TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

krol44

New member
Chodzi mi o odpuszczenie zakupu na portalach aukcyjnych. 55ec780 jak najbardziej polecam , mam i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Jesli chodzi o przycinaniu obrazu to
- obraz przycina/laguje na youtube 4k (chociazby na slynnej Costa Rice)
- obraz przycina/lagujena HBO go po polaczeniu przez chromecast (aplikacja HBO go na telefonie)
- obraz czasami przycina/lagujena HBO go z aplikacji na telewizorze
- obraz przycina/lagujena Canal+ po polaczeniu przez chromecast (aplikacja Canal+ na telefonie)
- obraz czasami przycina/laguje na Canal + z aplikacji na telewizorze

Netflixa nie uruchamialem. Proby wykonane na kilku oprogramowaniach.

Ostatnio z jakiegos powodu TV przy wylaczaniu pyta sie o potwierdzenie.
Szybkie uruchomianie (przy wlaczonej opcji) rowniez czasami przestaje dzialac....
 

krol44

New member
Przy wyłączaniu pyta o potwierdzenie jak za długo klawisz przytrzymasz. Żadnego przycinania z twojego postu nie doświadczyłem.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

krol44

New member
A w jakim celu mam puszczać HBO z telefonu skoro mam to w telewizorze? Na siłę sobie problemów szukać?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Ogladanie przy pomocy chromecasta nie polega na ciaglym przesylaniu sygnalu z telefonu. Sygnal jest tylko inicjowany z poziomu smartfona ktorego mozna uzywac jako multimedialnego pilota w danej aplikacji. Latwiej jest wyszukac film na telefonie i wyslac sygnal do tv. Potem mozna nawet wylaczyc telefon a material bedzie nadal odtwarzany na telewizorze. To nie jest szukanie problemow. Moj 5 letni Philips radzi sobie z takim rozwiazaniem bez zadnych przyciec...
 

krol44

New member
Tak sobie tłumacz. Wszystko mam w telewizorze telefonu nawet tykać nie muszę. Ale taki twój wybór ja to szanuję nie pisz tylko że telewizor do dupy jak nie potrafisz nawet na nim filmu wyszukać i telefon ci do tego potrzebny.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

pawel2607

New member
Filmm potrafie wyszukac na TV... Skoro telewizor wyposazono w rozne funkcjie to powinny one dzialac jak nalezy.

Jestem tego samego zdania, skoro producent sprzedaje nam jakieś funkcje razem z TV to powinny one działać i kropka.
Skoro TV sobie z nimi nie radzi to warto o tym mówić otwarcie i nie negować takich opinii. Ja w domu używam chromcasta od google zarówno Audio jak i wersję TV 3.0 i jestem do tej technologii przyzwyczajony i dobrze mi się z niej korzysta. Wiedząc o tym że ten TV sobie z tą funkcjonalnością nie radzi jest dla mnie ważne.

Odczuwam wrażenie że jak ktoś już zakupi jakiś TV to będzie go bronił wszystkimi siłami i nie chcę dostrzegać w nim wad. A na forum nie o to chyba chodzi, aby ubarwiać rzeczywistość. Jak coś jest do bani to rozmawiajmy o tym. Tak aby inni którzy nie dokonali jeszcze zakupu mieli jak najwięcej informacji o danym sprzęcie.

Dodam że 65EC780 już prawie zakupiłem pozostało mi go odebrać ze sklepu i zostawić cenne cebuliony. Ale mam cały czas dylemat.

Pozdro.
 

andyd970

Member
To go nie kupuj bo Chromecast będzie ci działał źle i parę innych rzeczy.Kup telewizor z wyższej półki i będziesz zadowolony ,po co kupować tv z niedoróbkami ?
 

krol44

New member
Kolego nie słuchaj głupot bierz ec780 jeżeli kupowałeś przez neta to najwyżej oddasz. Myślę jednak, że zostanie .

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

andyd970

Member
@krol44 mój wpis to była ironia:):):)sam mam model 65ec780 i co do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń , wiadomo że są jakieś błędy w sofcie ale idzie to przezyc dla mnie najważniejszy jest Netflix i Amazon a to na sofcie v348 działa bardzo dobrze do innych spraw posiadam dodatkowo boxa na androidzie i jest ok.Jak ktoś ma problem z przepalenia mi w HDR to na ruskim forum zalecają ustawiać sobie obraz na profilu sport , sprawdzałem i to działa.
 
Ostatnia edycja:

pawel2607

New member
Dobra, jadę dzisiaj po TV. Napiszę za jakiś czas jak się sprawdza i czy jestem zadowolony. Z tym zwrotem to nie wiem czy będę mógł go oddać bo zamówienie co prawda przez internet ale z odbiorem stacjonarnym w sklepie.
Dziękuje wam za pomoc i do usłyszenia niebawem.
 
Do góry