TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mamir

New member
Tak jak koledzy wczesniej pisali prawdziwa kalibracja to osobiscie u klienta w domu.Mi raczej chodzilo o to ,zeby ktos wrzucil takie ustawienia .Moglbym sobie wtedy sprawdzi jakby to u mnie wygladalo.To oczywiscie moze pogorszyc obraz ,ale tak z czystej ciekawosci pomajstrowalbym w ustawieniach :).
 

mafia35

New member
Bez reklam
Powinno wisieć za darmo ?
Ale to możesz właśnie zrobić.
To zrób proszę zamów kalibrację do domu, zapłać 400 zł + koszty dojazdu i wrzuć za darmo.
Dla niebieskich jest specjalna oferta, ale też Cię nie zainteresuje bo nie jest za darmo !
No patrzcie... Zgadzam się z kikim :)
 

martingg

Member
no właśnie najbardziej mnie interesuje rzucanie filmów + plik napisów oddzielnie :)
kiki poszło pw

btw. telewizor posiada port na podłączenie słuchawek?
 

martingg

Member
smart mnie w sumie lotto zawsze moge hdmi lapa podpiąć nie jest to uciążliwe pytam z ciekawosci i czy sa jakies alternatywy ;)
 
Ostatnia edycja:

landek

New member
Ten telewizor ma kilka wad, można je wyeliminować po przez kalibracje ekranu chociaż by domowym sposobem z tej strony komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze-czesc-3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx
po uprzednim wyłączeniu wszystkich poprawiaczy obrazu, włączeniu trybu gra, optymalizacja ruchu - duże, oraz wyłączeniu dynamicznego podświetlenia w menu ECO.

Smart Tv polecam zastąpić na X96 S905 amlogic media player, można znależć na aliexpress za 40 euro wersje z 2gb ram, to wspaniałe urządzenie z androidem 6.0 z zainstalowanym KODI obslugujący format 4k VP9.

Mój poprzedni tv to Samsung Ps51D6900 za który zapłaciłem 4500zł i zepsuł sie równo po 3 latach uzytkowania, więc postawiłem teraz na chińszczyznę, zobaczymy jak długo pochodzi.
 

pwil

New member
Ok. Zależy mi koniecznie na tym, czy można coś zrobić aby z dysku sieciowego czytał napisy .SRT. Bo kopiowanie na dysk usb i podpinanie to porażka. Nie po to mam dysk sieciowy. Po drugie, żeby czytał normalne SRT a nie SRT (UTF-8 ). Przy normalnym SRT nie ma polskich liter.

Mój stary samsung czyta normalne SRT a TCL tylko SRT(UTF-8 ). Trochę głupio ciągnąć napisy podwójnie aby każdy tv coś czytał.

Za 55pln z wysyłką z Chin kupiłem TV BOX-a na Androidzie 5.1 (są też na 6.0, ale ten z 5.1 model miał akurat 1Gbit LAN) z 4 rdzeniowym CPU (A53 2.0GHz), 1GB RAMu (starcza do KODI), 1Gbit LAN/wifi, mały pilot, dekoduje i wyświetla obraz w 4K/2160p. POLECAM :)

Przez Google Play zaktualizowałem preinstalowanego KODI do najnowszej wersji i... żadne Smart TV nie może się z tym równać. Są do tego tony pluginów, odtwarza co mu zapodam, napisy sam znajduje i pobiera z internetu w PL wersji dopasowane do materiału. Na próbę zainstalowałem "Clash of Clans" i "Boom Beach" - po podłączeniu myszy działa znacznie lepiej, niż na moim 2 letnim tablecie 4-rdzeniowym (4xA9, 2GB RAM, 7.85") w 1024x768. Jak będę potrzebował nowszego Androida, to za kolejne 5 dych kupię kolejnego BOX-a z nowszym softem.
 

pwil

New member
Smart Tv polecam zastąpić na X96 S905 amlogic media player, można znależć na aliexpress za 40 euro wersje z 2gb ram, to wspaniałe urządzenie z androidem 6.0 z zainstalowanym KODI obslugujący format 4k VP9.

Może ten polecany przez Ciebie jest bardzo ok, ma więcej RAMu, ale nawet taki tańszy (S905/1GB/8GB/A5.1) z punktami do kupienia poniżej 20$:
Beelink Mini MX TV Box Android 5.1 Amlogic S905 Quad-core-35.89 and Free Shipping| GearBest.com
z KODI śmiga. Bez VP9 można się obejść. S905X od S905 różni się głównie VP9 i fabrycznie A6.0 w S905X, reszta ta sama.


VP9 - Google nie chciało płacić za licencję na h.264/265 ogromnej kasy na potrzeby YouTube, więc opracowało własny format, ale ze względu na licencje których nie mieli, musieli zrezygnować z pewnych algorytmów poprawiających jakość/zmniejszających potrzebną przepustowość. Efekt taki, że jakość "prawie" jak h.264/265, ale dla Google lepszy, bo darmowy.
 

rwojt

New member
Tak, taki box załatwia sprawę smarta.
Przy okazji poinformuję o moich testach Netflixa na tym TV (7 PLN-ów/m-c na Allegro!): działa świetnie, szybko bez zacięć, seriale w 4K wyglądają b.dobrze. Jest jeden problem, przynajmniej dla tych wyczulonych: tryb gry po odpaleniu Netfilxa nie wyłącza efektu teatru.
 

pwil

New member
Tak, taki box załatwia sprawę smarta.
Przy okazji poinformuję o moich testach Netflixa na tym TV (7 PLN-ów/m-c na Allegro!): działa świetnie, szybko bez zacięć, seriale w 4K wyglądają b.dobrze. Jest jeden problem, przynajmniej dla tych wyczulonych: tryb gry po odpaleniu Netfilxa nie wyłącza efektu teatru.

