TCL 50C809 50'' MINILED vs SHARP 50FQ8EG 50'' 4K 144Hz

PetraS

Member
Tak słychać ewidentnie. Faktycznie jak wentylator w lapku + piski.
Czyli u cb tego nie ma. Znaczy, ze coś tam jest popsute. Cholera taki fajny telewizor..ehh. Dam mu drugą szansę i wymienię na nowy. Pytanie jak będzie znowu pudło na co wymienić ? Brałbym tego TCL miniled, ale oglądałem inne modele tej firmy i najwyraźniej mają jakieś problemy z procesorem obrazu bo po prostu nie jest on ładnie ,,obrobiony'' tak jak na sharpie czy sonówkach, co naprawdę widać . Myślałem nad sony 50X75WL, ale to podstawowy model nawet bez triluminosu jest , czyli kastrat na maxa.
 
Ostatnia edycja:

PetraS

Member
Jestem po wymianie na nowy. W MM bezproblemowo. zwróciłem a że nie mieli na stanie bo szybko schodzą, to kupiłem w ME XD. Nowy tv ma delikatny bardzo cichy szum, gdy ucho jest tuż obok otworu na głośnik z lewej. ( może to jakieś chłodzenie? nie wiem ) , tym razem jednak bez pisków, niesłyszalny podczas wieczornych seansów. Co do matrycy dokładnie w tym samym miejscu niemal identyczne rozjaśnienie, widoczne w ciemnych scenach.. Ogólnie bardzo polecam telewizor. Ładnie skaluje cyfrowy polsat co jest rzadkością. SHARP ma kilka rzeczy, których próżno szukać w tv innych marek a co mi się szalenie podoba. Ma miły dla oka plastyczny, gładki taki nieco ,,dziwny'' aksamitny analogowy obraz. Nic nie jest przeostrzone, przejaskrawione. Płynność ruchu to bajka. Obraz pozbawiony drgań, szarpania, skoków, nie ma juddera czy stuttera, czyli cos co u mnie natychmiast powoduje łzawienie i ból oczu. Dżwięk jest super jak na głośniki tv. Mam podłączone ampli + spore podłogowce i...nie włączyłem ich z tym tv ani razu, bo jakoś nie czuje potrzeby . Oczywiscie tv ma kilka wad jak to dziwne rozjaśnienie z lewej ( skoro na trzech to widziałem to znaczy, ze jakiś powtarzalny błąd podczas montażu lub cos inżyniery źle obliczyły ) , Matryca pod kątem lekko szarzeje, jak to va, ale nie ma tragedii da sie spokojnie oglądać pod kątem.. Poza tym same plusy i moim zdaniem SHARP powrócił z niebytu w wielkim stylu. Nastepny zakup w przyszłym roku tym razem 100% miniled od SHARPA. Pozdrawiam. P.S. Dziwi mnie , ze do tej pory nikt tego tv nie przetestował.
 

Marlo

Active member
Sony poniżej 55" już nie ma dobrych modeli , w 2022 pojawiły się ostatnie dobre 50" ,
takie jak 50X85K i 50X90S , może w 2024 Sony wypuści jakąś dobrą 50" ,ale wątpię.
Alternatywą dla LCD 50" może być OLED 48" , tyle tylko że są dosyć drogie.
Patrzyłem to są jeszcze do dostania w ME Sony 50X85K (3499),i 50X90S (4999),
tyle tylko czy jest sens kupna w 2024 modeli TV z 2022.
 
Ostatnia edycja:

PetraS

Member
Sony poniżej 55" już nie ma dobrych modeli , w 2022 pojawiły się ostatnie dobre 50" ,
takie jak 50X85K i 50X90S , może w 2024 Sony wypuści jakąś dobrą 50" ,ale wątpię.
Alternatywą dla LCD 50" może być OLED 48" , tyle tylko że są dosyć drogie.
Patrzyłem to są jeszcze do dostania w ME Sony 50X85K (3499),i 50X90S (4999),
tyle tylko czy jest sens kupna w 2024 modeli TV z 2022.
Widziałem te sonówki. trzeba by upaść na głowę, żeby za 50x90s dać 5 tys. zł. Nawet 50x85k w cenie 3500 zł, też jest niedorzecznością. Dlatego wziąłem sharpa w rozsądnej cenie i jestem mega zadowolony.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Został, ale wrócił :). Serii FQ niewiele można zarzucić. Porządny sprzęt, który niczym nie ustępuje konkurencji a ma od nich lepszy ,,ruch'' i tą ,,analogową'' miłą dla oka miękkość i jakość obrazu . Dla mnie świetny produkt.
Ale teraz to OLED albo MiniLed więc Sharp został w tyle.
 

rallyfan

New member
Witam, a czy jest możliwe w fq8 zapisać transmisje przez usb na pena czy dysk zewnetrzny... Bo szukam w ustwieniach i nic... A może za pomocą apki?
 

KrisEn

New member
Dzień dobry.

Czy ktoś z Was rozważał może zakup dodatkowego audio do tego Sharpa 65fq8?

Mam go od tygodnia, udało mi się w końcu komfortowo ustawić obraz w tv i xbox.

Chciałbym uzyskać na codzień dźwięk przestrzenny, tak jak w jego oficjalnym filmie reklamowym:


W marcu wychodzi na rynek dedykowany do serii FQ8 zestaw Sharp soundbar HT-SB700 2.0.2, głośniki surround HT-AWS2001 i bezprzewodowy subwoofer HT-AWS0101:


Jak myślicie, czy ww. zestaw będzie przy działaniu wykorzystywał wbudowane głośniki telewizora (są naprawdę niezłe)?

Drugą opcją, którą rozważam, jest nieco droższy zestaw od Harman Kardon (Citation), najchętniej same głośniki surround. Kombinuję, że skoro telewizor ma głośniki marki Harman Kardon, to może będą się z TV łączyć i działać z dźwiękiem surround np takie głośniki? https://www.citation.com.pl/harman-kardon-citation-surround

Sorki za offtopic, może nie tylko ja się nad tym zastanawiam:)
 

KrisEn

New member
Czyli lepiej postawić na rozwiązanie "szyte na miarę" pod serię FQ8, niż uniwersalny system znanej marki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś ,że same głośniki suroound Harmana - to Sharp w podanym zestawieniu zagra lepiej.
 

KrisEn

New member
Nie wiem, czy same głośniki HK surround da się bezprzewodowo podłączyć do tv Sharp, instrukcja na ten temat milczy :)
 
Do góry