TAGA HARMONY F100 v2

bialas23

New member
Platinium czy Blue

Witam wszystkich na forum!!
Widzę że znalazłem wreszcie temat dotyczący innych kolumn niż te z "grupy audiofili". :)
Ostatnio wypożyczałem kolumny DT SM55, MA MR6, MA RX2 i słuchałem paru innych, lecz nic mi nie odpowiada (najfajniejsze brzmieniowo były monitorki lecz wykopu im niestety brakowało).
Czy słuchał ktoś może kolumn Premium 80 oraz Blue 80? Cena zbliżona a jak bardzo zróżnicowane mają brzmienie?
Ewentualnie znacie może miejsce gdzie je można wypożyczyć w Warszawie?

Pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum!!
Widzę że znalazłem wreszcie temat dotyczący innych kolumn niż te z "grupy audiofili". :)
No wiesz, te z tego tematu wykraczają daleko poza tę grupę.. :p :D
Witaj na forum ;)

Czy słuchał ktoś może kolumn Premium 80 oraz Blue 80? Cena zbliżona a jak bardzo zróżnicowane mają brzmienie?
Ewentualnie znacie może miejsce gdzie je można wypożyczyć w Warszawie?
Chyba chodziło Ci o Platinum v.2 F-80? :) Jest tu kolega powyżej (szumer) ma zestaw oparty o Platinum F-80.
W Warszawie jest dystrybutor Tagi, na pewno mają salę z odsłuchem, czy wypożyczają nie wiem, ale zakładam, że tak.
 

bialas23

New member
Tak jak najbardziej Platinum v.2 F-80 w porównaniu do BLUE F-80.
Do dystrybutora będę właśnie dzwonił, kontaktowałem się wcześniej z Planetą Dźwięku i stwierdzili że takich wynalazków nie trzymają na stanie ew. mogą sciągnąć jeżeli jestem na nie zdecydowany... Najwyżej trzeba będzie zakupić je przez neta :) zwrot będą musieli przyjąć.

edit:
Ok z tego co widzę to Blue jest niższą serią..

W sumie F80 by mi wystarczyły ale kurde ciągnie mnie do F100 :p
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Eh, salony audio i ich mniemanie o sobie i pogardzie "maluczkim", temat rzeka.
Dzwoń do polpaku i pogadaj, to w końcu na jerozolimskich, sam odsłuchasz i sam stwierdzisz różnicę i czy Tobie się któreś podobają czy nie. Spytaj również o Platinum F-100 (do porównania z F-80) :)
 

bartfine

Member
Polecam naprawde v2 f100 ostatnio dokręciłem do nich kolce i musze powiedziec ze tak jakby jest znowu wyrazniej i mocniej z dołu co akurat lubię,ciekawe na ile to moja wyobraznia działa,ale u mnie w moich warunkach kolce jednak coś dały.
 

WiTT

New member
Bez reklam
bartfine - Może być że nie jest to kwestia Twojej wyobraźni :) Kolce powinny poprzez odseparowanie kolumn od podłoża pozytywnie wpłynąć na jakość niskich tonów. Ja mam kolce dokręcone razem z podstawami, mimo że stoją na dywanie (jedyny dywan w domu, 2x3 metry, specjalnie by poprawić akustykę ;) ) i świetnie się prezentują, a niskie tony potrafią nieźle dać dreszczyku (zwłaszcza ze wzmaka + CD).

bialas23 - bo seria platinum v.2 jest ładna :) mojej żonie również się podobają, na klasyczne kanciaste raczej kręciła nosem, a ta bryła jej się podoba, mi też ;)
 

