TCL 55S7906 czyli czai się tygrys z Azji - test otwarty.

sloik123

New member
Witam wybór mój padł na tv jak w temacie. Dziś przyszedł i po pierwszych obserwacjach jestem zadowolony ale mam mały problem i pytanie. TV jest 4K a gdy próbowałem włączyć filmik na YouTube w ten rozdzielczości to wyświetla max w HD. Co jest nie tak??
 

sloik123

New member
Ale jak to? TV 4k i nie można oglądać nic 4K? Jestem w tych sprawach blady jak ściana więc jak możecie mi wytłumaczyć co jest grane to będzie super. W jaki sposób mogę obejrzeć coś w 4K na tym TV
 

mafia35

New member
Bez reklam
Sygnał z sat, ewentualnie z zewnętrznego dysku, odtwarzacz płyt 4k... Poniekąd to wina YT, że taki kodek wybrała zamiast HEVC...
 

Slay75

New member
Spróbujcie w tym modelu włączyć tryb nagrywania na dysk USB, bo widzę, że w oficjalnej specyfikacji nagrywania na USB nie ma.
Menu Obraz -> Kontrast -> wpisujemy 1950 -> Param Setting -> TAP -> zmieniamy z OFF na ON.
Po ukrytym menu poruszamy się strzałkami, cofamy się przyciskiem "Back" lub "strzałka powrotu" Po aktywowaniu funkcji nagrywania na dysku tworzy nam się katalog "PVR", niestety plik utworzone w tym katalogu odtworzymy tylko na naszym TV, na laptopie nie da rady, są zabezpieczone. Oprócz nagrywania możemy sobie ustawić datę, godzinę, kanał i czas nagrywania.
W innym wątku dodałem zdjęcia.
HDforum > Video > LCD > Thomson > 55UA7706 wada matrycy czy błąd ustawień?
 

christoff.w

Banned
Hej!

Gdy mieszkałem w USA posiadałem model TCL 680x. (firma TCL jest bardzo popularna w USA swoją drogą). Z uwagi na fakt, iż obraz w nim był jak przysłowiowa "żyleta" to po przyjeździe do PL stwierdziłem, że kupujemy też telewizor tej firmy, z tym, że chciałem kupić model 780x. Oczywiście ceny w PL wyższe niż w USA. Okazało się, że w tym roku firma wypuściła model 790x. Szkoda, że z podświetleniem krawędziowym a nie direct, ale za to lekki i cienki oraz w pożądanej przeze mnie stylistyce. Wybór padł więc na najnowszy model w rozmiarze 55". Tak się akurat złożyło, że pewna sieć obniżyła ceny na TV i akurat ten model przeceniono do ok 2400 zł. Oczywiście kupiłem. W tej cenie telewizor nie ma sobie równych.

Wrażenia - obraz - świetny (w sumie po to kupuje sie TV? żeby oglądać?). Dźwięk - wystarczający do oglądania TV/Y2Be/Netflixa. Zauważyłem że w PL nie pobierane są dane HbbTv do programów (mam tv cablową w UPC z modułem CI+).
Obraz w TV jest zdecydowanie lepszy bezpośrednio z kablówki niż był wyświetlany za pośrednictwem zewnętrznego dekodera i kabla HDMI. Pojawiły się też dodatkowe wersje językowe niektórych programów, jak również dodatkowe ścieżki dźwiękowe np. DS 5.1.
Nie wiem czemu ktoś wprowadza Was w błąd ale zarówno Y2Be jak i Netflix odtwarzają u mnie filmy w 4k.
TV chodzi płynnie, pierwsze logowanie się do danego kanału via moduł CI+ trwało długo, teraz jest ok.
Fajną sprawą jest podgląd 9 kanałów, który otrzymujemy po naciśnięciu "menu". Nie korzystam z przeglądarki w telewizorze (po to mam telefon/tablet/laptop/desktop).
Nie zauważyłem "smużenia" czy "klatkowania" obrazu podczas oglądania sportów motorowych. Nic nie ustawiałem. Po prostu podłączyłem kablówkę.
Oprogramowanie zgłasza, że jest najnowsze.

