TAGA HARMONY F100 v2

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja je słuchałem swego czasu i powiem szczerze, że w tych pieniążkach są na prawdę dobre i posiadają wygląd który przykuwa uwagę ludzi:). Są one dobrą alternatywą dla wielu osób, głównie cena jakość:)
 

m4ris

New member
Witam. Tak od kilku tygodni przyglądam się temu wątkowi. Zaczęło się to od tego, że teść prosił mnie o pomoc przy wyborze sprzętu do kina domowego. Pokój ok 30m ale otwarty z jednej strony. Tak sobie szperałem po necie i w końcu trafiłem tutaj. Wielu z was zachwalało TAGI Platinium v2 i postanowiłem wybrać je w ciemno;-) Poszukałem na alledrogo najlepszej oferty razem z elektroniką. Wybór padł na :
- 2x kolumna podłogowa F-100
- 2x satelity surround S-40
- głośnik centralny C-40PR
- subwoofer SW-10
Całość w orzechu. Elektronika to Pioneer BDP-150-K i Pioneer VSX-521-K. Muszę przyznać, że wykończenie jest naprawdę piękne i z pewnej odległości można się pomylić, że to fornir;-) Również z wyglądu i wykończenia uważam kolumny za bardzo udane i dopracowane. Jeśli chodzi o brzmienie to jak ktoś pisał powyżej, że stereo potrafi naprawdę zaskoczyć, pozytywnie. Po odpaleniu koncertu na BD magia dźwięku przestrzennego. Później podłączyłem swojego NAD-a 748 i dźwięk okazał się jeszcze lepszy. Nie żałuję wyboru i zastanawiam się poważnie czy dla siebie też nie kupić taki zestaw 5.1 Taga...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Żeby nie było, zbieżność u kolegi ampli T748 jak u mnie jest przypadkowa :p ;)

Gratulacje wyboru i cieszy, że rodzinka zadowolona. A sobie kupuj, nie wahaj się, obpstrykaj zestawiki i witaj w klubie Platinusów ;)

I znów Platinusy rosną w siłę.. hehe :)
 

bartfine

Member
To niesamowite jak ludzie tutaj wypisuja sie o jakości tag,naprawde ciezko znależc dzisiaj takie kolumny,oczywiscie w tym przedziale cenowym.Potwierdzam to wszystko co sie ludzią z nimi przydażyło :)))).A czas działa na ich korzyść.
 

bartfine

Member
jakoś tak odupsciłem inne fora,tutaj mi pasuje,także nie wiem czy piszą o nich zle gdzieś tam w eterze i wogule mnie to nie obchodzi,ja wiem co mam i to mi wystarczy.
 

m4ris

New member
Żeby nie było, zbieżność u kolegi ampli T748 jak u mnie jest przypadkowa :p ;)

Gratulacje wyboru i cieszy, że rodzinka zadowolona. A sobie kupuj, nie wahaj się, obpstrykaj zestawiki i witaj w klubie Platinusów ;)

I znów Platinusy rosną w siłę.. hehe :)

Trochę zastanawiałem się jakie fronty kupić bo bałem się, że mniejsze nie poradzą sobie z pokojem teściów ale f-100 spokojnie okiełznał temat:) A jak puściłem sobie Dead can dance "Anastasis" w formacie FLAC to już mogłem spokojnie umrzeć z uśmiechem na ustach...;-)
Co do NAD-a to kupiłem go pod wpływem chwili i okazji poprzez Alledrogo. Akurat sprzedawał go koleś z mojego osiedla a do końca aukcji pozostało ok godziny. W tym czasie udało mi się z nim skontaktować poza serwisem aukcyjnym i dogadać sprawę oraz jeszcze przekonać żonę o niespodziewanym wydatku;-) a to wszystko między północą a 1-szą. A samym ampkiem zasugerowałem się po właśnie Twoich recenzjach:)
Rodzinka zadowolona bo przesiedli się z jakiegoś zapyziałego zestawiku typu "wszystko w jednym" za 1000zł na coś tak pięknego. A jak teściowi pościłem "Szeregowca R.." to cieszył się jak dziecko":)
Co do mojego wyboru kolumn to ciągle chodzi mi po głowie zestaw Focala Chorus 800, no ale ta cena... Myślałem również o OPPO 103.
Strasznie urzekł mnie design Platynek, mam nawet drobne skojarzenie w B&W poprzez obudowę wysokotonowego.
Pozdro
 

eXtremePL

New member
Mi niesamowicie podobała się wersja black high gloss. Do pełni szczęscia brakuje mi w ich ofercie innych kolorów lakierowanych, ale to chyba nie ta półka cenowa ;)

