Tcl 50c715

krz4cz0r

New member
0JxNwtH
Cześć. Kupiłem tcl 50c715 i niestety po dwóch dniach użytkowania zauważyłem sporą dość wadę. A mianowicie prześwietlenia na czarnym kolorze. Fotke zrobiłem po zmroku i to co widać na zdjęciu jest oczywiście wyolbrzymione ale faktycznie widać na to na ekranie, również przy oglądaniu filmów. Odsyłać(mam 14 dni na zwrot) ? Czy tak ma być i koniec? Kurde tv bardzo fajny, szczególnie po zastosowaniu się do kalibracji od kikiego. Nie mogę niestety dodać fotki, bo mam świeże konto. Można jakoś to obejść?
0JxNwtH
 
Ostatnia edycja:

grzeszek007

New member
Witam Pytanko do użytkowników 65c715, Mój tv ma problem z odtworzeniem filmu nagranego telefonem w 4k. Czy te 4k w tym tv jest tylko do obsługi urządzeń z HDMI?
 

grzeszek007

New member
0JxNwtH
Cześć. Kupiłem tcl 50c715 i niestety po dwóch dniach użytkowania zauważyłem sporą dość wadę. A mianowicie prześwietlenia na czarnym kolorze. Fotke zrobiłem po zmroku i to co widać na zdjęciu jest oczywiście wyolbrzymione ale faktycznie widać na to na ekranie, również przy oglądaniu filmów. Odsyłać(mam 14 dni na zwrot) ? Czy tak ma być i koniec? Kurde tv bardzo fajny, szczególnie po zastosowaniu się do kalibracji od kikiego. Nie mogę niestety dodać fotki, bo mam świeże konto. Można jakoś to obejść?
0JxNwtH

Ja na twoim miejscu oddałbym go. Żałuję że kupiłem swojego65c715 stacjonarnie. Mój szescioletni 42cale gl ma lepszy obraz niż ten QLED
 

Antee

New member
Ja swojego odesłałem na 14 dniowy zwrot. Wsparcie techniczne nie działa, napisałem do TCL Polska na Facebooku mieli przekazać moje zdjęcia i filmy do techników i nastała cisza (2 tygodnie). Teraz mam Philipsa 50 8535 i powiem tak, słaby sygnał Philips "upscaluje" wg mnie rewelacyjnie, TCL wogóle tego nie robił, android na Philipsie muli, a na TCL wg niego była rakieta. Kolory w TCL i jakość materiału 4K rewelacyjne, w Philipsie inna matryca i da się zauważyć w ciemnych scenach niedoskonałości, m. in. charakterystyczną "ziarnistosc". Wszystko zależy do czego potrzebujemy bardziej tv. Wg mnie bardziej uniwersalnym wydaje mi się Philips z uwagi na ograniczona ilość materiałów i kanałów 4K bo obraz z tego co w większości oglądamy jest ladniejszy, ale gdyby nie usterka TCL, nie wymianialbym go. Po skalibrowaniu TCL faktycznie przejaskrawienia przygasły, ale mimo to problem nadal pozostal.
 

12jojko

Banned
Jak tylko macie jakiś problem z tv, a macie 14 dni na zwrot, to od razu zwracajcie, nie ma co się zastanawiać. Możecie nawet brać ten sam tv potem, bo może trafi wam się lepszy egzemplarz, ale nie trzymajcie na siłę tv, jeśli coś wam w nim przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać model przed zakupem, najlepiej przy kalibracji.
Wówczas dołączy się do grona zadowolonych użytkowników TV TCL.
 

bayger

New member
Z całym szacunkiem, ale takie sprawdzania to może jednak w fabryce niech robią, żeby użytkownik był zadowolony.

Nic praktycznie od dnia zakupu (czyli pierwszego postu w tym wątku) TCL nie naprawiło od strony oprogramowania. Wypuszczają ciągle nowe wersje softu i nic z tego nie wynika. To jest ciągle wersja beta produktu. Platforma na której wypuszczają TV jest niedopracowana i zbyt mało wydajna.
 

kedlaw01

New member
Nowa wersja że strony wgrana. Albo subiektywne odczucie albo faktycznie nie przycina już oglądając materiały 4k.
Za nic nie mogę ustawić obrazu - cały czas jest nie do zaakceptowania.

Przepraszam jeśli było, ktoś kupował na aliexpress pilota do TCL 50c715? Jak to się sprawuje?
 
Ostatnia edycja:

kedlaw01

New member
No i się nacieszyłem nowym tv.
Dziś rano włączyłem go do śniadania i co około minutę przelatuje kolorowy pasek z góry do dołu. Wczoraj wieczorem wszystko w porządku, wyłączyłem i poszedłem spać, a dziś rano niespodzianka. Prawdopodobnie coś z matrycą. Kontaktować się z serwisem TCL czy ze sprzedawcą?
 

kedlaw01

New member
Telewizor zgłoszony do serwisu TCL. Wysłałem filmik z uszkodzeniem, skan faktury oraz screen, że mam najnowszy dostępny soft. Na razie 2 dni cisza.
 

przemek.korta

New member
cześć, od kilku dni jestem użytkownikiem 50c715. nie wiem czy występowało to od samego początku czy pojawiło się troche później. zjawisko red ghostingu. uporał sie ktoś z tym?
 
Do góry