TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

zysiek77

New member
Ten film ma 24 klatki na sekundę. Na modelach telewizorów bez upłynniaczy obraz zawsze będzie skakał lub szarpał. Pewnie na materiałach 25 i 30 klatek też będzie ci skakał ale bez szarpania. Na 50 i 60 klatkach będzie w miarę płynnie. Super płynność dla 24 klatek uzyskuje się tylko na telewizorach 120 Hz z włączonymi systemami upłynniania.
Pozro
 

konradbp

New member
Oglądając telewizję jest to samo więc nie sądzę aby to był problem z nagraniem akurat tego teledysku. W zasadzie na każdym kanale jest to widoczne. Na na poprzednim TV (takie samo odświeżanie) tego nie było.
Na moim telefonie ten teledysk jest wyświetlany poprawnie a dodatkowo jak widać u niektórych użytkowników jest ok. Dostałem również wiadomość prywatną od użytkownika forum, u którego teledysk jest wyświetlany płynnie.
Dodatkowe pytanie, EC780 ma uplynniacz a nowy model Qled C715 go nie ma?
 

konradbp

New member
Wszystko jest wyłączone. Testowałem z włączonymi uplynniaczami i to samo. Ustawienia TV w ogóle na to nie wpływają. Próbowałem to nagrać telefonem i najdziwniejsze jest to że mój telefon to niweluje. Tak jakby upłynnia szarpanie telewizora. W poprzednim TV miałem smużenie przy bocznym przesuwaniu kamery (standardowe jasnoszare pasy widoczne na jasnym tle) ale to było do przełknięcia.
Widocznie to jest również na 4k Netflix. Dużo mniej ale niestety jest.
Nawet nie bardzo wiem jak opisać tę wadę podczas składania reklamacji.
 

andyd970

Member
Oglądając telewizję jest to samo więc nie sądzę aby to był problem z nagraniem akurat tego teledysku. W zasadzie na każdym kanale jest to widoczne. Na na poprzednim TV (takie samo odświeżanie) tego nie było.
Na moim telefonie ten teledysk jest wyświetlany poprawnie a dodatkowo jak widać u niektórych użytkowników jest ok. Dostałem również wiadomość prywatną od użytkownika forum, u którego teledysk jest wyświetlany płynnie.
Dodatkowe pytanie, EC780 ma uplynniacz a nowy model Qled C715 go nie ma?
Kolego sprawdziłem ten klip na trzech telefonach żeby się upewnić , na każdym z nich obraz szarpie na tym klipie dodatkowo jeszcze sprawdziłem też na tv LG z matrycą 60 Hz ale mającym upłynniacz i bez uplynniaczem obraz jest nie do oglądania cały czas szarpie jak włączę upłynniacz wszystko jest ok tak samo na 65ec 780 bez uplynniacza obraz szarpie z uplynniaczem jest ok więc ewidentnie klip jest tak nagrany że tv bez uplynniacza i oraz trzy telefony nie dają rady normalne tego wyswietkac.
 

konradbp

New member
Kurcze, w takim razie wychodzi, że odpowiedniejszym dla mnie modelem byłby ec780. Myślałem że c715 jako QLED będzie wyżej klasyfikowany i sobie poradzi.
I tak jak napisałeś, teledysk jest nie do oglądania.
Kurde, nie mogę już oddać tego TV a jeśli w ec780 można upłynniaczem załatwić ten problem jestem mocno zniesmaczony.
Dlaczego firma TCL nie zastosowała uplynniacza w telewizorze 4k Qled a w modelu 4k uplynniacz jest:/
 

andyd970

Member
Prawdziwy upłynniacz reguluje ostrość ruchomych obrazów i jednocześnie ich płynność. W EC780, podobnie jak w wielu innych modelach TCL na Androidze 9 (jeśli dobrze pamiętam poza 65C815), regulowana jest (i to w ograniczonym - na tle inych marek - stopniu) jedynie płynność. A to pociąga za sobą pewną wadę tzw. smużenia obrazu. Jest płynny, ale w ruchomych scenach nieostry (zazwyczaj - to zależy od źródła obrazu).

Tu akurat nazwa funkcji najlepiej oddaje jej zastosowanie - redukcja migotania.

Kolego redukcja migotania to jest upłynniacz a że ma tylko jedną pozycję do regulacji to jest zasługą tylko tego że ma 60 Hz matryce, zresztą wszystkie telewizory objetnie jakiej firmy które mają matryce 60 Hz mają tylko jeden suwak do regulacji upłynniania czy to będzie Samsung ,LG, Sony ,Panasonic.Podwójne suwaki tj.d- judder i d-blur posiadają tylko tv z matrycami 120 Hz ot cała filozofia.
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Nie wiem który test czytałeś że twierdzisz iż wykazano że nie ma funkcji upłynniania obrazu ja ci teraz przytoczę słowa skopiowane z testu konkurencyjnego portalu ,,TCL EC78, pomimo 60Hz matrycy, posiada system upłynniania obrazu z 10 stopniową podziałką regulacji. Pozwala ona usunąć efekt szarpiącego obrazu w filmach i uzyskać idealnie “teatralną” płynność. Wszystko tak jak sobie użytkownik zażyczy". Wejdź tam sobie i poczytaj to może uwierzysz że ma upłynniacz.Co do tego twojego LG z 60 Hz matrycą i dwoma suwakami regulscji to proszę podaj jaki to model bo mi się nie chce w to wierzyć, ja też mam starego LG 42"
model lb5800 i w życiu tam nie ma dwóch suwaków do regulacji plynnosci.Co do tych nazw które podałeś Motion Flow , True Motion , Natural Motion jest jeszcze Kao Motion , MEMC, IFR to są tylko nazwy własne tej funkcji nadane przez każdą firmę i nie przetłumaczone na język polski proste .W TCL w tlumaczeniu po polsku nazwali to redukcja migotania ,włącz sobie w ustawieniach tv język angielski i zobaczysz jaka ma nazwę w oryginale.
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Niczego absolutnie ci nie nakazuje jeżeli tak to odczytałes to przepraszam , ale z twojego wpisu to widać że ty jesteś bardzo nerwowy nie ma sensu polemizować bo i tak według ciebie tv nie ma uplynniacza , niech tak będzie.I teraz dla twojej wiadomości twój telewizor ma matryce 100 Hz jeżeli jesteś łaskaw to możesz to sobie sprawdzić w internecie , ja to przed chwila zrobiłem dlatego posiada dwa suwaki do regulacji uplynniania.
 
Ostatnia edycja:

konradbp

New member
Próbuję wrócić do v288 i mam taki błąd. Próbowałem na milion sposobów, 2 pendrivy i ciągle to samo.
 

Attachments

  • 20200817_235229.jpg
    20200817_235229.jpg
    617,3 KB · Wyś: 38
Do góry