TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

Dokładnie, tez mi się tak wydaje że teraz w chinach produkuje każdy producent czy to Samsung czy sony jeden tylko logo z przodu inne. A jeżeli TV świeci dobrze i jest o połowę tańszy to czy jest sens przepłacać. Poczytajcie problemy z gwarancją Samsung, w sony podobno też różnie. Więc może warto przemyśleć. Widziałem tego TCL i wygląda to fajnie, fakt bez kalibracji i bez nowego softu, wczoraj oglądałem Samsunga JU7000 i jakos mnie nie ujął a cena jakby nie było dwa klocki większa.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Maxen84: dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Znacznie podnosi poziom forum ;)
Co do podwarszawskich miejscowosci to fakt. Ludziki na hulajnogach opanowaly ten rejon...
 

lavgz

New member
Ma ktoś TCLa 58' po kalibracji? Nieskalibrowany wiszący w MM wygląda bardzo dobrze, jak wrażenia z skalibrowanym w domowym zaciszu?
 

olo21

New member
A jak oceniacie skalowanie sygnału HD do 4k? Nie powoduje to jakichś zniekształceń, sport ogląda się przyjemnie, trawa jest trawą a nie zielonym plackiem?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Właśnie wracam z mm. Widziałem tam zakrzywionego TCLa za 8k zł. Powiem szczerze, że wygląda całkiem nieźle ale... Już dawno nie widziałem takiego DSE i gubienia szczegółów. Obok stał Sony W8xxC i na nim obraz miał o wiele więcej szczegołow...
 

krepel

Member
Witam! słychać coś na temat nowszego oprogramowania do naszych TCL 50s7806 podobno miało się coś na dniach "wykluć" :)
 

PLEN3

New member
Witam. Proszę o radę zastanawiałem sie nad kupnem telewizora miedzy samsung 55j6200 a LG55CALI 652V ale zachwalacie TLC58S7806. Proszę o porade zakupu telewizora. Nadmieniam że nie musi być 4k. Telewizor oglądam z około 4metrów.Telewizor przeważnie do oglądania meczów piłki nożnej i filmów z platformy nc+, ponieważ do grania na xbox parę dni temu zakupiłem inny telewizor.
 

rwojt

New member
Moim zdaniem dwa najpoważniejsze problemy, które muszą być poprawione przez nowy soft to:
1. Umożliwienie odtwarzania filmów z dźwiękiem DTS. W innym wątku wyczytałem, że Thomsony cierpią na podobną przypadłość, więc coś jest na rzeczy.
2. Poprawa działania łączenia się z NAS. U mnie powoduje po chwili totalną zwiechę.
Mam więc apel do użytkowników o pisanie do TCL w tych sprawach. Ja już napisałem i jakoby przekazali dalej.
 

mgolab

New member
Czy ktos wie jak ten TCL sprawdza sie w nasloczenionym salonie ? Nie mam okna padajacego na ekran ale czy radzi sobie tak dobrze jak Sony ?
 

krepel

Member
Ja podobnie mam światło padające z boku i mogę stwierdzić iż nie ma bardzo dokuczliwych odbić, oczywiści przy ciemnych scenach widać odbicia pokoju ale są dobrze stłumione i nie dokuczliwe.

Pytanie do użytkowników jakich ustawień obrazu używacie - własnych czyli użytkownika czy raczej którychś z firmowych ( film, stadion itp.) czy zauważyliście może mrugania matrycy (całej powierzchni) na trybach dedykowanych przez producenta?
Używa ktoś tego tv z modułem CI - ja tak VECTRA i czasami (średnio raz w tygodniu ) ma problem z zakodowaniem programów cyfrowych...
Czekam na wasze spostrzeżenia.
 
Do góry