TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Tinkas

New member
Dokładnie, to taki kontrolowany wyciek. Przecież nie jest to ładowane automatycznie na TV. A to, że powstaje tyle wersji, to akurat dobra sprawa, bo pokazuje, że coś robią. Choć co prawda i tak z v321 zaliczyli wpadkę...
Czy koledzy beta testerzy oglądali materiały HDR na wersjach powyżej v322? Nie macie zastrzeżeń co do brightness, kolorów i wyglądu ludzkich twarzy?
 

coobah

Member
Bez reklam
Odpaliłem przed chwilą na YT i Smart YouTube Costa Rica 4K.
TV rozpoznał HDR, przełączył się w ten tryb. Muszę przyznać, że na zwykłym YT była rewelacyjna płynność odtwarzania. Brak zastrzeżeń do kolorów.
Soft v. 348

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mnie zastanawia ( może przesadzam ) , czemu te nowe softu są z Rosji (?)
Kto , to pisze i jakie ma przy tym zamiary ?
Można takim nieoficjalnym plikom ufać ?
Ściągając taki soft , co pod jego płaszczykiem jeszcze ściągam ?

Przesadzam ? :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Przesadzasz. Tv nie przyjmie pliku bez podpisu elektronicznego co oznacza, że te pliki może generować tylko producent.
Dopóki nie zmienisz bootloadera i nie zaczniesz instalować rootowanych i modyfikowanych plików to masz pewność użycia oryginalnych plików TCL.
Oryginalne - niekoniecznie oznacza bezbłędne...
 

coobah

Member
Bez reklam
Odpaliłem przed chwilą na YT i Smart YouTube Costa Rica 4K.
TV rozpoznał HDR, przełączył się w ten tryb. Muszę przyznać, że na zwykłym YT była rewelacyjna płynność odtwarzania. Brak zastrzeżeń do kolorów.
Soft v. 348

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

No to teraz uwaga! :)
Subskrybuję p. Makłowicza na YT.
Pojawił się wczoraj jego nowy film z Chorwacji.
Film w 4K. Odpalam w Smart YouTube i co? Przycinki, rozjazd obraz i dźwięku.
Odpalam standard YT - to samo!

Masakra.
Czytam na XDA - napisali, że na v.288 działa YT płynnie jak po maśle.
Wrzuciłem przed chwilą v.288, odpalam wyżej wymieniony film na Smart YT - idealnie idzie!
 

coobah

Member
Bez reklam
Dokładnie ten odcinek.
Na moim EP680 aktualnie z softem 288 idzie ten film idealnie.

Słynna Costa Rica w 4K także.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

uroboros

New member
Prz każdym Update , ważna jest również kalibracja !

Ja nie dam rady oglądać po kalibracji, jak już było pisane straszne problemy z kolorami (321,333 i inne). Pytałem o nowe ustawienia kalibracyjne (bo może trzeba by je wykonać na tym nowym sofcie) ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dużo lepiej idzie na fabrycznych ustawieniach.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kalibracja powinna być taka sama - niezależna od wersji firmware.

Pomyśl o kalibracji dedykowanej do Twojego jedynego egzemplarza zamiast zbiorowej...
 

PanWhite

New member
Wrzuciłem soft 348 i wszystko było dobrze do czasu aż nie uruchomiłem telewizora po kilku godzinach. Nie mogę praktycznie nic zrobić i pojawiają się napisy widoczne po lewej stronie :-?
 

Attachments

  • IMG_20200704_194806.jpg
    IMG_20200704_194806.jpg
    664,1 KB · Wyś: 74

coobah

Member
Bez reklam
Wrzuciłem soft 348 i wszystko było dobrze do czasu aż nie uruchomiłem telewizora po kilku godzinach. Nie mogę praktycznie nic zrobić i pojawiają się napisy widoczne po lewej stronie :-?
Zrób jeszcze raz reset z menu serwisowego.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
@PanWhite
Jest któraś opcja niepotrzebnie wybrana w menu serwisowym.
Rozwiązanie było chyba 3 razy na forum co wyłączyć, ale raczej na innych modelach TCL.
Powodzenia w szukaniu. Ja nie pamiętam.
 
Do góry