Co do wykonania samych kolumn, to mam mieszane uczucia. Zachwycacie się nad ich wykonaniem, u mnie jednak widać pewne niedociągnięcia. Może akurat moje posiadają pewne ułomności ale np. metalowa obwódka głośnika jest nierówno wycięta (został mały zadzior) albo plastikowa nadbudówka głośnika wysokotonowego nie przylega dokładnie do reszty kolumny. Takich "smaczków" jest więcej, ale nie jestem specjalnie wrażliwy na takie rzeczy, szczególnie mając świadomość ceny kolumn.
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
U mnie tych maluczkich wad brak.Musiałem za to naprawić gwint od dokręcania kolców bo wypadały i z wad to tyle(poxilina załatwiła sprawe)
 

Niedziu82

New member
U mnie wada to taka, że jeden z 8 kolców miał słabo wytoczony gwint (nic dziwnego bo to aluminium i do tego robione na automacie tokarskim) ponowne nagwintowanie załatwiło sprawę i to wszystko. Teraz aktualnie poszukuje dobrego wzmaka do F-100, którego kwota nie przekroczy 4000 zł i dobrze zasili te wieże. W ampli mam niby 180W (6ohma) na kanał, ale jak to w ampli nic nie wiadomo.:) Jeżeli możecie coś doradzić i polecić w tej kwocie to będę wdzięczny. Fajnie by było, gdyby F-100 do takiego wzmacniacza mogły być podłączone w Bi-amp. Kolumienki mi bardzo odpowiadają i na pewno ich szybko nie zmienię. A dodanie troszkę lepszego wzmacniacza może tylko jeszcze poprawić końcowy efekt.

A wracając do wątku możliwości odsłuchu w Gdańsku to na razie się nie spotkałem z taką możliwością. (ostatni raz po salonach chodziłem w lutym i marcu i nigdzie nie mają Platinum, ale może teraz coś się zmieniło, hmmm? )
 

WiTT

New member
Bez reklam
Co do NAD-a to kupiłem go pod wpływem chwili i okazji poprzez Alledrogo. Akurat sprzedawał go koleś z mojego osiedla a do końca aukcji pozostało ok godziny. W tym czasie udało mi się z nim skontaktować poza serwisem aukcyjnym i dogadać sprawę oraz jeszcze przekonać żonę o niespodziewanym wydatku;-) a to wszystko między północą a 1-szą. A samym ampkiem zasugerowałem się po właśnie Twoich recenzjach:)
O żesz, czyli jednak ktoś czyta te nasze wypociny na forum... uppsss :D Cieszę się, że w jakimś tam stopniu pomocne były moje wypowiedzi. Ampli NAD T748 to kawał solidnego klocka do Kina Domowego jak i bardzo dobry kompromis do stereo. Szkoda tylko, że cena u nas w kraju jest "trochę" zawyżona, tak to by o wiele śmielej był zestawiany z Marantz'em czy tańszymi Denon'ami i Onkyo. A wtedy mogło by być ciekawie ;)

Dopisując się do powyższych wypowiedzi o jakości wykonania, ja już kiedyś pisałem, że nie mam się czego przyczepić, na moje oko nie mają widocznych wad. Z jednym kolcem i ja miałem problem, przy wkręcaniu do podstawy, trochę za luźny był, ale jakoś się z tym uporałem, bez przesady :)

Jeśli ktoś myśli że w innych firmach nie brakuje uchybień i wad, no to się może mocno ździwić. Co ciekawe nie raz się zdarza w bardzo drogich kolumnach, że słoje we wzorze obudowy są lekko inne na obu, bądź też za mocno "pofalowane" i można wtedy taką kolumnę kupić za blisko 50% ceny wyjściowej, heh :)
 

Niedziu82

New member
Dozbieraj trochę i masz HK990, o brak mocy się wtedy nie martwisz.

