TCL 55S7906 czyli czai się tygrys z Azji - test otwarty.

piteron

Active member
Bez reklam
Dokladnie o 2200 gorszy. Warto wziąć pod uwage ze taka różnica to jest sporo. Niektore modele maja tylko 2200 a niektóre jeszcze mniej. Co do plynnosci to poczytaj ten temat

Wysłane z mojego SM-N910C
 

Morasoo

New member
Wczoraj miałem okazję pooglądać i potestować telewizor TCLa. Podpiąłem dysk z filmami, żeby zobaczyć czy wszystko gra (nic wymagającego, wszystkie filmy działają na starym LG 42 LA620S) i tak jak chciałem zakupić TCL 79 tak teraz mam duże wątpliwości:
1. Problemy ze ścieżką dzwiękową - otrzymywałem komunikat, że jest nieobsługiwany format i dzwięk się nie odtwarzał (0 problemów na starym LG).
2. Napisy - czasami się nie chciały wczytać. Jak się wczytały to były w kolorze żółym. Może nie wszystkich to interesuje, jednak skoro dają taki kolor to powinni dać możliwość ich zmiany.
3. Mało funkcji konfiguracji - chodzi mi również o napisy. W LG jest bardzo przydatna funkcja synchronizacji napisów, która daje możliwość ich opóźniania lub przyśpieszania. Kiedy film ma źle zsynchronizowane napisy to ta funkcja jest jak zbawienie.
4. Smart chodzi wolno
5. Obraz, płynność obrazu naprawdę robi dobre wrażenie za te pieniądze.

Nie wiem, czy coś da się zrobić z tymi szczegółami, które opisałem?
 

Frogi_71

New member
Samsung dla modelu 65H6400 na swojej stronie nie podaje parametrów kontrastu jak i bardzo wielu innych istotnych parametrów. Znalazłem w necie, że dla modelu 55" kontrast był rzędu 4500:1, po kalibracji 6000:1 ale matryce charakteryzuje zauważalny clouding. W 2014 roku w modelu 65" instalowali matryce 65L1AF0V produkcji AU Optronics Tajwan (Chiny) czyli nie Samsung. Na panelook nie mogę znaleźć jej parametrów, ma na pewno 100Hz natywnie. Tan Samsung to już stary model i mogą ładować inne matryce. W menu serwisowym można odczytać jej typ.

Samsung na pewno będzie miał ładniejszego pilota niż TCL.
Jak jesteś zainteresowany tym Samsungiem to musisz sam zobaczyć czy ci odpowiada.

Co do wypowiedzi kol. Piterona, to po lekturze wielu wątków mam odczucie, że nie są zbyt obiektywne.
IHMO za wiele telewizorów Samsung posiadał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Frogi 71 - masz rację, to nie są obiektywne oceny.
Ma prawo je pisać ale nie uwzględnia klasy cenowej i wszystko porównuje do modeli za 15.000 zł . A tak się nie da.
Ludzie mają 3 tyś zł i też chcą się cieszyć z jakości w tej klasie.
I tak jak napisał Morasoo - w klasie cenowej to dobry telewizor.
 

Morasoo

New member
A powiedzcie mi, czy cos sie da zrobic z tymi napisami/synchronizacja, czy tez z formatami dzwieku? Moze jakis update oprogramowania zalatwia sprawe?
 

mygen

New member
Ja też jestem rozczarowany problemem z napisami. Głównie do oglądania filmów i seriali mi to potrzebne i jest lipa straszna. Nie czyta w ogóle napisów z dysku sieciowego. Teraz nawet bawię się w muksowanie napisów w film i nawet tego nie czyta. Napisy są tylko czytane z usb (pendrive, dysk usb) i to do tego np. w przypadku serialu każdy odcinek musi być w osobnym katalogu bo inaczej masz kilka odcinków a on czyta tylko napisy od jednego odcinaka do wszystkich - porażka. Dodatkowo brak opcji regulacji wielkości czy też koloru czcionki lub +/- czasu synchornizacji jak mam w starym Samsungu.
Jeśli żadna poprawka softowa tego nie zmieni to lipa na maksa będzie.
 

maciopa

Member
Hej,

prosze o podpowiedź - w jaki sposób mogę przekonać telewizor do nagrywania programów, względnie do ich "pauzowania" czyli jak mogę spowodować timeshift?
 
Do góry