TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

tranzystor82

New member
Ale jakie wsparcie? Tu wsparcia nie ma od samego początku. Mam EP680 od dwóch lat i pomimo aktualizacji, które nie wiadomo co wnosiły, od początku są problemy z softem które nie zostały usunięte. Nadal nie działa soundbar po hdmi arc, po optyku daje opóźnienie na ustawieniach innych niż PCM, zdarza się, że jakaś aplikacja się wywali w trakcie filmu, nie da się wyłączyć dźwięku na głośniczkach tv, jedyne wyjście to ściszenie na 0,a wtedy ciągle wyświetla się ikonka przekreślonego głośnika, o ogólnej wydajności nie wspominając itp. itd. Ciekawe czy apka RakutenTv już działa. Android w mojej starej Bravii z okolic 2015 r. działa lepiej i stabilniej niż tutaj, mimo że od lat nieaktualizowany to wszystko działa. Obraz obrazem, ale płynność też nie powala. Ja z marki Tcl się wyleczyłem i przy następnym zakupie nawet mi przez myśl nie przejdzie żeby coś od nich brać niezależnie od ceny.


No ja miałem podobne odczucia o których już pisałem wcześniej układy Realteka z pamięcią Mmc i niskim taktowaniem układu ze słabym GPU nie da rady nowsza nakładka to nowe problemy wydajnościowe które do reszty dobiły by ta konfiguracje mój TCL zakończył bieg na OLX jakiś czas temu natomiast obecna konfiguracja to Philips z ambilight i przystawka Google tv, problemy zniknęły komfort użytkowania wzrósł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Wojtasban

New member
Kto robi te oprogramowania, klatkowanie chociaż zrobili na Netflix, pan z serwisu twierdził że problem znany, mija rok odkąd mam tv pójdzie na zwrot dałem rok czasu na naprawe błędów, czekam na kolejne oprogramowanie oficjalne jesli nadal będzie klatkowanie brak atmosa to żegnamy się
 

Tgold

Member
Trzeba uruchomić HDMI cec i można obsługiwać całość pilotem od telewizora.
Witam, dotarł Firestick Max, podłączyłem do hdmi2 bo pod jedynką mam soundbar po arc i jest niewielki problem bo jednak nie moge sterować wszystkimi urządzeniami pilotem od TV. HDMI cec włączone, soft w Tv v653 Tv to ep680.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W ustawieniach Fire sticka mozesz go skonfigurować tak by sterował innym sprzetem.Jest do tego specjalna zakładka.
 

Daawid

New member
Kto robi te oprogramowania, klatkowanie chociaż zrobili na Netflix, pan z serwisu twierdził że problem znany, mija rok odkąd mam tv pójdzie na zwrot dałem rok czasu na naprawe błędów, czekam na kolejne oprogramowanie oficjalne jesli nadal będzie klatkowanie brak atmosa to żegnamy się

Jak chcesz ogarnąć po roku zwrot ?
 

Wojtasban

New member
Normalnie, są podstawy do tego skoro tv klatkuje na Netflix nie ma atmosa w Netflix, tv nie nadaje się do użytku z szybkim startem, to było podstawą u kolegi zwrotu ale musiało oprzeć się o urząd ochrony konsumentów.
 

tranzystor82

New member
Normalnie, są podstawy do tego skoro tv klatkuje na Netflix nie ma atmosa w Netflix, tv nie nadaje się do użytku z szybkim startem, to było podstawą u kolegi zwrotu ale musiało oprzeć się o urząd ochrony konsumentów.


Wygrajcie sobie V650 i wyłącznie aktualizacje automatyczne w markecie i nie będzie problemu
Sam tak używałem przez długi okres przed sprzedażą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Daawid

New member
Wygrajcie sobie V650 i wyłącznie aktualizacje automatyczne w markecie i nie będzie problemu
Sam tak używałem przez długi okres przed sprzedażą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja właśnie wróciłem do V650, na tej wersji najlepiej działa, mialem v653 i wszystkie te nowe R. Jak nie problem z dźwiękiem z urządzeniem zewnętrznym (soundbar) to z innymi rzeczami. V650 stabilnie, CEC działa bardzo dobrze i tak samo passtrough
 

Wojtasban

New member
Czy te padliniste tv nie potrafia w media playrze odtworzyć poprawnie kolejnego formatu, film w Dolby vision nie odtwarza się kolory są przeklamane, dopiero w vimu działa ale nie ma atmosa, tragedia filmy hdr10+ rozciaga player a dolby vision nie działa w nim
 

Tinkas

New member
Czy te padliniste tv nie potrafia w media playrze odtworzyć poprawnie kolejnego formatu, film w Dolby vision nie odtwarza się kolory są przeklamane, dopiero w vimu działa ale nie ma atmosa, tragedia filmy hdr10+ rozciaga player a dolby vision nie działa w nim

Kup sobie chłopie jakąś przystawkę i przestać już ulewać tu żółci, bo przykro patrzeć jak się męczysz. Jak kupowałem ten TV, to od razu założyłem, że jest tani, więc dokupię Shielda od nVidii. Tak też zrobiłem i jestem mega zadowolony. Jedyne czego mi brakuje teraz w tym TV to lekkiego upłynniacza.
 

Tinkas

New member
No niestety. HW i SW jest słabe w tym TV, to jest nauczka, żeby więcej nie eksperymentować z chińskimi zabawkami. Z telefonów Xiaomi też jestem niezadowolony, żona już mnie pogoniła za MIUI i kupiłem jej Samsunga. Sam się jeszcze męczę, ale też chyba zaraz wymienię.
Wracając do TV - na Shield jest inny świat - wszystko się od razu uruchamia, nic nie tnie, wszystko działa. Jedynie po CEC mi TV się nie wyłącza i tylko dlatego jeszcze pilot od TCLa leży na ławie. Jakość obrazu jak na moje potrzeby jest wystarczająca, więc o zmianie TV przestałem myśleć.
 
Do góry