TCL 50C809 50'' MINILED vs SHARP 50FQ8EG 50'' 4K 144Hz

PetraS

Member
Witam. Widział ktoś w działaniu ? Teoretycznie miniled lepszy, ale TCL jakos mnie tak średnio przekonuje. SHARP i smooth motion to bajka nawet na ich 60 Hz tv. Który z tych dwóch byłby wart zainteresowania?
 

mnowak_24

Member
Który polecacie Panasonic 43LX940 TCL 50c809 Sharp 50FQ8EG. Który jest najbardziej solidny pytam o firmę bo jakość obrazu to pewnie TCL ma najlepszy a cenowo wszystkie podobne. Wszystkie matryce 120Hz. Sharp nie umie zrobić obsługi dysków NTFS. Panasonic kiedyś bardzo solidna firma. TCL mam wrażenie 50/50 albo trafisz dobry egzemplarz albo się będziesz bujał z serwisem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie mini led TCL 50c805 masz w specjalnej ofercie dla członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 
W Media Markt stoi od tygodnia ten Sharp. Obraz w Sharp 65FQ8EG bardzo przyjemny dla oka, płynny z głębią. W Sharpie jest to coś co mi pasuje. Ta gładkość ruchu - nie wiem jak to nazwać inaczej... Dźwięk dostarcza Harman Kardon i jest naprawdę dobrze. Głębokiego basu nie uświadczysz, ale dobrze "gra". Trzeba przekonać się na własne oczy. Testowane oczywiście nie na demo sklepowym. System działa płynnie . Idź porównaj na własne oczy, bo takie kupowanie czyjąś sugestią jest bez sensu. Tobie ma to pasować...
 

Attachments

  • IMG_20231128_170313.jpg
    IMG_20231128_170313.jpg
    1,2 MB · Wyś: 229

Marlo

Active member
Miałem trzy Sharpy , CRT panorama, LCD HD ,FULL HD (2006-2011), i ze wszystkich byłem zadowolony , teraz widać że po latach Sharp chce wrócić na właściwe tory, wypuścili LCD 144Hz, w 2024 mają pojawić się Mini Ledy ,i dobrze bo czym większy wybór tym lepiej dla konsumentów. Daj znać jak się sprawuje nowy nabytek.
 
jak system płynność obsługa GOOGLE, ntfs?
Szybko wsystko chodzi na nic nie trzeba czekać jeszcze nic nie przycięło. System intuicyjnie przyjemnie się obsługuje. Aplikacje też szybko pobierane i działają płynnie. Z dysku nie odtwarzałem nic jeszcze, może jutro sprawdzę. Generalnie żona tylko narzeka, że przy niektórych ustawieniach obraz jak z "Mody na sukces" - chodzi o upłynniacz obrazu - jak się włączy... Mi to pasuje, ale nie każdemu...
 

PetraS

Member
Szybko wsystko chodzi na nic nie trzeba czekać jeszcze nic nie przycięło. System intuicyjnie przyjemnie się obsługuje. Aplikacje też szybko pobierane i działają płynnie. Z dysku nie odtwarzałem nic jeszcze, może jutro sprawdzę. Generalnie żona tylko narzeka, że przy niektórych ustawieniach obraz jak z "Mody na sukces" - chodzi o upłynniacz obrazu - jak się włączy... Mi to pasuje, ale nie każdemu...
Super. I jak sie sprawuje ? Wiemy juz , ze ejst płynnie i obraz nie drga, nie szarpie i nie meczy oczu. Jak z czernią ? Czy ejst akceptowalna? Ale najważniejsze pytanie jak wygląda skalowanie z dekodera np. polsatu? Czy są spore plamy , czy obraz raczej ostry i szczegółowy ?
 
Super. I jak sie sprawuje ? Wiemy juz , ze ejst płynnie i obraz nie drga, nie szarpie i nie meczy oczu. Jak z czernią ? Czy ejst akceptowalna? Ale najważniejsze pytanie jak wygląda skalowanie z dekodera np. polsatu? Czy są spore plamy , czy obraz raczej ostry i szczegółowy ?
Żeby było jasne, ostatnie 8 albo i więcej .lat miałem plazmę, więc ciężko było coś za rozsądne pieniądze pieniądze kupić... coś co "da radę".
Jeśli chodzi o skalowanie obrazu z kablówki - mam Vectrę i jest poprawnie - nie mam zastrzeżeń. Obraz z kablówki wiadomo, że nie jest najwyższej jakości i tu o dziwo jestem zadowolony. Zero smug cieni nic nie dyga jest ostro jak na niskiej jakości material.
Po włączeczeniu materiału wysokiej jakości szczegóły są na prawdę na wysokim poziomie . Jest lepiej niż na plazmie.
Jeśli chodzi o czerń jest dobra/bdb jak się siedzi na przeciwko TV. Pod kątem 45 się rozjaśnia lekko obraz. Nie wiem czy każdy to zauważy, pewnie nie .
Podświetlenie matrycy w mojej ocenie lepsze niż w Philipsie Gdzie widać w Philipsie ewidentnie w narożnikach cienie W Sharpie nie jest idealnie jak w plazmie, ale nie widać tak mocno jak w Philipsie, na którego miałem ochotę, w sklepie po testach byłem zawiedziony Philipsem. W Media M są te Sharpy na ekspozycji. Czekałem na ten TV, bo miałem już kupić TCL lub Philips, ale po 10 minutach testów w sklepie wiedziałem, że chce tego Sharpa... Przy dobrej jakości materiale jest lepiej niż na plaźmie.
Odtwarzania z.dyskow nadal. Nie testowałem więc nic nie powiem..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie jak sprzedawcy ustawili modele pod względem podświetlenia matrycy. ?
Znamy ich sztuczki ......
 
Do góry