TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

WuMike

New member
Bez reklam
Pamietajmy, że ludzi "skrzywionych" w branży video, a już w szczególności audiofilów jest słownej kilka procent ogółu klienteli. Reszty nie obchodzi liczba bitów, % pokrycia DCI czy Rec.2020, ANSI kontrast, czy zmierzona rozdzielczość obrazu w ruchu tak bardzo, jak tej wąskiej grupy - z rożnych względów.

Stąd jest tylko garstka ludzi, która czyta naprawdę niewielką liczbę portali ze specjalistycznymi testami i wyrywa sobie włosy z głowy szukając najlepszego kompromisu, przez pryzmat portfela.

Reszta kupi, bo jest ładny, świeci fajnie i jasno w sklepie, plus ma androida, przykladowo, albo ambilight, ciekawy gadżet aczkolwiek maskujący zarazem wadę matryc IPS - średnią czerń. Cóż, tak to już wygląda, jeden potrzebuje to, a drugiego odchodzi co innego.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Za psie pieniądze nigdy nie można spodziewać się rewelacji i mega jakości obrazu. Jeśli ktoś wierzy w tą jakość, to albo ma mizerne wymagania albo jest skrajnie naiwny :)
 

lycone

Banned
Nie da się oceniać TV relatywnie do każdej wymyślonej klasy cenowej, bo w testach wyszłoby kompletne pomieszanie. Musi byc jakaś skala bezwzględna, załóżmy 9.5/10 dostaje OLED Panasonic, 9.2/10 ten od LG, 9/10 DX900, 8.2/10 DX750 & PUS8601, a 7.0 TCL7806. Inaczej po prostu się nie da.

Co jest jednak przy takiej ocenie ważne, to testy parametryczne, pomiary i cyfry, a nie ludzkie oko i przekonanie. To do kupującego należy wybór ostatecznie i on ocenia, ale wybór na pewno ułatwią mu właśnie syntetyczne testy. Wtedy, przed zakupem porównuje się jedynie modele z podobnej klasy cenowej oraz te o podobnych wynikach. Przecież model X jednej firmy, kosztujący 75% ceny Y ekranu od konkurencji wcale nie musi być gorszy od tego Y, ale to trzeba po prostu zmierzyć.

Fajnie pokazuje to portal rtings.com, przykładowo.
Nic dodać, nic ująć. Ale odpowiedzią kiki będzie pewnie coś w stylu "jak wierzysz w cyferki to Twój problem". Dla niego ważniejsze są opinie klientów. Gość kupił telewizor z kontrastem 2000:1 i ma mega czerń i jest bardzo zadowolony. Wystarczy jednak, że u znajomego zobaczy OLEDa i ciekawe czy dalej będzie twierdził to samo ;) Większość tych "bardzo zadowolonych" nazwałbym raczej laikami nieuświadomionymi, którzy nie mieli porównania do czegoś lepszego.

Dobrze widzieć, że coraz więcej osób reaguje w ten sposób i nie da sobie mydlić oczu "bardzo zadowolonymi" użytkownikami. Przykład mamy w tym teście gdzie telewizor kuleje w płynności obrazu a i tak dostaje 8/10 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzisiejsze kolejne podziękowanie:

Dzięki. Bałem się, że ten TCL nie da rady. Sharp padł bo piorun przywalił w linię. Czytałem wpisy wcześniej na temat tego TCLa. Naprawdę to się bałem bo nie znam firmy. Ale Ci co piszą chyba go nigdy nie oglądali. Ja w każdym razie dziękuję i będę polecał innym."
 

redkca

New member
Witam , poproszę o najnowsze oprogramowanie do tego tv 58 cali

Testowałem ten tv chwilę i zauważyłem że podczas próby odtworzenia filmu 4k mkv telewizor się zawiesza trzeba wyjąć pendrive i po jakiś 5 sekundach sie odwiedza. Podczas oglądania piłki nożnej piłka łapie jakieś artefakty jest niedokładna występuje smażenie jakby to była matryca 60hz. Też tak macie? Nowy Soft to poprawia?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam jeszcze odpowiedzi ale są ciągłe święta, więc chyba wszyscy w Polsce mają wolne...
 

lycone

Banned
Dzisiejsze kolejne podziękowanie:

Dzięki. Bałem się, że ten TCL nie da rady. Sharp padł bo piorun przywalił w linię. Czytałem wpisy wcześniej na temat tego TCLa. Naprawdę to się bałem bo nie znam firmy. Ale Ci co piszą chyba go nigdy nie oglądali. Ja w każdym razie dziękuję i będę polecał innym."
Ja też dostałem dzisiaj maila od znajomego:
"Liczyłem na to, że ten TCL da radę, bo czytałem wpisy na temat tego TV. Niestety płynność obrazu jest tragiczna, pilot prawdziwie chiński w negatywnym tego słowa znaczeniu. Smart działa bardzo powoli i przycina. Nigdy więcej chińczyków. Nie polecę go nikomu."

Ten sam poziom rzetelności oceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, nie obsługuje.
Flasha nie obsługują obecnie żadne modele 2016 stricte.
Możesz uzyskać to z poziomu modeli telewizorów Philipsa bądź Sony z Androidem, z aplikacji KODI wgrywając odpowiednie wtyczki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, nie obsługuje.
Flasha nie obsługują obecnie żadne modele 2016 stricte.
Możesz uzyskać to z poziomu modeli telewizorów Philipsa bądź Sony z Androidem, z aplikacji KODI wgrywając odpowiednie wtyczki.
 
Do góry