Tcl 55x815 informacje..

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wygląda na to, że polityka poszczególnych firm w implementacji telewizorów, nakazuje zastępować telewizory z matrycami LED 100Hz matrycami OLED...

Moje zdanie jest inne iż w wyższym modelu tak jak tutaj jest mowa o 55X815 powinna być zastosowana matryca 120 Hz , Tv był by droższy ale był by wart tej ceny ale niestety podejście TCL do takiego marketingu to dla mnie jest żałosne podejście - takie jest moje zdanie .

Philips w nowych modelach serii 8 ( 8804 ) - panele 60 Hz , a poprzednie model serii 8 ( 8303 ) panel 120Hz , Już 120 Hz zaczynają się dopiero od modeli serii 9 ( 9104)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Moje zdanie jest inne iż w wyższym modelu tak jak tutaj jest mowa o 55X815 powinna być zastosowana matryca 120 Hz , Tv był by droższy ale był by wart tej ceny ale niestety podejście TCL do takiego marketingu to dla mnie jest żałosne podejście - takie jest moje zdanie .



Philips w nowych modelach serii 8 ( 8804 ) - panele 60 Hz , a poprzednie model serii 8 ( 8303 ) panel 120Hz , Już 120 Hz zaczynają się dopiero od modeli serii 9 ( 9104)
Wyjaśnij proszę po co te wyższe Hz?
Tylko proszę o wyjaśnienie w odniesieniu do tego co widzi ludzkie oko.

Moim zdaniem ma być dobry obraz. I o ile w zakresie parametrów zauważalnych dla oka można korzystać ze wskaźników technicznych/pomiarowych. Oko ludzkie już przy 25Hz widzi obraz jak płynny. 50 to już z dużym zapasem.
Kiedyś było gorzej bo na LCD zostawały jakby powidoki i wysokie częstotliwości odświeżania minimalizowaniu ten efekt.
Nowoczesne panel LCD mają to mocno poprawione i wysokie częstotliwości odświeżania stają się zbędne.

Niemniej chętnie się dowiem po co w dzisiejszych czasach 120Hz. Czy masz jakieś materiały nagrane w 120Hz?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wyjaśnij proszę po co te wyższe Hz?
Tylko proszę o wyjaśnienie w odniesieniu do tego co widzi ludzkie oko.

Moim zdaniem ma być dobry obraz. I o ile w zakresie parametrów zauważalnych dla oka można korzystać ze wskaźników technicznych/pomiarowych. Oko ludzkie już przy 25Hz widzi obraz jak płynny. 50 to już z dużym zapasem.
Kiedyś było gorzej bo na LCD zostawały jakby powidoki i wysokie częstotliwości odświeżania minimalizowaniu ten efekt.
Nowoczesne panel LCD mają to mocno poprawione i wysokie częstotliwości odświeżania stają się zbędne.

Niemniej chętnie się dowiem po co w dzisiejszych czasach 120Hz. Czy masz jakieś materiały nagrane w 120Hz?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ja widzę że nie masz pojęcia po co są matryce produkowane i wstawiane do tv 120 Hz !!!
Postaw se tv np Philipsa 55 calowego z panelem 120 Hz i obok postaw też model Philipsa 55 calowy z panelem 60 Hz i włącz na obu tv ten sam kanał np piłkę nożną - mecz na żywo i porównaj sobie obraz jego płynność , smużenie itp
I wtedy odpisz co zauważyłeś ? bo widzę że nie piszesz na temat .

Albo jeszcze większy model np 65 calowy jeden producent tv 120 Hz kontra tv 60 Hz
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Ja widzę że nie masz pojęcia po co są matryce produkowane i wstawiane do tv 120 Hz !!!
Postaw se tv np Philipsa 55 calowego z panelem 120 Hz i obok postaw też model Philipsa 55 calowy z panelem 60 Hz i włącz na obu tv ten sam kanał np piłkę nożną - mecz na żywo i porównaj sobie obraz jego płynność , smużenie itp
I wtedy odpisz co zauważyłeś ? bo widzę że nie piszesz na temat .

