TCL 65C815 vs Hisense 65U8QF

Mariobull23

New member
W rozmiarze 55 cali to nie ma się nad czym zastanawiać. Tcl ma matrycę 50 Hz przecież.
Patrząc na pierwsze info z ces 2021 wychodzi na to że dopiero w tym roku na rynku pojawiają się bardzo ciekawe tv w technologii LCD. A starsze modele powinny stracić na cenie. Oby [emoji6]

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Mariobull23

New member
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Ty tak na poważnie???

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

andyd970

Member
Kolego ja tylko napisałem fakt że matryca ma fizycznie 60 Hz a nie 50 Hz co możesz sobie sprawdzić podłączając komputer albo cokolwiek co ma pełną obsługę 60 Hz np.film na YouTube w 1080p 60 FPS i zobaczyć ile przy opisie HDMI pokazuje Hz to tylko do twojej wiadomości a że matryca obsługuje sygnał 50 Hz to jest normalne tak jest nadawana telewizja w Europie w USA jest w 60 Hz i wszystkie LCD o których piszesz 50hz mają natywnie matryce 60 Hz nie 50.
 
Ostatnia edycja:

PanWhite

New member
Gratuluję! Chyba jesteś pierwszy na forum więc teraz pora napisać jakieś małe podsumowanie [emoji23]
Jak pisałem wczesniej śledzę ten model ale chętnie poznam opinie rodaka [emoji106]
Najbardziej ciekawią mnie kwestie:
- czy dźwięk jest dobry?
- jak wyglądają kąty widzenia?
- jak odbicia - czy widzisz refleksy i odbicia w tv?
- podobno ma problemy z ruchem, sportem?

Pozdrawiam i czekam na relację!

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Telewizor będę porównywał do 65EP680, którego posiadałem wcześniej :D

1.Dźwięk w porównaniu do wcześniejszego o wiele lepszy, oczywiście soudbara bądź kina to nie zastąpi, ale mi pozwoliło zrezygnować z uruchamiania kina przy programach czy materiałach z yt :wink:

2. Kąty widzenia mam wrażenie, że są słabsze niż w tcl, dla mnie to oczywiście nie problem, ale jeżeli ktoś ogląda pod dużym kątem to może być niezadowolony.

3. Odbicia i refleksy mniejsze niż we wcześniejszym tcl, ale czy ich niema? Tego na pewno nie powiem :D

4. Obiło mi się o uszy, że tv miał problemy z płynnością, szczególnie tego nie zauważyłem, chociaż "płynny obraz" lepiej prezentował się na xh90. Bardzo dużo osób pisze o zjawisku Red Ghostingu, który minimalnie też zauważyłem w moim egzemplarzu, chociaż jest na tyle minimalny i na tyle rzadko się pojawia, że zauważam go dopiero jak się na tym skupię :cool:

PS: W załączniku dowód, że jednak ten telewizor posiadam xD
 

Attachments

  • 137677865_855272025257406_9109478862710747705_n.jpg
    137677865_855272025257406_9109478862710747705_n.jpg
    16,5 KB · Wyś: 949

Mariobull23

New member
Dzięki za info!
Przy okazji zdjęcia - jak oceniasz ten system porównując do Androida z tcl?
No i kolejne [emoji6]widzę apke NBA - coś w niej jest czy trzeba mieć dostęp do nba league pass?
Pozdrawiam!

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

PanWhite

New member
Dzięki za info!
Przy okazji zdjęcia - jak oceniasz ten system porównując do Androida z tcl?
No i kolejne [emoji6]widzę apke NBA - coś w niej jest czy trzeba mieć dostęp do nba league pass?
Pozdrawiam!

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Działanie o wiele szybsze, ale spore ograniczenia patrząc na fakt, że system własny. Póki co jest wszystko co potrzebuję, ale w razie ostateczności można się ratować jakąś przystawką :razz:

Odpaliłem apke NBA i coś tam można obejrzeć, ale oczywiście do pełnego funkcjonowania wymagany jest pass
 

PanWhite

New member
Telewizji czy to z dekodera czy też ci+ bądź naziemnej nie używam, więc nie wypowiem się. Chociaż mam wrażenie, że treści niebędące 4k wyglądają lepiej aniżeli w ep680
 

Wojtasban

New member
Mam 65c815 ktoś pytał o CI+ kablówka na moje świtnie większość kanałów w tym ich pseudo hd, oczywiście odrazu na dzień dobry odpadają tryby obrazu jak dynamiczny, gra, Smart HDR bo tam uplynniacz na maxa, ja w każdym tv zaczynam od wyłączenia wszystkich kontrastów dynamicznych uplynniaczy redukcji szumów itd, model ten nie cierpi na specyficzne przesadne ziarno które zobaczyć np w Philipsach. Do kablówki w HD jest super jak ktoś tak zamierza oglądać
 

MIIKI

New member
Telewizor będę porównywał do 65EP680, którego posiadałem wcześniej :D

1.Dźwięk w porównaniu do wcześniejszego o wiele lepszy, oczywiście soudbara bądź kina to nie zastąpi, ale mi pozwoliło zrezygnować z uruchamiania kina przy programach czy materiałach z yt :wink:

2. Kąty widzenia mam wrażenie, że są słabsze niż w tcl, dla mnie to oczywiście nie problem, ale jeżeli ktoś ogląda pod dużym kątem to może być niezadowolony.

3. Odbicia i refleksy mniejsze niż we wcześniejszym tcl, ale czy ich niema? Tego na pewno nie powiem :D

4. Obiło mi się o uszy, że tv miał problemy z płynnością, szczególnie tego nie zauważyłem, chociaż "płynny obraz" lepiej prezentował się na xh90. Bardzo dużo osób pisze o zjawisku Red Ghostingu, który minimalnie też zauważyłem w moim egzemplarzu, chociaż jest na tyle minimalny i na tyle rzadko się pojawia, że zauważam go dopiero jak się na tym skupię :cool:

PS: W załączniku dowód, że jednak ten telewizor posiadam xD


Podobno w najnowszej aktualizacji poprawili płynność ruchu i jest już zadowalająco, choć jak HX90 lepiej sobie radzi to cenna uwaga.


Jak z czernią i detalami w cieniach? To też podobno naprawiono.


No i jasność i HDR? Tu powinno być świetnie?
 

PanWhite

New member
Podobno w najnowszej aktualizacji poprawili płynność ruchu i jest już zadowalająco, choć jak HX90 lepiej sobie radzi to cenna uwaga.


Jak z czernią i detalami w cieniach? To też podobno naprawiono.


No i jasność i HDR? Tu powinno być świetnie?


HDR Naprawdę super :D


Czernie wypadają o wiele lepiej niż w xh90 (miałem okazję porównać), co do detali to po walce z ustawieniami obrazu mam wrażenie, że jest bardzo dobrze :D
 

robertokot25

New member
Odnośnie Hisense :
- jest efekt bandingu/DSE - szare pione pasy przy szybkich ruchach kamery na jednolitym tle?
- jak wygląda kwestia cloudingu - wolny jest od tego zjawiska?
- apki netflix i youtube odpalają się szybko np. w ciągu 10 sek? ogólnie system jest szybki? przeglądarka neta tez ok?
- wifi/bluetooth bez problemu?
- pilota posiada mikrofon i asystenta googla PL?
 
Ostatnia edycja:

mamil_km

New member
Też bym się chętnie więcej dowiedział o tym TV Hisense. Sam mocno rozważam jego zakup, tylko czy jest sens kupować hisense i do tego przystawkę Android tv czy lepiej dołożyć i kupić sony XH90 z androidem od razu.
 
Do góry