Netflix wymaga DRM i z tego co zauważyłem nie działają regulacje obrazu. Ma to pewnie zapobiegać wykorzystaniu luk w oprogramowaniu do ripowania obrazu (HD/4K) do pliku i udostępniania w internecie...
 

pwil

New member
Tak, taki box załatwia sprawę smarta.
Przy okazji poinformuję o moich testach Netflixa na tym TV (7 PLN-ów/m-c na Allegro!): działa świetnie, szybko bez zacięć, seriale w 4K wyglądają b.dobrze. Jest jeden problem, przynajmniej dla tych wyczulonych: tryb gry po odpaleniu Netfilxa nie wyłącza efektu teatru.

Nie musisz płacić 7pln/mc za konto. Wystarczy, że założysz testowe 30-dniowe za free. Jeśli zabraknie Ci testowego miesiąca, możesz założyć kolejne testowe na innym adresie mailowym.
 

rwojt

New member
Pwil jesteś pewien? Bo tak, to by wszyscy sobie oglądali w nieskończoność za free. Z tego co czytałem, to musisz podać nr karty lub PayPal z podpiętą kartą przy rejestracji. Próba ponownego użycia tej samej karty podczas rejestracji innego emaila zostanie zablokowana.
 

mygen

Member
Za 55pln z wysyłką z Chin kupiłem TV BOX-a na Androidzie 5.1 (są też na 6.0, ale ten z 5.1 model miał akurat 1Gbit LAN) z 4 rdzeniowym CPU (A53 2.0GHz), 1GB RAMu (starcza do KODI), 1Gbit LAN/wifi, mały pilot, dekoduje i wyświetla obraz w 4K/2160p. POLECAM :)

Przez Google Play zaktualizowałem preinstalowanego KODI do najnowszej wersji i... żadne Smart TV nie może się z tym równać. Są do tego tony pluginów, odtwarza co mu zapodam, napisy sam znajduje i pobiera z internetu w PL wersji dopasowane do materiału. Na próbę zainstalowałem "Clash of Clans" i "Boom Beach" - po podłączeniu myszy działa znacznie lepiej, niż na moim 2 letnim tablecie 4-rdzeniowym (4xA9, 2GB RAM, 7.85") w 1024x768. Jak będę potrzebował nowszego Androida, to za kolejne 5 dych kupię kolejnego BOX-a z nowszym softem.

Dzięki za odpowiedź. Tak jest to zawsze jedno z rozwiązań jednak nie chodzi o to aby dokładać kolejne urządzenie/pilota. Sam smart tv to mi to rybka. Chciałbym/oczekiwał, że ten telewizor będzie czytał napisy SRT bezpośrednio z dysku sieciowego (jak mój stary Samsung) a w tej chwili nie spełnia tego oczekiwania. Jeśli jest to do zrealizowania z poziomu aktualizacji softu to mi to wystarczy.
 

pwil

New member
Pwil jesteś pewien? Bo tak, to by wszyscy sobie oglądali w nieskończoność za free. Z tego co czytałem, to musisz podać nr karty lub PayPal z podpiętą kartą przy rejestracji. Próba ponownego użycia tej samej karty podczas rejestracji innego emaila zostanie zablokowana.

Tak, jestem pewien. Sam przedłużyłem okres testowy do 3 miesięcy w ten sposób. Później już nie chciało mi się bawić i zacząłem normalnie opłacać abo do czasu aż obejrzałem co chciałem obejrzeć.
Po prostu większości ludzi w USA dla tych kilku dolarów oszczędności nie chciałoby się nawet zakładać dodatkowego maila.

Jeśli chcesz, napisz PM to podam Ci jak korzystać z bogatszej oferty NetFlix USA (w ramach abo/testu).
 

piotrson

New member
Witam
Nie musi być lepszy obraz albo specyfikacja ale może mieć wyższą marzę choćby za markę...... Wiem co piszę
Jeżdżę MB S klas imam porównanie do innych Marek w tej klasie droższych jak Bentley mojego dentysty i o 30% tańszych jak choćby Genesis.
Tak że obraz w tv w cenach od 3,5 do 7tyś. Może być dla ludzkiego oka podobny i tylko świadomość że to jest markowy produkt daje klientowi złudzenie że jest lepszy bo markowy i droższy......... po prostu placebo ha ha .
Firma TCL chce zdobyć rynki światowe bo krajowy już ma więc stosuje starą jak świat politykę handlowo marketingową....produkt zbliżony jakością do producentów że światowej czołówki a cena po jak najniższej niższej marży każdy kto coś wie o produkcji TV wie że wyprodukowanie s średniej klasy TV 55-60 cali w dużym nakładzie to około max 490-550 dolarów.
Reasumując ci co kupią teraz TCLy maj wyjątkowa okazję dostać produkt porównywalny że światowymi gigantami w branży o 30-40% taniej.
Za 3 -5 lat już tak nie będzie. Tak było z Samsungiem cz LG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry