TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

klonxxx

Banned
Ten model TCL mimo matrycy 100Hz nie posiada żadnego oprogramowanie typu uplynniacze, dlatego obraz w ruchu kuleje. Sama matryca 100Hz, nic nie da jeśli nie ma dobrego oprogramowanie sterującego praca . Jest sporo opini na temat kiepskiej płynności obrazów w ruchu w tym modelu. Co do aktualizacji to pewnie już nie będzie bo TCL wprowadził androida. Nawet nowszy 7906 już został bez aktualizacji.
 

mygen

Member
Kiki pisałem wielokrotnie. Przede wszystkim tego, że nie czyta napisów z dysku sieciowego. Nie po to go kupiłem, żeby kopiować na dysk USB bo tylko tak je czyta. Kolejna sprawa to jak masz wrzuconych np. 5 odcinków serialu z napisami na dysku USB w jednym katalogu to nie ważne, który odcinek odpalasz on zaciąga napisy ciągle z pierwszego pliku. Trzeba każdy odcinek mieć w osobnym katalogu! Przecież to jakaś paranoja.
Następna rzecz to EPG. Nie da się przewijać w bok, żeby zobaczyć co jest dalej bo od razu wraca do tego co jest teraz. Do niczego takie EPG.
Kolejne, żeby nie było efektu teatru to trzeba mieć włączony tryb gry ale to dobrze wiesz.
Po włączeniu tv nie można od razu np. ściszyć, przełączyć. Generalnie nic bo musi minąć kilkanaście sekund zanim można cokolwiek zrobić.
Jak sie ma podłączony dysk USB to po każdym włączeniu wyświetla z boku pasek o jego wykryciu. Po co? Strasznie to wkurzające, jakby raz nie mogło.

Mam nadzieję, że to Ci wystarczy bo jeszcze kilka rzeczy bym wylistował. O Smart Tv to już nawet nie wspominam.
 

krepel

Member
Witam, jest jakaś szansa na odpowiedź w sprawie oprogramowania, aplikacji TVN PLAYER i innych powyższych zadanych przez użytkowników tego modelu...? już kilka dni minęło od środy.
Pozdrawiam i życzę wszystkim zainteresowanym Zdrowych Spokojnych Świąt.
 

lorak86

New member
jakim cudem przez ponad miesiąc nikt nie odpowiedział co z softem?
Taki problem?
Jak ma nie być już update to powiedźcie i tyle, a nie ludzie czekają jak na zbawienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pracowali nad Androidem 7,0.
Android już naprawiony, nie zawracałem im gitary.
Więc dopytam w poniedziałek .
 

encre

New member
Pracowali nad Androidem 7,0.
Android już naprawiony, nie zawracałem im gitary.
Więc dopytam w poniedziałek .

Udało się coś ustalić? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Osobiście jestem trochę rozczarowany postawą TCL. W zasadzie całkiem nowy sprzęt, a aktualizacji brak, aplikacje znikają, a te które są, działają słabo... Wygląda trochę tak, jakby mieli gdzieś nabytych już klientów.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry