TCL 65C815 vs Hisense 65U8QF

PanWhite

New member
Cześć


Tak jak w temacie :D


Jakbyście wybrali, póki co z najbardziej zauważalnych różnic na + hisensa to jasność matrycy. Może ktoś ma doświadczenia z tv od hisensa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam niestety Hisense.
Ale znam bardzo dobrze TCL 65C815 i jest świetny model.
Ma w Polsce serwis, jest fabryka w Polsce, są bieżące update, ma na pewno lepsze multimedia.
I jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

kapustaadria

New member
No kiki raczej nie zawieszanie się netflixa jest nie do przyjęcia. Softy nie. Pomagają a serwis jest bezradny. Co. Tego że naprawia jedno jak skąpią drugie. Ja od 1,5 Msc mecze się z netflixem i na. Każdym sofcie po 20 min się wieszają filmy jest zamrażany obraz i klatkuje

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

PanWhite

New member
Nie znam niestety Hisense.
Ale znam bardzo dobrze TCL 65C815 i jest świetny model.
Ma w Polsce serwis, jest fabryka w Polsce, są bieżące update, ma na pewno lepsze multimedia.
I jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.


Nie licząc 100hz to praktycznie nie widzę różnic względem mojego ep680, więc przesiadka niebyła aż tak efektowna, a te 1000nitów jasność (jak to producent opisuje) może zrobić wrażenie. W przypadku smart to zawsze w ostateczności można dokupić mibox'a czy inne dzieła tego typu :D


Szkoda tylko, że dostępność Hisensa jest tak naprawdę w tylko jednej sieci sklepów
 

Mariobull23

New member
Cześć


Tak jak w temacie :D


Jakbyście wybrali, póki co z najbardziej zauważalnych różnic na + hisensa to jasność matrycy. Może ktoś ma doświadczenia z tv od hisensa?
Od jakiegoś czasu obserwuję Hisense i moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawy model.
Ma nie tylko 100 Hz matrycę ale i FALD 132 strefy w wersji 55 cali i 180 w wersji 65 cali.
Wg testów na portalach zagranicznych jasność w hdr wyciąga po a 1000 nitów ale gubi detale w czerniach i ma problem ze sportem.
Ich system to zamknięty vidaa u 4.0 - aplikacji podobno dużo nie ma ale jest stabilny.
Dźwięk podobno całkiem ok, belka jbl na dole czyli podobnie jak w tcl.
U nas ma je tylko jedna Sieć, szkoda gdyż nie są w ogóle promowane. Ceny ciągle na tym samym poziomie ale z drugiej strony całkiem spoko biorąc pod uwagę japońska konkurencję o podobnych parametrach [emoji6]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tcl ma znacznie większe możliwości, większy repertuar systemów.
Kupiło teraz fabryki LCD od Samsunga i będzie produkować matrycy od 2021 i dla LG i dla Samsunga.
 

Krzysiek4

New member
Kiki proszę nie wciskaj ludziom na siłę TCL i to jeszcze w swoim świętym programie, albo rób to tak żeby w oczy tak mocno nie biło... Trochę obiektywizmu i przyzwoitości.
 

PanWhite

New member
Tcl ma znacznie większe możliwości, większy repertuar systemów.
Kupiło teraz fabryki LCD od Samsunga i będzie produkować matrycy od 2021 i dla LG i dla Samsunga.


Tylko na czym polegają te znaczące różnice w porównaniu tych dwóch tv?
Jeżeli mówisz o smart to jego w każdej chwili można zastąpić przystawką bądź nawet konsolą (np. nadchodzącej generacji). Jakie są inne znaczące różnice wykluczając system? Chodzi o te, które realnie odczuję, bo fakty wykupienia fabryk nie wpływa na to, że będę miał większą radość z patrzenia na tv TCL :D
 

SDman

Banned
Nie znam niestety Hisense.
Ale znam bardzo dobrze TCL 65C815 i jest świetny model.

Tcl ma znacznie większe możliwości, większy repertuar systemów.

Tak, to nie przystoi @kiki, nie znam ale się odnoszę? Można jedynie powiedzieć o tych markach, że mają inne systemy, są z Chin i to tyle.
Hisense może być w wielu aspektach innych niż mnogość aplikacji lepszy od TCL`a

"Repertuar" nie systemów, a aplikacji na pewno jest większy w TCL, bo to Android.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z TCL - to świetny sprawdzony model.
To obecnie najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości - EISA Best BUY. Hisense się póki co nie załapuje.
 

PanWhite

New member
Zaryzykowałem i stałem się posiadaczem 65u8qf, póki co jestem naprawdę zadowolony. Oczywiście nie jest to telewizor idealny, ale stosunek cena jakość jest na wysokim poziomie :D
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gdybym miał wybierać miedzy TCL a Hisense , wybrał bym zdecydowanie Hisense !!!. TCL-a nawet za darmo bym nie chciał i bym nie wziął a zachwalanie tutaj przez innych użytkowników ( nie będę pisał kto ) to jest antyreklama a tak nie powinno być !!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam TCLa , świetny model.
TCL 55C815 np. został wybrany przez 52 niezależnych dziennikarzy z całego świata za najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości.
W klasie cenowej - nie tylko ten stanowią świetna alternatywę.
Jeśli ktoś będzie chciał oddać za darmo , chętnie przyjmiemy.
Testowaliśmy ten model i wypadł również bardzo dobrze.
Test jest na portalu.
Firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała Mini Ledy.
Teraz wszystkie inne firmy pójdą w ich ślady.
 

pawel_71

New member
Ciekawe ile TCL posmarowalo za taki werdykt, bo 55C815 wcale nie jest jakos specjalnie tani, a w normalnej cenie to jest juz dosc duzy wybor innych marek.
No i ciekawe jaki soft ci "dziennikarze" dostali do testow :)
 

Mariobull23

New member
Zaryzykowałem i stałem się posiadaczem 65u8qf, póki co jestem naprawdę zadowolony. Oczywiście nie jest to telewizor idealny, ale stosunek cena jakość jest na wysokim poziomie :D
Gratuluję! Chyba jesteś pierwszy na forum więc teraz pora napisać jakieś małe podsumowanie [emoji23]
Jak pisałem wczesniej śledzę ten model ale chętnie poznam opinie rodaka [emoji106]
Najbardziej ciekawią mnie kwestie:
- czy dźwięk jest dobry?
- jak wyglądają kąty widzenia?
- jak odbicia - czy widzisz refleksy i odbicia w tv?
- podobno ma problemy z ruchem, sportem?

Pozdrawiam i czekam na relację!

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 
Do góry