bartfine

Member
witt,widze ze nadal kręcisz mnie pod wzmak,ale narazie to co słysze mi wystarcza(naprawde jest zacnie) wiec ku uciesze mojej żony pozostane na ampli:).
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bo wrócił do mnie mój klocek - wzmak NAD 3240PE z lekkiej konserwacji w serwisie i banan nie schodzi mi z ust :) ku mniejszej uciesze mojej żony, bo już myślała że wszystko jest poustawiane, a ja znów coś kombinuję :D
Rok czasu już mam kolumny a wciąż coś nowego z nimi odkrywam, naprawdę solidne skrzynki :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Jak ja biegam z miarką ( chodzi o centymetr:)), to moja zaraz krzyczy do synka " Zobacz, tatuś zaraz będzie coś sprzedawał/kupował". Nie wiem skąd ona te pomysły bierze?:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
jakoś w pierwszej chwili spojrzałem na te centymetry i coś innego mi się skojarzyło... :p :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ja Ci też powiem że warto:) Słuchałem szukając wzmaka, NAD'a 316 i 326, różnica spora na korzyść wyższego modelu. Gra fajnie, dynamicznie, z dobrym basem, selektywnie. Minusem jak dla mnie był wygląd i wielkość klocka, mnie zależało na jak najmniejszej wysokości. Uważam że fajnie się zgrywa z kolumnami Paradigm. Z Roth już nie było tak fajnie, nawet bym powiedzial że gdybym szukał kolumn i ktoś by mi podłaczyl te wzmaki NAD'a to na pewno nie kupiłbym Roth, ale to wszystko kwestia zgrania elektroniki z kolumnami:) To dobre wzmaki i uważam że model np. 326 jest jednym z lepszych w tym przedziale cenowym, a nie mówiąc o wyższych modelach. Jedynie co udało mi się znaleźć w sieci, to że czasami wadą modelu 326 było nierównomierne granie głośników przy pewnym poziomie głośności, szczególnie jak się słuchalo ciszej. Miał na to wpływ potencjometr. Nawet w salonie potwierdzili że zdarzały się reklamacje z tego powodu. Nie wiem jak w modelach wyższych? Trochę to dziwne bo potencjometry są dość dobre, chyba Alps niebieski z tego co pamiętam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
witt,to pożycz mi nada to się przekonam czy warto:)))
waaaaaarto, zwłaszcza z Tagami :) dorzucasz parę złotych do tego co byśmy wydali na przesyłki kurierskie między sobą i masz prządną używkę z alledrogo :)

Krzysiek, powiem więcej, porównywałem sobie parametrowo mojego 3240PE i wychodzi mi że najbliżej mu nowemu C356 niż C326, a dodajmy że jest zbudowany na porządnym zasilaczu i przy Tagach 90dB i 6Ohm na gałce powyżej 9 godziny jest baaaardzo już głośno, a do tego niebywale czysto :) kawał pieca z tego NAD'a. 8)
 

bartfine

Member
Dochodze do siebie po wczorajszym wypadzie na miasto.Wiecie,chciałbym usłyszeć tą ruznice bo tak naprawde sporo lat upłyneło od momentu jak kiedyś tam u wujka się słuchało (za małolata) na jakiś wzmakach i koncówkach mocy,mysle ze wtedy własnie połknołem bakcyla który teraz ze mnie wychodzi:))).Ale tak jak pisałem wczesniej jak miałbym kupować wzmaka to nowego i wcale nie taniego a na to musze poczekac do póznej jesieni,więc narazie odpuszczam,napewno bede sie tutaj konsultował w tej sprawie i liczył na to że ktos mi pomoże coś dobrać.
 

eXtremePL

New member
WiTT, a słuchałeś może naszych Tagów z jakimś modelem wzmacniaczy Marantza? Bo jakiś wzmacniacz kupię na pewno, ale jeszcze nie teraz. Jednak znając moje tempo zakupów poszukiwania muszę zacząć już teraz ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Z Marantz'em nie miałem okazji, głównie jeździłem ze swoim sprzętem i podpinałem kolumny, niż szukałem sprzętu do kolumn. Jedynie pamiętam że słuchałem Tagi z zestawem wzmak/CD firmy AMC, też brzmiało to fajnie.

Znajomy kupując zestaw ampli + kolumny Dali odsłuchał ampli NAD i Marantza. Wybrał NAD'a tego co ja mam. Nic mu nie sugerowałem, był sam, podjął decyzję sam na swoje ucho :)

Z tego co widziałem to Marantz lubi robić promocję na schodzące modele, które są zastępowane nowszymi. Można znaleźć jakieś ciekawe oferty :)

Jak masz czas i Ci się nie śpieszy, to może wypożyczać sprzęciki na weekendy do domu, sam ocenisz najlepiej ;)
 
Do góry