Technik z UPC, który wymieniał dekoder na kartę CI+ był pod wrażeniem obrazu, tak samo sąsiad, który zakupił ostatnio TV koreańskiego producenta. Większym szokiem było dla nich, gdy usłyszeli ile ten TV kosztował.

Zauważyłem też parę błędów :
- brak polskich znaków w EPG
- niepotrzebnie przeskakuje na kolejne kanały podczas przeszukiwania EPG
- brak możliwości nagrywania na pendrive programów kablowej telewizji cyfrowej
- błędnie przypisuje częstotliwość UPC w Polsce przy korzystaniu z modułu CI+ (przy strojeniu kanałów zamiast UPC należy wybrać "INNE" i wprowadzić parametry sieci ręcznie)


Mam też pytanie - gdzie są w nim otwory na wieszak? Dwa widzę - są zlokalizowane na ok 1/4 wysokości od dołu, ale gdzie są dwa pozostałe? Czy to te 2 powyżej, w które są obecnie wkręcone jakieś wkręty krzyżakowe? Jeśli tak to z pomiaru wyszło mi, że jest to standard Vesa 200x200...? Może ktoś jakieś zdjęcie podesłać abym nie popsuł niczego?
TV przyjechał do mnie w oryginalnym opakowaniu.

W sumie TV waży niewiele (16 kg) więc i uchwyt może być do mniejszego TV (chyba?) Polecacie jakiś - potrzebuje mieć możliwość obracania go o prawie 90 stopni więc i ramię od ściany musi zapewniać możliwość osiągnięcie odległości od ściany o ok 50 cm. Wieszak musi też zapewniać możliwość odchyłu wokół osi poziomej o min 12-15 stopni.

pozdrawiam

ps. Jeśli będziecie uzyskiwać nowe oprogramowanie dla tych TV to ja się podłączam do odbiorców. :)
To możliwe żeby z karty ci+ była lepsza jakość? Zastanawiam się na wymianą w polsacie choć dekoder mam nowy evobox no i po jednym kablu z tym konwerterem unicable gdzie można nagrywać trzy programy na raz i oglądać co się chce. Pewnie z ci+ już nie będzie takiej możliwości...(?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - dam Ci kontakt i kolega Ci sprawdzi od ręki.
Bo nie pamiętam.
Jak będziesz niebieski to masz specjalną cenę z kalibracją.
 

grequ22

New member
Witam,
Rodzice używają modelu u55s7906. Dziś wymienili dekoder Vectry na moduł CI. Kanały się wyszukały lecz nie mam nad nimi kontroli, tzn. wyszukane kanały są posegregowane wg alfabetu co jest strasznie irytujące i nie mogę tego zmienić. W drugim tv philipsa 32cale 4 letnim kanały się wyszukały i są wg listy kablówki, jakby normalnie dekoder był podłączony.
Czy ktoś używa modułu i poradził sobie?
 

mygen

New member
Ustaw sobie kraj wyszukiwania na Finlandia i wyszukaj. Ja tak samo miałem 50S7806. Jest zgodnie z tym co daje kablówka tj. LCN.
 

grequ22

New member
Dzięki za info, lecz dalej jest tak samo. Wykasowałem listę kanałów, ustawiłem na Finlandię, wyszukałem kanały i dalej są wg alfabet zaczynając sie od 1, zamiast np 101. Różnica to taka, że kanały ustawiły się standardowo z językiem angielskim.
 

mygen

New member
U mnie wyszukało tak jak nadaje nadawca. Ja mam Multimedie. Numeracja jest od 1 i nie przeszkadza mi to.

Jak dam na Polska to mam taki efekt jak Ty. Ustawia alfabetycznie. Może potestuj z innym krajem?
 

Slyman

New member
Ciekawy ten TV. Ładny wygląd, czy on jest bez androida? Powiem szczerze że TV firmy TCL ładnie wyglądają i nawet nieźle grają z tego co widziałem w sklepach, ale system android mnie odrzuca. 55S7906 jest akurat MM za 2899zł, ale z ekspozycji.
 
Do góry