Tcl 50c715

tranzystor82

New member
Mnie się wydaje, że realtek jest całkiem dobrym procesorem.
Ale już zupełnie nie rozumiem co ma wspólnego wydajność starych chipów sieciowych do oceny zastosowanego procesora.

Na wersjach TCL android tv modele 2016-2018 był Mediatek. Realtek był wprowadzony dla lepszej wydajności i zgodności z nowszymi androidami.


Pisałem o brandzie, no jeśli tak uważasz to zobacz sobie porównanie działania na YT Xiaomi Mi TV vs ep680 gdzie płynność widać gołym okiem w xiaomi siedzi mediatek

Mediatek tez nie jest super układem ale pod względem multimediów i optymalizacji sprzętowego przetwarzania obrazu jest bardzo ok
Realtek nie występuje raczej w innych tv w większość sieci mtk
Philips, Sharp, toshiba, xiaomi, panasonic


Tu ktoś pisał i pikselozie podczas oglądania to właśnie karty relateka brak optymalizacji pakietowej i kiepska wydajność , softwerowe sterowanie pakietami i największe z problemów jeśli jesteś skazany na Upc to realtek będzie miał większe lub mniejsze problemy z układami broadcoma

Niestety tez się skusiłem na c715 ze względu na matryce ale rozwiązaniem dla mnie będzie podpięcie Firestick 4K więc nie będę za bardzo korzystał z układowego softu


Proszę nie odbierać tego hejt po prostu chce podobnie jak i każdy tu włączyć film i nie wściekać się ze jest pikseloza czy rwie obraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

areq1987

New member
Matryca qled i jasność jak i jakość wykonania/design są niezaprzeczalnymi plusami tego tv. Soc jest bardzo źle zoptymalizowany i już chyba lepiej nie będzie skoro przez rok nie potrafili tego ogarnąć. Na sofcie v348 YouTube się krztusi przy 4k 60fps. Netflix też od czasu do czasu. Iptv idzie tylko jeśli stream jest w 25fps przy 50 tnie. Trzeba będzie się pogodzić z tym że trzeba bedzie kupić boxa. Dziwna polityka tcl skoro wiedzieli że Realtek jest tak słaby i ciężko go zoptymalizować czemu drugi raz z rzędu wpakowali je do nowych tv czyżby za duzo zamówili tych procesorów w tamtym roku?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Bez cashbacku ciężko będzie im te tv sprzedawać obstawiam że cashback wróci albo obniża ceny o wartość tegoż.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Słaby procesor w dodatku niezoptymalizownay.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


No ja dziś swojego odsyłam przetestowałem i faktycznie średnio to wyglada optymalizacja leży i kwiczy materiały w 4K tną się to samo w przypadku lokalnego pliku mkv 4K. H265 tu widać niewystarczającą moc procesora

Także chyba po zwrocie wybiorę budżetowego skarpa na androidzie lub ze względu na niski imput lag coś samsunga teraz rozumiem skąd refund $


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

willi100

New member
Cześć
Nie jestem w stanie uzyskać dźwięku 5.1 przez przewód optyczny. W menu do wyboru jest PCM i Auto i w obu przypadkach nie działa. Czy też tak macie?

edit
dobra, nie ma pytania, bredzę
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek4

New member
Cześć
Nie jestem w stanie uzyskać dźwięku 5.1 przez przewód optyczny. W menu do wyboru jest PCM i Auto i w obu przypadkach nie działa. Czy też tak macie?

edit
dobra, nie ma pytania, bredzę

Mam ten sam problem, podpinam po optyku soundbar i słychać dźwięk z dwóch źródeł, tv i soundbar. Muszę wyciszyć tv i wtedy słychać tylko z głośnika zewnętrznego. Coś udało Ci się zmienić?
 

willi100

New member
Mam ten sam problem, podpinam po optyku soundbar i słychać dźwięk z dwóch źródeł, tv i soundbar. Muszę wyciszyć tv i wtedy słychać tylko z głośnika zewnętrznego. Coś udało Ci się zmienić?
Tego problemu nie zgłaszałem :) ale niestety mam tak samo. W TV daję głośność na 1, żeby nie była widoczna ikona wyciszenia.
Miałem krótki moment w którym sądziłem, że załapało mi 5.1 po optyku. Ale jednak nie, nie działa. Nie mam jak zweryfikować czy to nie wina leciwego amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

yaggar

New member
Witam wszystkich :)

Sam pod wpływem recenzji oraz opisywanych tutaj z nim przygód zamówiłem 50C715.
Problemy z Netflixem i YT mnie ominą, bo i tak źródłem będzie podłączony po HDMI komputer, więc o klatkowanie się nie martwię.

Mam pytanie - czy może ktoś poratować gotowymi już ustawieniami po kalibracji, żeby obraz był na tip-top tak, jak pan Reżyser filmy przygotował?

Swoją drogą, czy brak upłynniacza to taka wada? Większość filmów i tak jest w 24fps, w takim klatkażu oglądamy to zwykle na monitorach komputerowych, na telefonach oraz w kinach. Dlaczego na TV miało by to oczy wypalać?
 

firefl

Active member
Bez reklam
kalibracja - pisz na wiadomość prywatną do Kiki. Jest gratis dla niebieskich. I nie pytaj co to znaczy tylko poszukaj...

Co do mnie uważam, że upłynniacze należy wyłączyć. Jak włączam to widzę głównie efekt teatru, którego bardzo nie lubię.
 
Do góry