Albo jeszcze większy model np 65 calowy jeden producent tv 120 Hz kontra tv 60 Hz
A to wyjasniles.

Postaw kiepski 120Hz obok dobrego 50Hz i co?
Matryca ma dobrze pracować a Hz są tylko wskaźnikiem marketingu

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
78185266_2694159600645814_5387564589070155776_n.jpg


78831824_2694159773979130_1871834845965975552_n.jpg
 

firefl

Active member
Bez reklam
I dalej nic nie kumasz na czym polega i o co chodzi ?? Są i tacy ludzie ....
Wiesz co to jest panel natywny ?

No nie kumam i dlatego pytam... A swoimi odpowiedzami próbujesz kpić ze mnie niż wyjaśniać. Sprawiasz mi przykrość.

Moja odpowiedź na zalecenie "Postaw se [...] i porównaj...":
Oglądałem różne telewizory i często widzę różnice nie zauważam związku z Hz.
Wśród tv 50Hz są bardzo dobre a wśród 120Hz są słabe.
Wśród 120Hz są bardzo dobre a wśród 50Hz są słabe.
I niestety nic dla mnie nie wynika

Liczyłem na więcej konkretów niż zdziwienie, że nie rozumiem. Przecież dlatego pytam bo tego nie rozumiem - po co 120Hz. Jakbym kumał to bym nie pytał. A niestety nie postarałeś się wyjaśnić.

Zaciekawiło mnie też co to to jest "panel natywny".
Napisz proszę. Chętnie nauczę się czegoś nowego.
 

bielikk

New member
Bez reklam
No nie kumam i dlatego pytam... A swoimi odpowiedzami próbujesz kpić ze mnie niż wyjaśniać. Sprawiasz mi przykrość.

Moja odpowiedź na zalecenie "Postaw se [...] i porównaj...":
Oglądałem różne telewizory i często widzę różnice nie zauważam związku z Hz.
Wśród tv 50Hz są bardzo dobre a wśród 120Hz są słabe.
Wśród 120Hz są bardzo dobre a wśród 50Hz są słabe.
I niestety nic dla mnie nie wynika

Liczyłem na więcej konkretów niż zdziwienie, że nie rozumiem. Przecież dlatego pytam bo tego nie rozumiem - po co 120Hz. Jakbym kumał to bym nie pytał. A niestety nie postarałeś się wyjaśnić.

Zaciekawiło mnie też co to to jest "panel natywny".
Napisz proszę. Chętnie nauczę się czegoś nowego.

firefl - po to montowane są w TV matryce 120Hz aby obraz ze scenami dynamicznymi, sport, film akcji ale nie tylko, był płynny podczas odtwarzania. Tv z matrycami 120Hz to praktycznie TV Premium, montuje się w nich lepsze procesory (wydajniejsze) do obróbki obrazu ... . I sprawdź sobie ten sam materiał np: mecz na TV z matrycą 50 HZ a 120 HZ (jak pisze kolega wcześniej)- oczywiście należy włączyć "upłynniacze" nawet w tv 120 HZ, bo może okazać się, że 50Hz z upłynniaczami daje płynniejszy obraz niż 120 Hz bez włączonych upłynniaczy. Prosty przykład na podstawie obrazu w Philips 49PUS8303 (matryca 120Hz) - przy ustawieniach "film" dla mnie obraz w tym tv nie jest akceptowalny, natomiast ustawiając go "pod siebie" wykorzystując upłynniacze" obraz jest super - obraz w ruchu jest ostry, nie smuży, "nie przycina" ... . Natomiast jeżeli ty nie widzisz różnicy patrząc na ekran 50Hz a 120Hz, to kupuj ten tańszy bo szkoda abyś wydawał kasę na coś czego nie widzisz. Ja widzę różnicę w obrazie między 50 a 120Hz w tv już od 32 cali, a im większa przekątna obrazu to ta różnica jest jeszcze większa. Ja osobiście namawiam na kupno tv 100 -120Hz, nigdy nie kupiłbym tv 50 Hz.:)
 
Do góry