TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mateuszm1986

New member
witam,
posiadam powyższy model Thomson tj . 50ua6406, -odpowiednika TCL 50s7806
niestety mam problemy ( na 90 %) z pilotem . Obsługa serwisowa jest fatalna .
Najpierw pilot przestał reagować ( wymienione zostały baterie , zaktualizowałem soft , zresetowałem TV )
zadzwoniłem na infolinie - zaproponowali reset pilota - wyjąc baterie , odwrócić do góry nogami i nacisnąć wszystkie przyciski .. wszystko spoko tylko pilot jest owalny .. gdzieś wyczytałem że naciska się sam power.
zrobiłem tak .. zadziałało .. ale nie na długo .. po jakimś czasie to samo ,
wspomniane metody nie zadziałały - więc zrobiłem test aparatem -
dioda się dziwnie zachowuje bo mruga okolo 10-15 sekund po naciśnięciu dowolnego przycisku .
Dioda w tv z kolei niby reaguje (miga) ale nic się nie dzieje .. Poprosiłem o wysłanie nowego pilota , okazało się że muszą odebrać stary .. (dziś przysłali z powrotem - opis naprawy - "testowano- sprawny"
faktycznie po włożeniu bateri - jest ok - ale na ile .. ?
spotkał się ktoś z czymś takim ? nie wiem już sam czy to wina tego pilota ( naprawili i się nie przyznają ? ) ,

Jednak obsługa TV z smartfona ( na irde - bez podłączania się pod wifi) działała bez zarzutów

z góry dziękuje za pomoc !
 

mygen

Member
Ok. Zależy mi koniecznie na tym, czy można coś zrobić aby z dysku sieciowego czytał napisy .SRT. Bo kopiowanie na dysk usb i podpinanie to porażka. Nie po to mam dysk sieciowy. Po drugie, żeby czytał normalne SRT a nie SRT (UTF-8 ). Przy normalnym SRT nie ma polskich liter.

Mój stary samsung czyta normalne SRT a TCL tylko SRT(UTF-8 ). Trochę głupio ciągnąć napisy podwójnie aby każdy tv coś czytał.
 

pwil

New member
Uważaj teraz na posiadaczy Skód... Serio poszedłeś po bandzie. Więc w twoim rozumowaniu Dacia jest lepsza od koncernu VAG. Ok ;)

Skoda robi tanio i dobrze, ale czasem mieli wtopy typu - explodujące silniki 1.9 TDI "BXE" (polecam Google). Znajomym w świeżej Fabii wyszedł wał korbowy bokiem przy ruszaniu -> wymiana silnika na nowy. W Octavii ten sam silnik, te same opinie, też poszedł na handel póki jeździł. 1.2HTP i 1.4TDI tak chętnie montowane w Skodach jednorazówki. W Skodach oszczędza się na "drobiazgach" takich jak czujnik poziomu oleju, które w Audi były standardem przy tym samym silniku. Gorsze heble, cieńsze stabilizatory, gorsze zabezpieczenia antykorozyjne. Mimo wszystko biorąc pod uwagę znacznie niższe ceny od Audi, są warte kupna i na pewne mankamenty można przymknąć oko.

Renault/Dacia zdecydowanie nie jest lepsza. Obracające się panewki przed 100kkm w 1.5dCi/1.9dCi na przestrzeni wielu lat produkcji to był standard. Tak jak w Samsungach kurzyły się matryce wewnątrz, dostawały do środka owady. Kontrola jakości w TV za 8000pln u nich nie istnieje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL produkuje w swojej klasie dobre telewizory skoro co raz więcej ludzi kupuje. I można pisać co się chce i ile się chce . Kto ma kupić kupi.
 

pwil

New member
Porównanie js9000 i mojego js8500. Wykonanie tego pierwszego to klasa premium,szczotkowane aluminium,8 rdzeni procesora,odlewana podstawa,pełen box
Jak to sie przeklada na wyświetlany obraz...........nijak obraz jest identyczny
Więc pisanie ze skoro jeden telewizor kosztuje 4 tys to musi wyświetlać gorszy obraz od telewizora za 7 tys jest teorią mocno naciągana. Zreszta dobrym przykladem sa tu firmy Loewe czy B&O

Jeśli w TV za 8kpln masz kurz dostający się do matrycy i mocno nierówne podświetlenie, to... współczuję... bo tym się charakteryzują tańsze Samsungi.