Domyślałem się, że ktoś zaproponuje HK 990. Czytałem o nim już sporo, ale jednak cały czas drogi :(
Nawet używki teraz chodzą powyżej 4k zł. A jak za używkę ponad 4k zł to już małe ryzyko i ewentualne naprawy będą kosztować tyle co nowy na gwarancji :). Poza tym HK990 spokojnie by dał radę F-100 :grin:. Tylko wtedy mogę się obawiać o zwrotnice z nadmiaru dostarczanej im mocy :mrgreen:. Ale 6 ohmówką chyba i tak nic nie grozi?? Nie wiem wtedy jak by to było z podłączeniem pod Bi-Amp. hmmm?? Na wzmaku w ustawieniu końcówek: A+B jest od 8~16 ohma więc nie wiem jak by to zadziałało. Z tego co wiem jak nic nie pomieszałem, to w takim połączeniu opór poszczególnych głośników (albo zwrotnic :mrgreen::mrgreen:) się sumuje. Blackninja, ale skoro polecasz do F-100, HK990 to zdam się na Twoją wiedzę i nie będę się nad tym zastanawiał.:).

Jak łatwo się domyśleć chce poprawić a raczej stworzyć sekcje Stereo z tymi F-100, bo na ampli to nie da rady długo czegokolwiek słuchać po prostu jest za słaby i ja niestety to słyszę:( Natomiast Platinki mam wrażenie, że się męczą z tymi końcówkami z Onkyo TX-NR809 jeżeli chodzi o Stereo, bo w kinie ten ampli naprawdę pięknie daje radę i z każdym oglądanym filmem chce się tylko więcej :cool:. No, ale takie jest właśnie przeznaczenie "ampka".

Moje pytanie nadal zostaje aktualne i jak macie jakieś propozycje na temat wzmacniacza lub ewentualnie końcówki mocy (4000 zł ) to proszę pisać. Czym więcej propozycji tym więcej będę chodził i przesiadywał w salonach jesienią. Bo teraz wiadomo czas urlopu się zbliża i nie będzie czasu. A natomiast po powrocie z wakacji czeka mnie wydatek na projektor i ekran no i mały remoncik pokoju:). Czekam na Wasze opinie i propozycje ewentualnych wzmaków do "Platinek".:spam::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
żadne ampli nie da Ci tego w stereo co wzmak zawsze czuć i słychać niedosyt. Mam podobnie, w kinie jest bomba, jest moc i kopyto, a w stereo czuć niedosyt. Zwłaszcza, że wiem jak moje kolumny potrafią zagrać ze średnim wzmakiem i jest to niebo a ziemia:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dopisz do listy odsłuchu NAD C356 - zostanie jeszcze na jakieś kabelki ;)
Ogólnie to chyba każdy wzmak w cenie już ok.4k to zmiażdży te Onkyo w stereo :) Co zresztą nie dziwne. Kwestią wyboru pozostanie co wg. Ciebie i Twojego ucha zgra się dobrze z Platinkami ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Domyślałem się, że ktoś zaproponuje HK 990. Czytałem o nim już sporo, ale jednak cały czas drogi :(
Nawet używki teraz chodzą powyżej 4k zł. A jak za używkę ponad 4k zł to już małe ryzyko i ewentualne naprawy będą kosztować tyle co nowy na gwarancji :). Poza tym HK990 spokojnie by dał radę F-100 :grin:. Tylko wtedy mogę się obawiać o zwrotnice z nadmiaru dostarczanej im mocy :mrgreen:. Ale 6 ohmówką chyba i tak nic nie grozi?? Nie wiem wtedy jak by to było z podłączeniem pod Bi-Amp. hmmm?? Na wzmaku w ustawieniu końcówek: A+B jest od 8~16 ohma więc nie wiem jak by to zadziałało. Z tego co wiem jak nic nie pomieszałem, to w takim połączeniu opór poszczególnych głośników (albo zwrotnic :mrgreen::mrgreen:) się sumuje. Blackninja, ale skoro polecasz do F-100, HK990 to zdam się na Twoją wiedzę i nie będę się nad tym zastanawiał.:).

