TCL 50C809

mdk

New member
Zamówłem wczoraj w ME. 2980zł. Mam ME pod nosem więc w razie zwrotu/reklamacji mam ułatwioną sprawę. Na raty wychodzi jeszcze 200 taniej.
 

PodniebnyBazant

New member
Może głupie pytanie, ale na stronie TCL jest tylko C805. Czym się różni C805 od C809? Tylko nazwą? :)
I czy przy 85 calach lepszy jest C845 czy właśnie C805 lub C809?
 

mnowak_24

Member
Zamówłem wczoraj w ME. 2980zł. Mam ME pod nosem więc w razie zwrotu/reklamacji mam ułatwioną sprawę. Na raty wychodzi jeszcze 200 taniej.

Może głupie pytanie, ale na stronie TCL jest tylko C805. Czym się różni C805 od C809? Tylko nazwą? :)
I czy przy 85 calach lepszy jest C845 czy właśnie C805 lub C809?
805 i 809 to to samo a na grupie TCP polska na FB ktos narzekał w 845 na jakieś pasy , a w 809 juz tego nie było (845 ma większą jasność więcej stref przyciemniania )
 

mdk

New member
Pytałem w ME czym się różnii c809 od c805. Tylko tyle wiedzieli że c809 to seria dedykowana dla ME. Różnice mogą być kosmetyczne np. w mocy głośników.
 

jaw73

New member
Hej. Ja się waham między
TCL 55C845
TCL 55C805/809
I Samsung 55QN85C

Co brać?
Ja nie rozumiem, dlaczego obniżki z okazji Black Friday w Polsce są takie niskie (kilka procent!!) , gdy za granicą dochodzą do 30%. Znalazłem w Carrefour w Hiszpanii telewizor TCL 65C805 przeceniony z 1000 EUR na 700 EUR, a u nas w sklepach nawet o cenie 4 tys zł za ten TV można pomarzyć.
 
Ostatnia edycja:

detroig

New member
Ja nie rozumiem, dlaczego obniżki z okazji Black Friday w Polsce są takie niskie (kilka procent!!) , gdy za granicą dochodzą do 30%. Znalazłem w Carrefour w Hiszpanii telewizor TCL 65C805 przeceniony z 1000 EUR na 700 EUR, a u nas w sklepach nawet o cenie 4 tys zł za ten TV można pomarzyć.
Na biednych nie trafiło :D Polska to bogaty kraj - bogaty w podatki ;)
 

mnowak_24

Member
ja właśnie odebrałem tcl 50c809 system chodzi szybko netflix ok , ale obraz FHD z aplikacji canal+ to już mnie wkur.... najbardziej ruch, oglądam mecz w tcl i
SAMSUNG-a QE75QN85B to w samsungu jakoś wydaje mi się płynniejszy. Odpaliłem aplikacje VOD.TVP i jakoś tak skokowo tam filmy mi odtwarzał.
 

jaw73

New member
ja właśnie odebrałem tcl 50c809 system chodzi szybko netflix ok , ale obraz FHD z aplikacji canal+ to już mnie wkur.... najbardziej ruch, oglądam mecz w tcl i
SAMSUNG-a QE75QN85B to w samsungu jakoś wydaje mi się płynniejszy. Odpaliłem aplikacje VOD.TVP i jakoś tak skokowo tam filmy mi odtwarzał.
Kiepsko, bo też mi zależało na oglądaniu Canal + Online w aplikacji. :-(
 

mnowak_24

Member
Kiepsko, bo też mi zależało na oglądaniu Canal + Online w aplikacji. :-(
to moja subiektywna ocena, jeszcze go potestuje , podliczę canal+ box przez hdmi to sprawdzę, ma sporo ustawień odnośnie ustawień obrazu,
teraz oglądam na Hundai 40FHD to obraz rewelacja :) tylko matryca 60Hz to widać w sporcie.
Na TCL-u jak puściłem na YT testowe filmiki np. "black TEST" sztuczne ognie plansze z kolorami to obraz rewelacyjny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla członków forum cena jak zawsze specjalna plus dodatkowo Pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

mdk

New member
Dzisiaj też odebrałem. Ogólnie ok.Te wszystkie problemy co niektórzy piszą nie występują. Materiały 4k HDR rewelka. Fullhd z dysku też ok. Natomiast obraz z tv naziemnej jakoś średnio. Twarze mało szczegółowe. Może kwestia ustawień a jest tego sporo. Może ktoś wie jak to wszystko poustawiać. Co zauważyłem to mimo że ma Dolby Vision to w filmach z YT chyba się to nie uruchamia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto sprawdzać przed zakupem.
Bardzo dobry model w klasie cenowej.
Po kalibracji gra jeszcze lepiej
 

jaw73

New member
filmy programy są ok mnie to wkurza jakość na meczach piłkarskich ale być może trzeba poustawiać, jutro chyba oddam i wezme philipsa 43psu8818 jest w promocj za 2669 albo panasonica 43lx940
Co konkretnie jest denerwujące? Po Twoim komentarzu zaczynam coraz poważniej myśleć o Hisense zamiast TCL.
Czy ktoś ma telewizor Hisense i mógłby się podzielić swoją opinią?
 
Do góry