronauts" ale nie jestem pewien. W każdym razie nie miał polskiej ścieżki dźwiękowej, tylko napisy) i aż się zdziwiłem jak zobaczyłem logo "Dolby Atmos"... Do mojego Onkyo NR686 tv przesłał "DD5.1+". Nie mam głośników sufitowych, ale na konfiguracji 5.1 dało się mimo wszystko usłyszeć namiastkę przestrzeni w pionie. Była taka scena, że aż mimowolnie spojrzałem na sufit, czy aby na pewno nie mam sufitowych ;-)

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

wyjek

New member
Ja mam wgrany V999.018486 na 50EP680 i jak na początku działał w porządku, tak po kilku tygodniach zacina się tak że ledwo da się ten telewizor używać. Wgram V634 tak jak poleca coobah.
 

coobah

Member
Bez reklam
@wyjek od wczoraj jadę na 635. Różnic względem 634 nie zauważyłem.
65EP680

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
łoł, nie spodziewałem się, że napis tak bardzo wpływa na wrażenia dźwiękowe :popcorn:
Logo nie wpływa, ale ścieżka zakodowana w Atmos daje szansę na lepsze efekty przestrzenne nawet w konfiguracji KD bez głośników ATMOS. Oczywiście obecność takich głośników sprawia, że efekty przestrzenne są o wiele lepsze, jednak nie oznacza że z prostej konfiguracji 5.1 czy 7.1 nie uzyskamy głębi efektów również w pionie. Ja mam tak skonfigurowane nagłośnienie 5.1 i pomieszczenie dla domowego kina, że słyszę takie efekty wyraźnie. Weźmy np. film "Oblivion" i fajną (dźwiękowo) scenę lądowania (od mniej więcej 9 minuty filmu). Ja słyszę wyraźnie, że "kopter" ze sceny zatacza koło nad moją głową, mimo tego, że ścieżka dźwiękowa nie jest kodowana w ATMOS.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja mam podejście techniczne do takich zagadnień. Jak nie ma głośnika to dla mnie nie ma efektu bo z technicznego punktu widzenia .......
Szanuję także inne podejście oparte na wrażeniach subiektywnych.
Jak dla Ciebie jest już teraz lepiej to świetnie.
 

1matison1

New member
Mam pytanie, czy jest jakiś soft, na którym działa poprawnie HDMI-CEC? Obecnie mam v634 i działa mi jedynie włączenie TV z urządzenia podłączonego po HDMI, ale jak wyłączam to urządzenie to TV już wyłączyć się nie chce. Czy ktoś mógłby potwierdzić czy ma tak samo ? Ewentualnie czy jest jakaś wersja, na której dziala to w obie strony czyli TV się włączy i wyłączy zewnętrznym urządzeniem ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Yokosa

New member
Po zainstalowaniu wersji v634 niestety nigdzie w obrazie nie mam kontrastu. Jakoś teraz inaczej się wchodzi w menu serwisowe ?
 

stasiof

Member
Zmień tryb obrazu w ustawieniach, aby uzyskać kontrast.
A dla mnie V635 jest lepsze.
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Ja mam podejście techniczne do takich zagadnień. Jak nie ma głośnika to dla mnie nie ma efektu bo z technicznego punktu widzenia .......
Szanuję także inne podejście oparte na wrażeniach subiektywnych.
Jak dla Ciebie jest już teraz lepiej to świetnie.
No właśnie chodzi o podejście techniczne. Widać masz niewielkie pojęcie o akustyce, o tym jak ludzki mózg rejestruje dźwięki itd. Poczytaj sobie o takich rozwiązaniach jak np. "QSound", "Binaural recording". Dziwisz się co można usłyszeć mając choćby przyzwoitej jakości sprzęt stereo. Gdybym cię zaprosił, do mojego pokoju odsłuchowego, w którym słucham tylko muzyki i gdzie mam tylko sprzęt stereo, włączył ci np.: płytę "Amused to death" R. Watersa, to zapewniam cię, że byś się zdziwił skąd słyszysz dźwięki, które przecież wydobywają się z dwóch kolumn przed tobą. Zapewniam cię, że źródła pozorne są słyszalne nie tylko w płaszczyźnie na wysokości uszu słuchacza ale również na różnych wysokościach. Takie cuda się dzieją... [emoji6]

/Pozostałych przepraszam za offtopic. Od tej chwili już będę trzymał się tematu [emoji16]/



Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Nie przeszkadza mi to zupełnie. Nie musiałeś usuwać.
Kulturalnie się Ciebie zapytałem, bo może nie wiedziałeś że soft 636 jest już dostępny od pewnego czasu.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

pm199

New member
U mnie jest tak, że pod względem szybkości działania, dźwięku i kontrastu lepszy v636. Na v635 więcej bugów, lepsze kolory i mniejsze smużenie (pewnie przez te nowe opcje). Trzeba pamiętać o resetach, bo przed nie działa wifi i zmienia wyszukiwanie kanałów na Albanię.
 
Do góry