Jak łatwo się domyśleć chce poprawić a raczej stworzyć sekcje Stereo z tymi F-100, bo na ampli to nie da rady długo czegokolwiek słuchać po prostu jest za słaby i ja niestety to słyszę:( Natomiast Platinki mam wrażenie, że się męczą z tymi końcówkami z Onkyo TX-NR809 jeżeli chodzi o Stereo, bo w kinie ten ampli naprawdę pięknie daje radę i z każdym oglądanym filmem chce się tylko więcej :cool:. No, ale takie jest właśnie przeznaczenie "ampka".

Moje pytanie nadal zostaje aktualne i jak macie jakieś propozycje na temat wzmacniacza lub ewentualnie końcówki mocy (4000 zł ) to proszę pisać. Czym więcej propozycji tym więcej będę chodził i przesiadywał w salonach jesienią. Bo teraz wiadomo czas urlopu się zbliża i nie będzie czasu. A natomiast po powrocie z wakacji czeka mnie wydatek na projektor i ekran no i mały remoncik pokoju:). Czekam na Wasze opinie i propozycje ewentualnych wzmaków do "Platinek".:spam::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
W biwiringu po rozpięciu zwrotnicy, wzmacniacz nadal widzi "całą kolumnę" z jej normalną impedancją wię cnic mu nie grozi. Producent podając 8~16 ohma ma na myśłi sytuację gdy podłączamy do wzmacniacza dwie pary kolumn pełnowymiarowych wtedy przy kolumnach 8 omowych teoretycznie wzmak widzi 4omy, a przy 6 tylko 3 :)
 

bebzun

New member
Panowie, udało mi się namierzyć i jutro jadę odsłuchać Taga Harmony v.2 F100. I teraz mam dwa pytanie.
Czy do pokoju 23-25 m2 wystarczą Coral F80 w zestawie 5.1 czy muszę brać Platinium F100?
Czy Sub Coral SW-10 nie jest przesadą i nie starczy Platinium SW-10?
I ostatnie pytanie ale już nie związane z kolumnami tylko z amplitunerem.
Mam do wyboru Marantz 7005 lub 6007 (cena podobna), który będzie lepszym wyborem?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem tych kolumn, ale patrząc na ich wielkość moim zdaniem Coral F80 nagłośnią takie pomieszczenie. W F100 raczej będzie więcej basu. Posłuchaj i jednych i drugich wtedy ocenisz które Ci bardziej odpowiadają. jak odsłuchasz to podziel wrażeniami. Co do suba to jeśli nie zależy Ci żeby był z kompletu to zerknij na Velodyne eq-max 10. Jeśli chodzi o amplituner to zawsze lepiej kupić poprzedni model ale wyższy. Będzie mocniejszy i lepiej zagra w stereo.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Czy do pokoju 23-25 m2 wystarczą Coral F80 w zestawie 5.1 czy muszę brać Platinium F100?
Na ten metraż wystarczą oba zestawy. Tylko wyjaśnij coś - Coral i Platinum F-100 to są zestawy zupełnie z innej półki cenowej. Z tego co koledzy tu pisali w wątku brzmienie Coral jest inne niż Platinusów. Ja nie wiem czy to właściwe jest porównywanie tych konstrukcji.
Odsłuchaj obu i wybierz ten który dla Ciebie lepiej brzmi i pasuje do wystroju - to też ważny element ;)

Czy Sub Coral SW-10 nie jest przesadą i nie starczy Platinium SW-10?
Jak wyżej, po odsłuchu frontów będziesz wiedział która seria, suba weźmiesz do zestawu raczej.

Ampli jak kolega wyżej zasugerował, model poprzedni ale wyższy. Dekodery wszystkie ma.
 

bebzun

New member
Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. To, że to są kolumny z innej półki cenowej to ja wiem, ważne aby żona się nie dowiedziała. Niestety odsłuchać będę mógł tylko wersję Platinum. Mówiąc prawdę to nie myślałem wcześniej o Coral ale kilka osób na forach pisze, że są one naprawdę dobre i warto dopłacić. Co do amplitunera to biorę starszy ale wyższy model.
 
Do góry