PS Akurat 8 rdzeni procesora mówi tyle, co 8 opon do samochodu bez podawania marki i modelu. Może to oznaczać równie dobrze bieżnikowane. Przykładowo 8 rdzeni Cortex-A5 będzie wolniejszych od 1 rdzenia Cortex-A73. Nie podejrzewam producentów TV o tak skrajne kombinowanie, ale 8 rdzeni A53 1.2GHz nie będzie szybsze od 4 rdzeni A57 1.8GHz.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Pisząc o kurzu w Samsungu za 8tyś (pierwsze słyszę) i nie wiadomo jakim proceszorze w JSie tzn. że nie macie bladego pojęcia o tym sprzęcie.
 

pwil

New member
Moze mi ktos wyjasnic o co koledze piteronowi chodzi bo nie rozumiem.Chociaz jesli tak sie zastanowic to moze o to ,ze latwiej jest przelkanac niedorobki w tv za 3'5tys niz w takim za 6 czy 9tys:).

Proste - TV za 6-8kpln będzie niedorobiony, jak większość TV. Przykładowo - przeglądarka web będzie kuleć, najpewniej nie obsłuży rozszerzenia uBlocka, a część stron się nie otworzy. Przy kilku zakładkach będą się przeładowywać ciągle. Ale to taka prowizorka, żeby przez pierwszy dzień się tym pobawić i zapomnieć. W TV za 3.5kpln przeglądarka będzie chodzić tak, że pierwszego dnia przestanie się jej używać i zacznie oglądać TV. Co więcej, jeśki TV będzie miał Androida, to z czasem zacznie chodzić wolniej, przycinać się przy wpisywaniu znaków itp. jak zwykle bywa, niezależnie od mocy procesora (w 6.0.1 też).

Podobnie z odtwarzaniem filmów - ten za 6-8kpln odtworzy więcej formatów, ale pewnie bez VP9 od Google i z czasem nowe filmy przestaną się odtwarzać. Na TV za 3.5kpln połowa filmów się nie odtworzy, ale pendrive za 100pln z KODI i najnowszym prockiem (Amlogic S905X) łyknie wszystko z VP9 włącznie, a za 2 lata kupi się kolejny z VP10, czy co tam jeszcze wymyślą.
 

pwil

New member
Pisząc o kurzu w Samsungu za 8tyś (pierwsze słyszę) i nie wiadomo jakim proceszorze w JSie tzn. że nie macie bladego pojęcia o tym sprzęcie.

UE55HU6900 wchodził do sprzedaży z ceną 9199 PLN SRP (dość szybko skorygowaną w dół pod wpływem konkurencji). Gdybym dał za niego te 9kpln, to bym więcej nie kupił niczego od Samsunga. Równomierność podświetlenia gorsza od mojego starego Philipsa 46" 3108 kupionego za 2kpln. Trzy sztuki tego oglądam na co dzień. Mam głęboko gdzieś te żyroskopowe piloty.

Gdzie masz podany model procesora w serii JS? 8 rdzeni A72 z zegarem 2GHz wymagałoby aktywnego chłodzenia. Co więcej zwykle ARMy się przegrzewają po dosłownie kilku sekundach ograniczając zegar, czasem poniżej 1GHz.

8 rdzeni mówi tyle co określenie kontrastu dynamicznego 1:1mln, albo 2000PMR, czyli... niewiele.
 
Ostatnia edycja:

mamir

New member
Moglby ktos podeslac mi na priva ustawienia kalibracyjne s7806.Nie bede placil za cos co powinno wisiec na stronie za darmo.Chce zobaczyc czy cos to zmieni na plus w jakosci obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinno wisieć za darmo ?
Ale to możesz właśnie zrobić.
To zrób proszę zamów kalibrację do domu, zapłać 400 zł + koszty dojazdu i wrzuć za darmo.
Dla niebieskich jest specjalna oferta, ale też Cię nie zainteresuje bo nie jest za darmo !
 
Do góry